monushka monushka komentáře u knih

Vitka Vitka Kateřina Tučková

Tato divadelní hra je velmi čtivá a příběh velmi živý.

14.04.2022 4 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Fantasy příliš často nečtu, ale když už sáhnu po nějaké knize z tohoto žánru, jsem nadšená. Nejinak je tomu i v případě Addie LaRue. Příběh mi učaroval a moc se mi líbil.

14.04.2022 5 z 5

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Určitě chtělo velký kus odvahy publikovat povídky s tématem sebevraždy a smékám před autorkou. Jsem ráda za to, že do světa vypouští knihy s náročnými tématy. Povídky v této knize mi ukradly kus srdce, nejvíce mě oslovila povídka Běžkyně na dlouhou trať a Vrátíš se? Paní Hanišová umí reálně vykreslit psychiku postav tak, že se čtenář cítí v danou chvíli stejně jako postava.

09.04.2022 5 z 5

Matčina panenka Matčina panenka Abby Davies

Do poloviny knihy jsem četla snad jedním dechem, otáčela jsem stránku za stránkou a hltala každé písmenko. Ale jak píše @Páájinka, poté, co se objevila postava Patrika, příběh začal být čím dál víc nelogičtější a nepravděpodobný.

Místa ve tmě Místa ve tmě Lidmila Kábrtová

Povedené povídky, to je to, co paní Kábrtová vážně umí.

Čekání na spoušť Čekání na spoušť Lidmila Kábrtová

Čím jsem starší, tím víc mě baví povídky. A povídky paní Kábrtové mě baví moc. Líbilo se mi prolnutí všech osmi příběhů.

07.04.2022 5 z 5

Nebyla to má první přečtená kniha s tématem Životic. Jako první jsem četla Jizvu od Danuty Chlupové, v níž se střídají dvě časové roviny. Kniha od Karin Lednické mě zaujala střídáním lidských osudů s částí historickou. Na můj vkus však bylo popsáno příliš mnoho postav, což chápu, že autorka nechtěla nikoho opomenout, ale já jsem se v nich ztrácela. U obrazové části mi také chvíli trvalo, než jsem si uvědomila, na čí že fotografii to vlastně koukám. Je dobře, že jsou spisovatelé, kteří připomínají historické události, o kterých se příliš nemluví.

Deníček psychiatričky Deníček psychiatričky Anna Moricová

Od této knihy jsem neměla žádná očekávání, byla jsem jen zvědavá na zápisky psychiatričky. Jako blog si to umím představit, ale knižní podoba mě neoslovila.

07.04.2022 3 z 5

Mráz pod kůží Mráz pod kůží Allie Reynolds

Na Mráz pod kůží jsem si dlouho dělala zálusk a bohužel musím napsat, že mě kniha zklamala. Příběh byl strašně chaotický a v podstatě o ničem, žádná z postav mi nebyla sympatická. Přitom anotace vypadala tak lákavě.

01.04.2022 3 z 5

Vážka Vážka Leila Meacham

Vážka se mi četla strašně lehce, i přes náročnost období, ve kterém se z velké časti odehrává. Příběh byl velmi nereálný a naivní, ale to v beletrii musí čtenář očekávat. I tak jsem si ale čtení užila.

01.04.2022 4 z 5

Nebe Nebo Nebe Nebo Petr Neckář

Knihu jsem četla ve správné době, kdy jsem přesně takový příběh potřebovala. Čtení jsem si nesmírně užila.

18.03.2022 5 z 5

Kdo zabil Snížka? Kdo zabil Snížka? Petra Soukupová

Má první a určitě ne poslední přečtená kniha od paní Soukupové. I když se jedná o čtení určené především dětem, mně jako dospělé bylo při čtení úzko.

13.03.2022 3 z 5

Jizva Jizva Danuta Chlupová

Pěkná kniha s příběhem z naší smutné historie, o které jsem ještě nedávno neměla tušení. Více mě zaujala historická dějová linka.

13.03.2022 4 z 5

Obr z mlhy Obr z mlhy Jérôme Loubry

Ponurá atmosféra, osamocení, prázdnota, to vše čtenáře úplně pohltí. Jedná se o dost depresivní čtení. Avšak první polovina mě bavila o dost více, ke konci jsem se spíš nudila. Čekala jsem od Obra z mlhy mnohem více.

08.03.2022 3 z 5

Tato útlejší kniha mě svým silným příběhem dostala. Na dva večery jsem se stala Lindou a vše prožívala s ní. Vše jsem jí věřila a ve všem s ní soucítila. Dlouho na Hájovnu nezapomenu. Jdu se poohlédnout po nějaké další autorčině knize.

08.03.2022 5 z 5

Kruh Kruh Kodži Suzuki

Filmovou verzi Kruhu jsem neviděla a asi bych si ani netroufla se na něj podívat. Stačila mi kniha, u které jsem byla celkem vylekaná a z toho důvodu mi trvalo i delší dobu, než jsem jí dočetla.

Hirošima Hirošima John Hersey

Silné příběhy, které však nejsou zpracovány nijak světoborně. Což byl dle mého názoru autorův záměr, neboť chtěl popsat osudný den očima normálních lidí.

Dámský gambit Dámský gambit Walter Tevis

O šachách v podstatě nic nevím, takže jsem si myslela, že mě kniha nebude moc bavit. Ale autor a překladatel dokázali to, že při každé popisované partii jsem byla součástí hry. Moc pěkný příběh, který se netýká jen šachů. Seriál jsem doposud neviděla, jako první vždy sáhnu po knižní předloze.

Blízko obzoru Blízko obzoru Jessica Koch

Již při pohledu na obálku jsem tušila, že mě tato kniha rozdrtí na kousíčky, i když jsem vůbec netušila, co mě čeká. Příběh Dannyho a Jess z hlavy jen tak nedostanu. O to horší je fakt, že se jedná o skutečný příběh.

20.02.2022 5 z 5

Pláž v noci Pláž v noci Elena Ferrante

Rozhodně bych tuto útlou knížečku neoznačovala za dětskou. Myslím si, že hlubší podtext většina dětí nepochopí a navíc autorka zvolila i drsnější slova. Pro dospělého čtenáře zase kniha zapůsobí hodně na city. Jsem ráda, že není delšího rozsahu, protože i za těch pár minut, co jsem jí četla, mě pohltila a cítila jsem stejnou bezmoc jako hlavní hrdinka.

20.02.2022 3 z 5