monushka monushka komentáře u knih

Pod skleněným zvonem Pod skleněným zvonem Sylvia Plath

Vypravěčka Esther na mě přelévala všechny své nálady a názory. Četlo se mi o to hůře, když jsem si uvědomila, že Esther je vlastně Sylvia Plath, o jejímž smutném životním příběhu jsem si přečetla před samotným čtením tohoto románu.

16.10.2021 4 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Střídání vypravěčů se do tohoto srdcervoucího příběhu hodilo. Měla jsem tušení, kam bude vyprávění směřovat, ale takový závěr jsem nečekala. Ten mě doslova rozbil.

08.10.2021 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Tahle kniha, to byla síla. Příběh byl až neuvěřitelný a bylo mi z něj hodně úzko.

Sucho Sucho Jane Harper

Pěkně napsaná detektivka. Líbilo se mi postupné objevování nových skutečností a promíchání s minulostí. Ráda si přečtu i další autorčinu knihu.

Ukaž mi Ukaž mi Marcel Moss

Čtivá kniha, od které jsem však očekávala mnohem více akce a napětí.

Dracula Dracula Bram Stoker

Díky za Čtenářskou výzvu! Draculu mám ve své knihovně už déle než deset let, ale teprve ve svých 33 letech jsem ho četla, já ostuda, poprvé. A rozhodně ne naposledy. Bravurní kniha s parádním příběhem! Líbí se mi deníková a dopisová forma psaní.

28.09.2021 5 z 5

Frankenstein Frankenstein Mary Wollstonecraft Shelley

Četla jsem do čtenářské výzvy na téma Kniha, která je v nějaké zemi zakázaná. Mám ráda klasická světová díla, ale Frankenstein mým šálkem kávy moc nebyl.

Dívky od svaté Magdalény Dívky od svaté Magdalény V. S. Alexander

Krásný, bolestivý příběh. Při čtení mi bylo hodně ouzko. Na čtení stačí dva večery, protože jí nebudete chtít pustit z ruky.

05.09.2021 5 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Knihu z prostředí taterů jsem četla poprvé. Přečteno jsem měla rychle. Už mám koupený i druhý díl.

Zatímco jsi spala Zatímco jsi spala Kathryn Croft

Super kniha s naprosto nečekaným závěrem.

05.09.2021 4 z 5

Můj africký příběh - Cesta za snem Můj africký příběh - Cesta za snem Hana Hindráková

Autorka patří mezi mé oblíbené spisovatelky. Mezi mé oblíbené se zařadí i její nejnovější kniha, která mě velmi bavila. Mám ráda autobiografické příběhy vyprávějící o vlastních zážitcích. Místy jsem měla skoro zástavu srdce, jindy jsem se upřímně zasmála.

05.09.2021 5 z 5

Tma Tma Ondřej Neff

Na čtení Tmy jsem se chystala několik let. Když už k tomu konečně nastala ta správná chvíle, byla jsem naprosto nadšená úvodem. S každou další kapitolou se však mé nadšení měnilo v nudu, až jsem se fakt musela přemáhat knihu dočíst.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Oddychovka na dva večery. Od knihy jsem neměla žádná očekávání, protože se jedná o ten typ, kde si čtenář po nějaké době nevzpomene o čem vlastně příběh byl.

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Má třetí přečtená kniha tohoto autora. Příběh mě bavil, zaujaly mě hlavní postavy, Sanchová a Rhyme. Těším se na další autorova díla.

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Zajímavý příběh jedné silné ženy. Zpracování a jazyk mi však přišly kostrbaté a závěr knihy rychlý a useklý.

Levá strana světa Levá strana světa Lisa Genova

Autorka pokaždé zvolí originální téma. Ale příběh byl v případě této knihy takový vláčnější.

05.08.2021 4 z 5

Cesta domů Cesta domů Sebastian Fitzek

Fitzeka miluji od přečtení jeho první česky vydané knihy, Zaklínače duší. I když vím, že v každe knize je "zvrat", pokaždé koukám s otevřenou pusou. V případě Cesty domů tomu nebylo jinak. Kniha mě vtáhla od první věty a pustila až po celodenním čtení večer, kdy jsem příběh dočetla.

01.08.2021 5 z 5

Dívka, která psala na hedvábí Dívka, která psala na hedvábí Kelli Estes

Nebyla to špatná kniha, ale mnohem více mě bavila fiktivní historická část příběhu, než současná.

31.07.2021 3 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Čtení této knihy jsem odkládala dlouhou dobu a čekala, až seberu odvahu "pro silnější povahy". Kdybych věděla, že se jedná pouze o reklamní tah, měla bych Vraní dívku přečtenou již před několila lety. Nebylo to špatné, ale četla jsem mnohem lepší knihy. Doma mám i další dva díly, tak doufám, že budou leší než tento.

22.07.2021 3 z 5

Malé sladké lži Malé sladké lži Caz Frear

Musím se přiznat, že po přečtení anotace jsem očekávala příběh, od kterého se nepůjde odtrhnout. Ale ono nic, do čtení jsem se musela nutit, kniha mě moc nebavila, za celou dobu se nestane nic závratného, co by stálo za zmínku.

23.05.2021 3 z 5