monushka monushka komentáře u knih

Auris Auris Vincent Kliesch

Je samozřejmé, že když jsem si přečetla, že kniha pochází z námětu Sebastiana Fitzeka (kterého zbožňuji), nemohla jsem si jí nechat ujít. Velmi čtivá kniha. Akorát je škoda, že na další díl série si musíme počkat a nevychází v blízké době.

Sedmihlas Sedmihlas Rebecca Kauffman

Příjemný příběh o osudech jedné rodiny. Hezká kniha.

Katova dcera Katova dcera Oliver Pötzsch

Katovu dceru mám ve své knihovně od jejího vydání v roce 2011. Nechápu, proč jsem čekala jedenáct let na to, až se do ní začtu, když jsem jí měla přečtenou na tři večery. Ačkoliv se nejedná o žádný přehnaný krvák, kniha má spád, nabízí rozvíjející se příběh hlavních postav a i nemalou dávku napětí. Doma mám ještě další tři díly, tak doufám, že se k nim dostanu dříve než za několik let.

28.09.2022 5 z 5

Malá tajemství Malá tajemství Jennifer Hillier

Jako první autorčinu knihu jsem četla Řezníka, což byl nářez. Očekávala jsem stejné tempo i u Malých tajemství. Sice se jednalo o poklidnější příběh a méně uvěřitelný, ale byla jsem spokojená. Ve své knihovně mám ještě Sklenici srdíček, tak jsem zvědavá na tu.

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Nebyla to špatná kniha, můj dojem však pokazil závěr, který byl takový zbytečně zamotaný co se týče Wolfa. Další dva díly si také plánuji přečíst.

Šifra Šifra Isabella Maldonado

Skvělé čtení! Těším se, až si přečtu autorčinu druhou knihu.

17.09.2022 5 z 5

Znám tě ze svých snů Znám tě ze svých snů Clélie Avit

Občas je potřeba uniknout od reality s příběhem, který není moc věrohodný, ale je milý a má krásný konec. A toto je přesně ta kniha, která vám to dovolí.

04.09.2022 5 z 5

Pryskyřice Pryskyřice Ane Riel

Kniha se četla sama, i přes tu ponurost a smutek, kterými byla zaplněna.

04.09.2022 5 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Mé seznámení s autorem. Od knihy jsem očekávala více, ale zase až tak špatné to nebylo. Co mi tedy vadilo, bylo hodně jmen, která byla v historické části příběhu uvedena, v těch jsem se ztrácela. Na autora ale nezanevřu a v budoucnu si přečtu nějakou jeho další knihu.

04.09.2022 3 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Můj oblíbený autor. Sice se mi série Game líbila o něco více, ale jsem zvědavá na další tři knihy z Ročních období.

04.09.2022 4 z 5

Co padá z nebe Co padá z nebe Selja Ahava

Líbilo se mi, jak byly všechny příběhy vzájemně propletené.

04.09.2022 3 z 5

Tady, teď a tehdy Tady, teď a tehdy Mike Chen

Sci-fi moc často nečtu, ale u této knihy mě zaujala anotace. Líbilo se mi téma cestování časem a jako matka jsem soucítila s hlavním hrdinou.

Únikovka Únikovka Marc Meller

Ačkoliv mi příběh přišel hodně nereálný, čtení jsem si užila. Ale přiznávám se, že takovouhle "únikovku" bych v reálném životě zažít nechtěla.

Třešně v rumu Třešně v rumu Michaela Janečková

Knihu jsem četla před měsícem a už si skoro ani nepamatuji, o čem byla. Ale jako chvilková letní oddychovka dobré.

27.08.2022 3 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Nejlepší na téhle knize je prostě dokonalá a originální obálka! Příběh byl nechutný. Ze začátku jsem myslela, že ani nebudu číst dál. Ale s přibývajícími stránkami jsem si na tu nechutnost zvykla. Ale závěr jsem očekávala úplně jiný.

27.08.2022 4 z 5

Půjdu do pekla spokojen - Adolf Eichmann: životní dráha masového vraha Půjdu do pekla spokojen - Adolf Eichmann: životní dráha masového vraha Roman Cílek

Těžko pochopitelný životní příběh jednoho člověka. Smutné období moderních dějin.

Nejhezčí dny našich životů Nejhezčí dny našich životů Claire Lombardo

Ačkoliv jsou sledovány osudy několika postav, příběh vůbec není zmatečný, ale přehledný a pěkně ucelený. Byla to pro mě příjemná kniha na pár večerů.

27.08.2022 5 z 5

Alias Grace Alias Grace Margaret Atwood

Díky letošní čtenářské výzvě a tématem s Cenou Franze Kafky jsem konečně sáhla ve své knihovně po Alias Grace. Margaret Atwoodová si mě získala již Příběhem služebnice, ale Alias Grace je také skvělá! Otáčela jsem stránku za stránkou a příběh doslova hltala.

27.08.2022 5 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Čeští autoři detektivek mě začínají bavit čím dál tím víc. Sice má domněnka na vraha byla správná již od začátku, ale byla jsem spokojená.

17.08.2022 5 z 5

Chybíš mi Chybíš mi Kate Eberlen

Příjemný oddychový příběh dvou hlavních hrdinů. Přesně takový jsem potřebovala.

05.07.2022 4 z 5