monushka monushka komentáře u knih

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Do poloviny mě kniha spíše nudila a kdybych se nesnažila každou knihu dočíst, nejspíše bych jí i odložila. Ke konci se ale příběh strhl a já se nemohla odtrhnout. Závěr byl velmi povedený.

18.03.2020 3 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Jednalo se o mé druhé setkání s autorem. Kniha se mi četla dobře, ale co mi vadilo - postava detektiva alkoholika. Přesto si chci přečíst celou tuto detektivní sérii, protože věřím, že s každým dalším příběhem bude Harryho problém menší.

29.02.2020 3 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Nádherná kniha, jejíž příběh mi rval srdce na kusy. Hodně emotivní literární zážitek.

13.02.2020 5 z 5

Byl jsem Mengeleho asistentem Byl jsem Mengeleho asistentem Miklós Nyiszli

Rozsahově útlejší kniha, svým příběhem však nepochopitelná a děsivá. Každá taková mě pokaždé úplně rozdrtí na malé kousíčky, ale je třeba na tuto hrůznou minulost nikdy nezapomenout.

01.02.2020 5 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Playground je první knihou, kterou jsem od této švédské autorské dvojice četla a musím říct, že to byla pecka. Četla jsem jako divá a vůbec mi nešlo přestat. Po dlouhé době si mi stalo, že jsem přemýšlela nad příběhem, i když jsem momentálně nemohla číst. Moc se těším, až sáhnu po jejich detektivní sérii.

16.01.2020 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Krásný příběh.

10.01.2020 5 z 5

Ukolébavka Ukolébavka Chuck Palahniuk

Mé seznámení s autorem, jehož forma vyprávění je bravurní. Smékám před jeho darem nezamotat se ve svém vlastním vyprávění, protože díky tomu jsem ani já neztratila nit a čtení si užila.

09.11.2019 4 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Sto stran po rozečtení knihy jsem myslela, že jí odložím nedočtenou, jak jsem pořád čekala na "něco" a ono to stále nepřicházelo. Ale když jsem se poté konečně dočkala, nemohla jsem se od čtení až do konce odtrhnout.

06.11.2019 4 z 5

To jsme byli my To jsme byli my Golnaz Hashemzadeh Bonde

Příběh mě tak pohltil, že jsem knihu přečetla během pár hodin. Mapování uběhnutého života, když přichází konec a naděje v to, že člověk vydrží do okamžiku, do kterého si přeje vydržet. Velmi emotivní kniha a citlivé téma.

27.10.2019 5 z 5

Loutkář z Krakova Loutkář z Krakova R. M. Romero

Příběh o hrůzné době napsaný pohádkovou, čistou formou. Dospělý čtenář však za touto alegorií vidí utrpení a hrůzy, které s sebou druhá světová válka přinesla. Pokud vyhledáváte knihy s touto tematikou, Loutkář z Krakova by neměl uniknout vaší pozornosti.

27.10.2019 5 z 5

Láska jako z filmu Láska jako z filmu Victoria Van Tiem

Roztomilá kniha, u níž jsem se culila jako čerstvě zamilovaná. Ano, děj je sice předvídatelný, ale chtěla jsem při nastupujícím podzimu nějakou romantiku, a tou Láska jako z filmu rozhodně je.

19.10.2019 4 z 5

Balíček Balíček Sebastian Fitzek

Pokaždé, když mám čtecí "krizi", sáhnu po knize od Fitzeka. Jeho knihy udržují čtenáře po celou dobu čtení v napětí a nedovolí pustit knihu z rukou dříve, než po přečtení poslední stránky. Stejně tak tomu bylo i v případě Balíčku, který mi opět navrátil čtecí elán

13.10.2019 5 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Ayobami Adebayo

Příběh plný bolesti a naděje. Krásná a emotivní kniha.

11.09.2019 5 z 5

Holčička, kterou tam nechali Holčička, kterou tam nechali Roxanne Veletzos

Krásný příběh.

24.08.2019 5 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Velmi čtivá kniha! Jakožto matka dvou dětí jsem byla příběhem doslova pohlcena. Nedovedu si představit, že by se tento scénář měl přihodit v reálném životě. Autorka pro svou prvotinu zvolila neotřelé téma.

05.08.2019 5 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Zvláštní kniha. Chvílema mě velmi bavila, vzápětí jsem se do čtení musela nutit. Vše ale vyrovnal konec, v jaký jsem věřila.

09.06.2019 4 z 5

Prosím vás, sestřičko Prosím vás, sestřičko Hana Marie Körnerová (p)

Nenáročný příběh na pár večerů.

21.05.2019 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Krásný a smutný příběh, který se čte jedním dechem. Umím si představit pokračování této knihy.

12.05.2019 5 z 5

Pořád jsem to já Pořád jsem to já Lisa Genova

Nezapomenutelný příběh vzhledem ke svému tématu. Nebyla snadná na čtení, byla smutná - prostě taková jako sám život.

14.11.2018 5 z 5

Byl jsem nechtěné dítě beze jména Byl jsem nechtěné dítě beze jména Petr Hroch Binder

Kniha, jejiz pribeh ve mne zustane hodne dlouhou dobu. Nestava se mi casto, abych pri cteni brecela, ale v tomto pripade mi tekly slzy proudem u poslednich triceti stran. Nejen kvuli detatku beze jmena, ale i proto, ze sama jsem matkou a v utlem detstvi jsem tragicky ztratila sveho otce.

10.06.2018 5 z 5