monushka monushka komentáře u knih

Nikdo nás nečekal Nikdo nás nečekal Helga Hošková-Weissová

Od paní Helgy jsem četla již její Deník. Tato kniha je vyprávěním převážně o jejím životě po válce.

02.03.2024 4 z 5

Jeden den Jeden den David Nicholls

Na Netflixu mě podle popisu zaujal seriál Jeden den. Když jsem zjistila, že je podle knižní předlohy, bylo jasné, že před shlédnutím seriálu si musím přečíst knihu. Bylo to moc pěkné čtení, kdy jsem mohla strávit několik let se dvěma hlavními hrdiny a jejich osudy.

24.02.2024 4 z 5

Malé tečky světla Malé tečky světla Zuzana Švédová

V této povídkové knize se mi nejvíce líbila část o dětech a o knihobudce. Příjemná rozjímání o každodenních maličkostech, skutečnostech, radostech a úvahách.

20.02.2024 4 z 5

Devatenáct dopisů Devatenáct dopisů Jodi Perry

S sebou na dovolenou jsem si původně vezla jinou knihu. U mamky v knihovně mě však na první pohled zaujala obálka Devatenácti dopisů, tak jsem se nakonec pustila do ní. Jsem za to vděčná, protože tohle byl ten pravý odpočinkový román plný lásky a naděje, ačkoliv byl hodně naivní. Ale má romantická duše tleská. Přesně to jsem k odpočinku potřebovala.

16.02.2024 5 z 5

Papírové domky Papírové domky Jiří Klečka

Nemám ve zvyku odložit rozečtenou knihu, která mě nebaví. Ale u Papírových domků jsem se musela hodně nutit, abych dočetla. Vůbec jsem se nemohla začíst, na můj vkus bylo až moc fantaskních prvků, které se mi kolikrát zdály nelogické.

14.02.2024 3 z 5

Černá díra Černá díra Yrsa Sigurðardóttir

Povedený druhý díl série. Yrsa je sázka na jistotu, i když tentokráte jsem pachatele odhadla hned během začátku. U sérií mám ráda, když sleduji vývoj hlavních charakterů. V tomto případě Freyji a Huldara.Těším se, až si přečtu třetí díl.

11.02.2024 4 z 5

Apeirogon Apeirogon Colum McCann

Krásná kniha s příběhem plným poselství, bolesti, lásky a smutku. Je jedno, jaké jsme národnosti či vyznání. Když ztratíme milovanou osobu, bolí to všechny stejně. A společná a sdílená bolest spojuje. Rovněž jako v Apeirogonu.

11.02.2024 5 z 5

Nicky a Věra Nicky a Věra Petr Sís

Hezky zpracovaná kniha s těžkým tématem. Dceři ve třetí třídě byla kniha doporučena paní učitelkou pro seznámení se s holocaustem. Přečteno jsme měly během chvilky, dceru zaujaly obrázky a i příběh zachráněných přeživších dětí.

07.02.2024

Klekánice Klekánice Tereza Bartošová

Mé první setkání s autorkou. Píše o kraji, ve kterém jsem se narodila a který znám. Příběh byl zajímavý, neotřelý, rozuzlení bylo překvapivé a neočekávané. Ale konec byl takový strašně rychlý, za což ubírám jednu hvězdičku. Určitě se poohlédnu po další autorčině knize.

03.02.2024 4 z 5

Když zmizela Když zmizela Alex Dahl

Tak tohle bylo něco! V celé knize se neustále něco děje a já měla možnost se seznámit s několika charaktery, jejichž osudy jsou postupně odhalovány. Bavilo mě prostředí modelingu a popis jeho temné strany. S napětím jsem četla a odhalovala nové střípky, které mi pomohly pochopit celý příběh.

