Lež

Jane Hughesová je se svým životem naprosto spokojená. Bydlí v malé vesnici ve Walesu, má milujícího partnera a zajímavou práci ve zvířecím útulku. Taková idylka, řeklo by se. Věc má ale háček: celý její život je lež. Jane Hughesová ve skutečnosti neexistuje. Před pěti lety se společně s přáteli vypravila na cestu do Nepálu. Od p... celý text

Jane Hughesová je se svým životem naprosto spokojená. Bydlí v malé vesnici ve Walesu, má milujícího partnera a zajímavou práci ve zvířecím útulku. Taková idylka, řeklo by se. Věc má ale háček: celý její život je lež. Jane Hughesová ve skutečnosti neexistuje.
Před pěti lety se společně s přáteli vypravila na cestu do Nepálu. Od pobytu ve svobodomyslné komunitě vysoko v horách si každý z nich sliboval něco jiného, ale pro všechny to měl být důležitý životní milník. Vlastně se jím stal, ale v docela jiné podobě, než si představovali. Brzy po příjezdu začnou pozorovat znepokojivé věci a události gradují až k okamžiku, kdy začnou umírat lidé.
Jane se podařilo přežít. S novou identitou se snaží na děsivé události zapomenout, ale kdosi jí v tom chce zabránit. Ten člověk ji pronásleduje a děsí: zjevně ví, co se tenkrát v Nepálu stalo. A nenechává Jane na pochybách, že nepřestane, dokud nebude její život v troskách. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/27_/275133/lez-PPz-275133.jpg 4.2155
Série:

L.C.Taylor (1.)

Originální název:

The Lie (2015)

Žánr:
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Domino
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (46)

Přidat komentář
motolka
05. června

Velmi vydařený thriller. I minulost i budoucnost byla plná napětí. Těším se už na další díl "Nehoda".

ailleen
23. května

Nuda. Absolutne bez napeti, hloupe nikam nevedouci dialogy. Usetrete cas a radeji jdete na prochazku nez cist tuhle prumernou knihu.

vyvodka
23. května

Jsem z knížky tak trochu rozpačitá. V průběhu čtení bych asi dala jen dvě hvězdičky. Opakující se plytké rozhovory čtyř kamarádek, kdy jsem se ztrácela, která je která… Každopádně poslední část knížky napínavá byla a dostalo to spád. Myslím, že téma sekty a zneužívání osob, které jí podlehnou, je zajímavé. Je to pravděpodobně i reálné. Ovšem snaha okořenit děj násilím (třeba ta sekera) mi připadala zbytečná. Celkově mi ale děj připadal takový roztříštěný a rozuzlení nudné. Prostě Lež neurazila, ale ani nenadchla.

bookcase
11. května

Tak to byla naprostá pecka, u které nevíte, komu věřit. Jak snadno lze člověka zmanipulovat, je až k neuvěření.

Gabrinela
02. května

Dějová linka se mi líbila, jen jsem nepochopila podstatu kamarádství těch kamarádek a to mě tam celou dobu rušilo a rozčilovalo. Oceňuji netradiční zajímavé prostředí, nevadily by mi další podrobnosti. Celkově mám konfrontaci vždy raději slovní než fyzickou, takže střety a zápletky by se mi líbily trošku jinak. Dávám 3 hvězdičky.

JustWomen
13. dubna

Nesympatické postavy, intriky, manipulace, nezáživné konverzace, závěr nepřekvapil. Nuda.

Liduka
10. dubna

Skvělá kniha, kterou jsem hltala od začátku do konce. Moc se mi líbilo, jak autorka zachytila postupně se měnící povahy jednotlivých postav.

JitkaHambi
09. dubna

Tomu říkám psycho :-).Úžasná napínavá kniha, chvilkama jsem se I bála :-)Kdyby byla možnost dát 10 hvězd, určitě bych je knize dala.Doporučuji.

michaela7087
28. března

Hodně dobrý příběh, moc mně bavilo prolínání současnosti s minulostí. Za mě 5.

