monushka monushka komentáře u knih

Hirošima Hirošima John Hersey

Silné příběhy, které však nejsou zpracovány nijak světoborně. Což byl dle mého názoru autorův záměr, neboť chtěl popsat osudný den očima normálních lidí.

03.03.2022 4 z 5

Dámský gambit Dámský gambit Walter Tevis

O šachách v podstatě nic nevím, takže jsem si myslela, že mě kniha nebude moc bavit. Ale autor a překladatel dokázali to, že při každé popisované partii jsem byla součástí hry. Moc pěkný příběh, který se netýká jen šachů. Seriál jsem doposud neviděla, jako první vždy sáhnu po knižní předloze.

03.03.2022 4 z 5

Blízko obzoru Blízko obzoru Jessica Koch

Již při pohledu na obálku jsem tušila, že mě tato kniha rozdrtí na kousíčky, i když jsem vůbec netušila, co mě čeká. Příběh Dannyho a Jess z hlavy jen tak nedostanu. O to horší je fakt, že se jedná o skutečný příběh.

20.02.2022 5 z 5

Pláž v noci Pláž v noci Elena Ferrante

Rozhodně bych tuto útlou knížečku neoznačovala za dětskou. Myslím si, že hlubší podtext většina dětí nepochopí a navíc autorka zvolila i drsnější slova. Pro dospělého čtenáře zase kniha zapůsobí hodně na city. Jsem ráda, že není delšího rozsahu, protože i za těch pár minut, co jsem jí četla, mě pohltila a cítila jsem stejnou bezmoc jako hlavní hrdinka.

20.02.2022 3 z 5

Slyšet jeleny zpívat Slyšet jeleny zpívat František Šmehlík

Nakladatelství Argo je sázka na jistotu. Potvrdilo se mi to i v případě této detektivky. Pana Šmehlíka si přidávám do seznamu oblíbených autorů, protože tato kniha je velmi originální, nápaditá a při čtení mi hodně šrotovalo v hlavě a stejně jsem vraha neodhalila. Kniha má navíc nádherně provedenou obálku. Už se těším, až autorovi vyjde nová kniha z plánované série.

16.02.2022 5 z 5

Já jsem hlad Já jsem hlad Petra Dvořáková

Nelehké téma, které je na můj vkus zpracované až moc zmatečně. Klobou dolů před paní Dvořákovou za to, že se rozhodla jít se svou kůží na trh. Přeji ji vše dobré.

11.02.2022 3 z 5

Chlapec na dřevěné bedně Chlapec na dřevěné bedně Leon Leyson

Silný a velmi emotivní příběh.

11.02.2022 5 z 5

Chybíš mi Chybíš mi Harlan Coben

Mé druhé setkání s autorem. Před několika lety jsem četla Šest let. Pokud bych měla obě porovnat, Chybíš mi se mi líbila více. Zaujalo mě téma zneužití internetové seznamky. Tento autor upoutal mou pozornost a těším se na další čtecí setkání.

09.02.2022 4 z 5

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Příběh byl super, ale na můj vkus moc postav, jejichž jména jsem nějak nebyla schopna si zapamatovat. Konec byl přesně takový, jaký jsem si myslela, že bude. Určitě si přečtu i další spisovatelčiny knihy.

01.02.2022 4 z 5

Čajová dívka z Kolibříkové ulice Čajová dívka z Kolibříkové ulice Lisa See

Autorku jsem si oblíbila už při čtení Tajemství hedvábného vějíře. Ale s další její knihou jí mám ještě radši. Obdivuji, kolik času věnuje nastudování tématům, které ve svých románech rozebírá. Líbí se mi, že při psaní je originální a její náměty jsou neotřelé.

29.01.2022 5 z 5

Lež Lež C. L. Taylor

Má první kniha od autorky. Hrozně zvláštní příběh, který mě chytl hned od první stránky. Střídání časových rovin bylo osvěžující a dovysvětlující. Jen je škoda zmateného závěru. Jsem zvědavá na další autorčiny knihy.

23.01.2022 4 z 5

Nesejdeš z cesty Nesejdeš z cesty Dagmar Digma Čechová

Parádní kniha s originálním příběhem! K oběma hlavním postavám jsem přilnula a přála jim štěstí. Líbilo se mi střídání časových rovin. Těším se čtení další autorčiny knihy :)

22.01.2022 5 z 5

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Po delší době jsem sáhla po beletrii s tematikou koncentračních táborů. Bylo pro mě překvapením, že je příběh založen na skutečných událostech. Autorovi se podařilo umně popsat jak mužskou postavu, tak i ženskou. Milena a Franz se potkali v nezáviděníhodné době, v samotném pekle.

16.01.2022 5 z 5

Ve jménu Metody Ve jménu Metody Juli Zeh

Kratičký příběh o tom, jak snadné je zmanipulovat davy. Čtenář je přizván do již rozjetého vlaku, takže chybí spousta vysvětlení co se samotné Metody týče. Ale zase na druhou stranu je popsáno to nejdůležitější, s čím autorka pracuje a vysvětluje.

09.01.2022 4 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Prázdnota, beznaděj, smutek, osamocení, strach, žádné světlé zítřky. Zajímavý příběh, jehož čtení bylo náročnější. Pořád jsem čekala v nějakou záchranu či obrat k lepšímu.

08.01.2022 5 z 5

Podivuhodný případ Benjamina Buttona Podivuhodný případ Benjamina Buttona Francis Scott Fitzgerald

Viděla jsem film, který se mi však nelíbil. Vůbec jsem netušila, že film je podle literární předlohy, která je báječná! Je škoda, že autor povídku více nerozvinul či z ní neudělal román.

08.01.2022 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Má první autorova přečtená kniha. Díky Dívce v ledu si pana Bryndzu přidávám do seznamu oblíbených autorů :)

06.01.2022 5 z 5

HEX HEX Thomas Olde Heuvelt

HEX jsem četla celkem dlouho. Začátek byl pro mě těžší z důvodu mnoha jmen postav. Druhou část jsem ale přečetla za jeden večer. Akorát závěr byl celkem zmatený.

26.12.2021 4 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Od knihy jsem neměla žádná očekávání, ale po přečtení musím konstatovat, že přesně takový příběh jsem potřebovala jako sůl! Úsměvný, vtipný, místy vzteklý, napínavý, milovaný, nenáviděný. Tiffy s Leonem mi byli sympatičtí od prvního seznámení s nimi. Spolubydlící doporučuji.

12.12.2021 5 z 5

Dárek Dárek Sebastian Fitzek

Fitzeka miluji, je to jeden z mých nej autorů, u kterého vím, že nezklame. A ani v případě Dárku nezklamal. Už jsem si u něj zvykla, že čím blíže jsem ke konci, tím více koukám s pusou dokořán. U Dárku jsem však až tak překvapená nebyla a tušila, jakým směrem se bude příběh ubírat.

07.12.2021 4 z 5