monushka monushka komentáře u knih

Sesterstvo a kouzelná kočka Fabiola Sesterstvo a kouzelná kočka Fabiola Lucie Hlavinková

Sesterstvo jsem četla před lety se starší dcerkou a nyní i s mladší. Příběh se mi líbí stejně jako kdysi.

Bouře na Labi Bouře na Labi Miriam Georg

Do této ságy a osudů hlavních hrdinů jsem se zamilovala již při čtení prvního dílu. Druhá kniha rovněž nezklamala. Příběh u mě opět vyvolal nespočet emocí

Jednoho krásného dne Jednoho krásného dne Šemi Zarhin

Překrásná kniha s několika neobyčejně obyčejnými životními příběhy. Na to, že je sledováno několik životních cest v různých časových obdobích, je vše popsáno s důsledností a bez zbytečných zmatků.

D aneb Příběh dvou světů D aneb Příběh dvou světů Michel Faber

Michel Faber si mě získal svým Kvítkem karmínovým a bílým. A od té doby si chci přečíst všechna jeho díla. D si mě získalo už svou nádhernou obálkou a překladem pana Janiše, který je zárukou kvality. Ačkoliv je kniha určena mladším čtenářům, já, čtenářka středního věku, jsem byla nadšená! Není lepšího času na pohádkový příběh než s přicházejícími vánočními svátky.

23.12.2023 5 z 5

Záhadné bludiště Záhadné bludiště Oldřiška Ciprová

S každým dalším dílem bohužel klesá úroveň knihy. Jedná se o příběh pro malé čtenáře, tudíž správnost a logičnost textu by měla být samozřejmostí. Bohužel však v tomto díle je chyb jako máků a i má sedmiletá dcera přišla sama na to, že některé pasáže v textu nesedí a mají být napsány jinak. Nechápu, jak je to možné, když kniha prošla korekturami? Škoda. Ale protože jsme koupily celou sérii se všemi osmi díly, protože dcera si Keiru a Emu zamilovala, nezavrhujeme jí. A já doufám, že ostatní díly budou bez chyb.

26.02.2023 2 z 5

Louskáček Louskáček Rachel Elliot

Nádherné ilustrace a text přesně na míru dětem a malým čtenářům.

31.01.2023 5 z 5

Ada Ada Veronika Jonášová

O vysídlení Němců po druhé světové válce jsem toho příliš nevěděla, protože se o tomto tématu ve společnosti moc nemluví. A proto jsem ráda, že mě svou obálkou a anotací oslovila právě Ada. Hodně smutné čtení, během kterého jsem nevěřícně kroutila hlavou a nechápala, jak mohla být doba a hlavě lidé takto krutí.

22.01.2023 5 z 5

Muž, který už nikdy nebude spát vedle mě Muž, který už nikdy nebude spát vedle mě Silvia Arazi

Kraťoučká oddychovka na pár hodin. Na můj vkus byl příběh takový odfláknutý a nijaký.

22.01.2023 3 z 5

Osiřelec Osiřelec Mira Marcinów

Nejedná se o román v pravém slova smyslu, ale spíše o jednotlivé střípky vzpomínek na maminku. Ale! Tyto vzpomínky a postřehy mě místy rozesmály a místy vehnaly slzy do očí. Krásný počin, se kterým jsem strávila pár hodin.

Bolestná laskavost Bolestná laskavost Jo Browning Wroe

Původně jsem do čtenářské výzvy do tématu 17 plánovala zařadit jinou knihu, ale v knihovně mě svým názvem upoutal tento román. A jak jsem za to vděčná! Bolestná laskavost je emotivně napsaný příběh sledující dvě dějové linie - přítomnost a minulost. Během čtení mě příběh tak pohltil, že mi bylo smutno společně s Williamem.

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Má druhá přečtená kniha od autorky. I když už dávno nespadám do kategorie young adult, příběh se mi líbil. Jedná se o takovou pohádku a kdo z nás nemá rád šťastné konce?

22.01.2023 4 z 5

S naším požehnáním S naším požehnáním Jo Spain

Tak tohle byla jízda! Celou dobu jsem si lámala hlavu s tím, kdo za vším stojí a byla jsem vedle jak ta jedle. Závěr knihy a vlastně celý příběh byl super. Myslela jsem si, že s takovouhle objemnější knihou strávím dlouhý čas, ale musela jsem se nutit knihu odložit, abych vůbec mohla jít spát.

15.01.2023 5 z 5

Vůbec o nic nejde Vůbec o nic nejde Barbora Vajsejtlová

Oblíbila jsem si povídky. Ráda objevuji nové české autory tohoto žánru a paní Vajsejtlová se mi trefila do vkusu. Její povídková kniha je vtipná a ze života.

15.01.2023 5 z 5

Beton a hlína Beton a hlína Viktorie Hanišová

Parádní kniha od mé oblíbené spisovatelky. Zaujaly mě všechny rozhovory, nějaké projekty jsem znala, s dalšími jsem se ráda seznámila.

Návod na vraždu pro hodné holky Návod na vraždu pro hodné holky Holly Jackson

Knihu jsem četla na doporučení své dvanáctileté dcery. Rády si spolu o přečtených knihách povídáme a tuto mi vychválila do nebes. Mým nejoblíbenějším žánrem jsou detektivky a thrillery, takže jsem od tohoto Young/Adult díla neměla přílišná očekávání. Ale! Kniha a její příběh - to bylo něco. A vůbec nic na tom nezměnil ani fakt, že jsem skoro od začátku měla své domněnky, které se na konci potvrdily. Už se těším na další autorčinu knihu, protože tu dcerka dostala ke svátku :D

Milý Edwarde Milý Edwarde Ann Napolitano

Krásná kniha s neotřelým tématem. Eddieho mi bylo hrozně líto a zároveň jsem chápala jeho chování. Líbilo se mi střídání dvou dějových a časových linií.

Šílená Max Šílená Max Brenna Yovanoff

Jakožto velká fanynka Stranger Things čtu ráda i knižní rozšíření. V případě Max se však moc o rozšíření nejedná, protože je popsána spousta scén ze seriálu.

08.01.2023 3 z 5

Gallant Gallant V. E. Schwab (p)

Od autorky jsem četla Neviditelný život Addie LaRue, a tak jsem věděla, že si přečtu i její novinku. Moc se mi líbí grafická úprava knihy. Příběh je zajímavý a jeho čtení jsem si užila, i když Neviditelný život se mi líbil více.

08.01.2023 4 z 5

Čtvrtý díl jsem četla s odstupem několika let od dílů předešlých. Nebylo to špatné, ale pořád i po tolika letech mám v hlavě první díl. Toto už mi přijde jako vaření z vody. Ale k odpočinku dobře poslouží.

28.12.2022 3 z 5

Wonderland: Země divů Wonderland: Země divů Jennifer Hillier

Má druhá kniha od této spisovatelky a dle mého o dost slabší než Řezník. Příběh se hodně vlekl a v podstatě se ani nic nedělo.

28.12.2022 3 z 5