monushka monushka komentáře u knih

Únikovka Únikovka Marc Meller

Ačkoliv mi příběh přišel hodně nereálný, čtení jsem si užila. Ale přiznávám se, že takovouhle "únikovku" bych v reálném životě zažít nechtěla.

Třešně v rumu Třešně v rumu Michaela Janečková

Knihu jsem četla před měsícem a už si skoro ani nepamatuji, o čem byla. Ale jako chvilková letní oddychovka dobré.

27.08.2022 3 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Nejlepší na téhle knize je prostě dokonalá a originální obálka! Příběh byl nechutný. Ze začátku jsem myslela, že ani nebudu číst dál. Ale s přibývajícími stránkami jsem si na tu nechutnost zvykla. Ale závěr jsem očekávala úplně jiný.

27.08.2022 4 z 5

Půjdu do pekla spokojen - Adolf Eichmann: životní dráha masového vraha Půjdu do pekla spokojen - Adolf Eichmann: životní dráha masového vraha Roman Cílek

Těžko pochopitelný životní příběh jednoho člověka. Smutné období moderních dějin.

Nejhezčí dny našich životů Nejhezčí dny našich životů Claire Lombardo

Ačkoliv jsou sledovány osudy několika postav, příběh vůbec není zmatečný, ale přehledný a pěkně ucelený. Byla to pro mě příjemná kniha na pár večerů.

27.08.2022 5 z 5

Alias Grace Alias Grace Margaret Atwood

Díky letošní čtenářské výzvě a tématem s Cenou Franze Kafky jsem konečně sáhla ve své knihovně po Alias Grace. Margaret Atwoodová si mě získala již Příběhem služebnice, ale Alias Grace je také skvělá! Otáčela jsem stránku za stránkou a příběh doslova hltala.

27.08.2022 5 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Čeští autoři detektivek mě začínají bavit čím dál tím víc. Sice má domněnka na vraha byla správná již od začátku, ale byla jsem spokojená.

17.08.2022 5 z 5

Chybíš mi Chybíš mi Kate Eberlen

Příjemný oddychový příběh dvou hlavních hrdinů. Přesně takový jsem potřebovala.

05.07.2022 4 z 5

Dubánek a tajný vzkaz Dubánek a tajný vzkaz Klára Smolíková

Kniha projektu Knížka pro prvňáčka. Zaujala mě nápaditými a k textu hodícími se ilustracemi. Příběh je úsměvný a zajímavý. Dceři, prvňačce, šla nějaká těžší slova hůře přečíst.

05.06.2022 4 z 5

Černobylské dívky Černobylské dívky Anne Blankman

Nevadí, že cílovou skupinou by měla být dospívající mládež. I ve mně, ženě ve středních letech, kniha vyvovala mnoho pocitů. Hlavně z toho důvodu, že my už v současné době víme, co se v roce 1986 stalo. O to je příběh mrazivější.

04.06.2022 5 z 5

Obchodník s hudbou Obchodník s hudbou Rachel Joyce

Moc pěkný příběh, jakoby opatrný a rezervovaný. Zamilovala jsem si postavu Franka a jeho schopnost doporučit lidem hudbu i přes jejich jednoznačně vyhraněný hudební styl. Líbily se mi i vhledy do Frankova dětství a dospívání.
Ve své knihovně mám ještě autorčinu Nepravděpodobnou pouť Harolda Frye, tak se těším, až se dostanu i k ní.

Černé na bílém Černé na bílém Miriam Šumníková

Milé básničky obohacené černobílými fotografiemi.

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Má druhá přečtená kniha ze série s detektivem Linnou od této autorské dvojice. Přiznávám se, že mě jejich příběhy baví víc a víc.

04.06.2022 5 z 5

Toxická láska Toxická láska Saskia Noort

Příběh se skvělou zápletkou, ale nadšený dojem mi trochu zkazil odfláknutý závěr.

Temnota na okraji města Temnota na okraji města Adam Christopher

Chtěla jsem si zkrátit čekání na vydání čtvrté série seriálu Stranger Things tímto příběhem. Jsem spokojená a těším na den vydání ještě více :)

15.05.2022 4 z 5

Tyhle fragmenty Tyhle fragmenty Bianca Bellová

Mé seznámení se s touto autorkou. Povídky se mi líbily a těším se na další autorčinu knihu.

07.05.2022 4 z 5

Temné vábení Temné vábení Loreth Anne White

Thriller, který má vše, co má správný thriller mít. Akorát jsem měla své tušení již po přečtení anotace, a to bylo správné, takže mě závěrečné rozuzlení trochu zklamalo.

06.05.2022 4 z 5

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

Tato kniha mě bavila o dost více, než Obr z mlhy. Líbilo se mi, jak si autor s námi pohrává. Vůbec jsem netušila, jakým směrem se bude příběh ubírat.

06.05.2022 4 z 5

Překrásný příběh! Když jsem se dozvěděla, že autor na románu pracoval šest a půl let, šetřila jsem si čtení jak se dalo a vychutnávala jsem si každé písmenko. I přes velké množství postav jsem se v nich neztrácela a věděla, o kom je řeč. Klub nenapravitelných optimistů je plný emocí. Autora jsem si hned přidala mezi oblíbené a těším se, až se začtu do Zaslíbených zemí.

26.04.2022 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Milý příběh na jedno odpoledne.

17.04.2022 3 z 5