monushka monushka komentáře u knih

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Má první přečtená kniha pro dospělé od paní Soukupové. Děj je jednoduše vystaven na běžných každodenních rodinných záležitostech, ale o to více důvěryhodněji působí a o to lépe se čte. Krásný příběh, od kterého jsem se nemohla odtrhnout.

Citrusový sad Citrusový sad Larry Tremblay

Rozsahově kratší, ale příběhově bohatý a hodně emotivní.

28.12.2022 5 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Krásný vánoční příběh plný zázraků. Přesně to jsem potřebovala číst o první svátek vánoční.

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

Krásná kniha se smutným příběhem. Od autora si rozhodně přečtu i jeho další díla.

29.11.2022 5 z 5

Tajemství krystalu Tajemství krystalu Oldřiška Ciprová

Příběh byl pěkný, ale strašně mi vadily pravopisné chyby a překlepy. A tohle by se u knih u začínajících čtenářů nemělo stávat. Nicméně další díly s dcerou přečteme.

29.11.2022 3 z 5

Přání Přání Nicholas Sparks

Nalákala mě krásná obálka, anotace a období, kdy jsem potřebovala velkou porci romantiky, čímž je Nicholas Sparks proslulý a je to sázka na jistotu. Ale tato kniha byla tolik jiná než to, na co jsem u něj zvyklá. Dostala mě do kolen a roztříštila mé srdce na několik kousků. Bez donucení přiznávám, že po Zápisníku jedné lásky je Přání stejně nezapomenutelné.

05.11.2022 5 z 5

Milé dítě Milé dítě Romy Hausmann

Na můj vkus až moc přitažené za vlasy, ale vlastně proč ne? Obracela jsem stránku za stránkou jen abych se dozvěděla, že vše je vlastně úplně jinak, než jak je na první pohled zřejmé. Jsem zvědavá na další autorčiny příběhy.

Zahrada mého života Zahrada mého života Jitka Závodná

Má první kniha od paní Závodné a rozhodně ne poslední. Ráda čtu o životních příbězích druhých lidí.

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Čtyři vzájemně propletené příběhy v jedné milé knize. Musím se přiznat, že jména hrdinů pro mě byla utrpením a kolikrát jsem se přistihla, že mé myšlenky jsou jinde, jen ne u příběhu.

05.11.2022 3 z 5

Mona Mona Bianca Bellová

Tento příběh ve mně při čtení vyvolal silnější emoce a pocit zoufalosti, který je zřejmý skoro na každé straně.

Kouzelný roh Kouzelný roh Oldřiška Ciprová

Naše společné čtení se sedmiletou dcerou. Jsme obě zvědavé, jak se bude příběh Emy a Keiry vyvíjet.

Je to jinak, mami Je to jinak, mami Tamara Tainová

Má první přečtená kniha s tématem LGBT. Na konci mi ukápla i slza.

Naposledy viděná Naposledy viděná Nina Laurin

Hodně čtivá kniha, jejíž děj je možná chvílemi neuvěřitelný, ale život občas takový je. Snad se někdy dočkáme nějaké další autorčiny knihy.

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Nejsem cílovou skupinou tohoto románu. Myslela jsem, že knihu odložím, ale chtěla jsem se dozvědět, proč je tato kniha čtenáři tak opěvována. Mně tedy strašně vadila sprostá slova, kterých z úst hlavní hrdinky tryská opravdu hodně. A ať mi nikdo neříká, že ve 26 letech opravdu někdo mluví jako "dlaždič"? Líbil se mi až závěr knihy a prostředí ve kterém se příběh odehrává.

23.10.2022 3 z 5

Děti nade vše Děti nade vše Delphine de Vigan

Děsivý příběh, který je v dnešní době víc než aktuální. Co vše je člověk schopné obětovat pro to, aby byl viděn? V případě tohoto díla skoro vše, bohužel.

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Tato kniha rozhodně není špatná, ale vzhledem k tomu, že je autorčino dílo přirovnáváno k dílům pana Kariky, čekala jsem mnohem více. Navíc jsem jí četla skoro měsíc, protože jsem stejně jako @luckomar odbíhala myšlenkami jinam a čekala, kdy přijde něco strašidelného. Plus ale musím dát krásné a rozmanité slovní zásobě, kterou autorka použila. Plus také za využití motivu lidového folkloru.

23.10.2022 4 z 5

Emilka Emilka Ivana Fajnorová

Překrásná kniha! Kdybych mohla, ráda bych dala klidně i 10 hvězdiček. Je to životní příběh hlavní hrdinky bez jakýchkoliv příkras, který nás provede celým jejím životem a lidmi s ním spojených.

Valentýnka a narozeniny Valentýnka a narozeniny Ivana Peroutková

Knihu jsem četla společně se svou sedmiletou dcerou, která chodí do druhé třídy. Oběma se nám příběh líbil, dceři se četl lehce a už se obě těšíme, až se začteme do dalšího Valentýnčina dobrodružství.

29.09.2022 5 z 5

Její život v očích panenky Její život v očích panenky Ingrid Desjours

Zvláštní kniha, během čtení jsem se cítila být součástí všech popisů, jak je to napsané živě a důvěryhodně. Ale ten závěr? Ten mě odrovnal a musela jsem ho rozdýchávat.

28.09.2022 4 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Od autorky jsem kdysi četla Pomněnkové matky, jejichž příběh si pamatuji dodnes a jen tak se mi z hlavy nedostane. Kyselé třešně jsou tematicky úplně jiné, ale kniha se čte dobře. Osudy lidí v minulosti mě vždy zajímaly. Mám v plánu si od autorky přečíst nějaké další knihy.

28.09.2022 5 z 5