30.01.2024 5 z 5

Rozbité světy Rozbité světy Markéta Prášková

Krásný příběh, do kterého jsem se ponořila tak, že jsem si přišla jako Dani. Je neskutečná představa, že by dvanáctileté děvče během války zůstalo závislé samo na sobě, bez rodičů. Ale věřila jsem autorce každé slovo. A četla jsem jako divá, až tak je kniha čtivá.

28.01.2024 5 z 5

Herbář vzpomínek Herbář vzpomínek Erin Litteken

Příběh plný vzpomínek. Více mě bavila dějová linka, která se věnovala historickým událostem na Ukrajině, konkrétně hladomoru. O tomto tématu jsem až doposud neměla tušení. Linka z dnešní doby mě moc nebavila, byla taková nedotažená a neemoční, z toho důvodu snižuji jednu hvězdičku.

27.01.2024 4 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Tak tohle bylo něco! Sice se jedná o těžce uvěřitelný příběh, ale hltala jsem každé písmenko. V první části mi byly všechny postavy strašně nesympatické, ale ve druhé už jsem se jen vezla na vlně poznání. Akorát snižuji hvězdičku za ten absolutně neuvěřitelný závěr. Ale i tak jsem měla knihu přečtenou za jedno odpoledne.

25.01.2024 4 z 5

Paní jara Paní jara Leandra Sold (p)

Původně jsem chtěla snížit jednu hvězdičku v hodnocení kvůli nedotaženému a otevřenému konci, ale pak jsem si přečetla, že se jedná o první část? Kdy bude, prosím, na světě další čast? Příběh paní Jara mě uchvátil a potřebuji číst o dalších osudech hlavních hrdinů.

24.01.2024 5 z 5

Čokoládová krev Čokoládová krev Radka Denemarková

Wau! Výborný román! Zbožňuji osobnost Boženy Němcové a George Sandové, takže bylo nad slunce jasné, že tato rozsáhlá kniha si získala mou pozornost. Bylo to hutné čtení plné zajímavých vkladů ze současnosti a důležitých historických událostí. Děkuji za opravdu skvělý a neopakovatelný literární zážitek! Jedná se o mou druhou autorčinu přečtenou knihu a rozhodně ne poslední

24.01.2024 5 z 5

Prameny Vltavy Prameny Vltavy Petra Klabouchová

Rozjezd knihy byl hodně pomalý a zmatený. Myslela jsem, že jí odložím, což dělám velmi nerada. Ale kolem devadesáté stránky mě čtení chytlo a závěr mě vyloženě překvapil. Co mi ale po celou dobu čtení strašně vadilo, bylo přeskakování v čase dopředu, jehož význam vyplyne až ke konci příběhu.

21.01.2024 4 z 5

Ostrov panenek Ostrov panenek Jeremy Bates

Čekala jsem mnohem lepší duchařský příběh a místo toho dostala takovou nesmyslnou slátaninu. Bavil mě příběh Maríi, které mi bylo neskutečně líto. Ale partička na ostrově byla plná frajerů, kteří dávali světu najevo, že mají peníze a že jsou "někdo". Z partičky na ostrově mi byla sympatická pouze Elizabeth.

19.01.2024 3 z 5

Dračí královna Dračí královna William Andrews

Stejně skvělé jako autorova předchozí kniha! Čte se sama a má co nabídnout.

17.01.2024 5 z 5

Přání! Přání! Leandra Sold (p)

Přání! mě zaujalo svou anotací a krásnou obálkou. V poslední době přicházím na chuť fantasy a tato kniha (jako bonus psáno českou autorkou) se mi moc líbila. Hezky promyšlené. Rozhodně si přečtu i další autorčiny knihy.

14.01.2024 5 z 5

Zóna zájmu Zóna zájmu Martin Amis

Na můj vkus hrozně depresivní kniha. Sice mám z tohoto období přečteno hodně příběhů, ale v Zóně zájmu na mě tři střídající se vypravěči působili celkem chaoticky a nepřehledně.

14.01.2024 4 z 5