Černé na bílém přehled

Černé na bílém https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/456544/bmid_cerne-na-bilem-P64-456544.jpg 5 17 17

Sbírka o malém koťátku, které autorce vstoupilo do života a vybarvilo jí svět. Kotě, které ji naučilo, jak být přijata a jak se chovat jako dáma. Že dáma neprská, ale odchází. Zanechalo v ní svou černobílou stopu. Společně vyprávějí poezii.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Černé na bílém. Přihlašte se a napište ho.

daniela8321
22.02.2023 5 z 5

Autorkou je Miriam Šumníková, které jde ve stopách své prababičky Ludmily Hořké, která byla básnířkou a spisovatelkou.

Kniha Černé na bílém je o malém koťátku, které autorce vstoupilo do života, ale jen na krátkou chvíli. Nemělo dobrý osud a tak spolu prožily jen 3 měsíce, ale i za ty 3 měsice Miriam naučilo jak se chovat jako dáma, že dámy neprskají, ale odchází. Dokazalo jí vybarvit svět. Autorka v básních zachycuje společné chvíle, ale taky chvíle z kočičího světa. Mazlení na klíně, kterým žádná kočka nepohrdne. Chytání myší, které se zdá jako skvělá zábava nebo kočičí dýchánky za komínem. V knize, ale najdete i okamžiky běžného života. Radosti ale i starosti a taky nádherné fotografie.

Z knihy cítím srdce a duši. Můj pocit je, že autorce mluví právě z duše, že poukazuje na život, který není vždy jen hezký, ale i složitý. Poukazuje i na krásy všedních dnů. Drobnosti, které dělají dny kouzelné. Některé verše mě hřály u srdce, u některých jsem cítila bolest, strach. Co jsem z nich cítila jako z celku? ŽIVOT....

monushka
04.06.2022 4 z 5

Milé básničky obohacené černobílými fotografiemi.

Yas
04.10.2021 5 z 5

Černá na bílém...co v ní lze najít? Přesně to, co nenucenou formou se autorce v její sbírce podařilo zachytit. Ozvy srdce  a vůni každodenního života. To vše vnímavou, pokornou duší a očima, které se umí dívat. Tedy celé spektrum barev. Vše díky kocourkovi, kterého tak milovala a on ji to oplácel. A jemuž za to, čím tak  obohatil její život, tuto knihu věnovala...
Pro poetické duše krásný dar...
Děkuji,  milá paní básnířko...

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Černé na bílém v seznamech

fotografie lidová poezie poezie

Část díla