ŠtěpánkaB.
19. března

Přečetla jsem za jeden večer, ale nenadchlo mě to. Všechny postavy jsou nesympatické, děj se posouvá v podstatě jen díky tomu, jak "kamarádky" neustále intrikují a vzájemně manipulují jednu proti druhé. Postavy jsou málo propracované, stejně tak příběh, zejména v závěru, kde autorka najednou napětí budované na mnoha stránkách najednou rozbije v pár větách bez hlubšího vysvětlení.
Výrazněji mi utkvěla jediná pasáž - pozor trochu SPOILER - kde se Emma sbližuje s Isaacem a on jí vysvětluje, že její přátelství s Daisy nemá ve skutečnosti žádnou hodnotu. Konečně si toho někdo všiml :)

PetraBery
15. března

Podařený příběh, kdy střípky minulosti střídají současnost. Jane/Emma se dostává do situace, kdy na minulost musí myslet, i když by ji raději nechala spát. Protože je tady někdo, kdo se chce pomstít. Kniha o výpravě čtyř kamarádek do Nepálu, kde v určité komunitě zažívají ne pro každou hezké chvíle. A důsledky tohoto pobytu si přeživší nesou sebou. Dobře se mi kniha četla.

ber
13. března

Kniha mě doslova pohltila, děj měl spád a napětí. Prolínání minulostí a přítomností bylo úžasně zpracováno tak, že jsem chtěla vědět, co bude dál. O tématu vymývání mozků a minulosti, která vás vždy dohoní, bylo napsáno spoustu knih, ale tady se to opravdu povedlo.

kiwi88
08. března

Zajímavý nápad, který nutí k zamyšlení - ano, sekty jsou špatné. A ano, někde na světě se něco takového možná právě teď děje. Ale na můj vkus byl děj moc předvídatelný. Konec mě nijak nepřekvapil. Postavy byly naivní, až hloupé a neusté dohady mezi 4 mladými ženami mě fakt nebavily.

Bohužel pro mě trochu zklamání...

mirunda
04. března

Moc mne bavilo prolínání minulosti a současnosti. Kniha měla úžasný spád a přečetla jsem ji za dva dny. Napínavá od začátku do konce

maxx
27. února

Musím říct,že mě kniha uchvátila a přečetl jsem ji jedním dechem.......

OndřejMergl
30. ledna

Kniha se pohybuje na pomezí "Podívejte se, jak to chodí u nás v sektě" a "Mám tajemství z minulosti, které před světem skrývám". Ani jedno však nedokázala popsat tak, aby mě to uchvátilo.

HaPa
22. ledna

Tak tahle kniha mě fakt chytla! Za mě pět hvězdiček.

Listicka3253
09. ledna

Velice ctive a jako spravna knizka vas nuti pridat jeste jednu kapitolu, i kdyz uz jste davno chteli skoncit. Stridani dvou casovych rovin je velice povedene. Za me super!

limetka2008
14.12.2016

Knížka, kterou není těžké schroustnout za den (nebo za noc :). Velmi čtivé, nesmíte se v tom moc vrtat, nakolik je zápletka pravděpodobná a uvěřitelná.

jana3099
12.12.2016

Zajímé čtení, o životě, vztazích, výletu, nenávisti, závisti........moc dobře se mi četla, je to zase něco jiného než Nehoda, kterou už mám přečtenou, určitě doporučuji ;-)

ankaras
29.11.2016

Kniha mě opravdu chytila a nepustila. Přečetla jsem ji za jediný den. Napínavý příběh na jedničku se zajímavým námětem a k tomu prostředí útulku s dobrovolníky a problematikou kolem špatné výchovy psů. Pro mě jako dělané. Hned se vrhám na "Nehodu".

Ajuszka
10.11.2016

Skvělá kniha, Začátek,tím myslím asi 30 stran,mírně nudný,ale potom se to rozjelo. Četla jsem jedním dechem a nemohla jsem přestat číst. Jednu hvězdičku dávám dolů,vzhledem k tomu,že jsem četla samozřejmě lepší,úplně ten TOP to nebyl. Ale určitě se k tomu ještě ráda vrátím. Za mě určitě kniha,která patří do knihovny fanouška thrillerů.

kiraa
08.11.2016

Je chybou si nalhávat, že s nespokojeným životem, či traumaty z dětství nám může pomoci parta magorů, která trpí tím samým "syndromem"...
Označeno jako psychothriller, ale tady bych ten plyn přece jen trochu ubrala. Až tak úplně strachy jsem se netřepala a ani nemám potřebu následně prohnat skrz mozek nějakou sladkobolnou pitominu ... i když na rozčísnuté lebky sekyrkou taky dojde. :-)
Konečné resumé: krásný čtyřky, a pokud započítám naprosto luxusní obálku, tak 4, 5.

Hella
23.10.2016

Nepochybně čtivé, až se od toho nemůžete odtrhnout. Na druhou stranu absolutně nepochopitelné, jak někdo může takhle zblbnout a někdo jiný toho dotyčného může celou knihu opakovaně nazývat nejlepším přítelem, a to zvláště poté, co průběžně vyplývají najevo různé okolnosti.

blanickaa1
19.10.2016

Ale jo, celkem to ušlo. Když se dá dohromady parta bláznů, vznikne sekta. K nim se přidá další parta bláznů a je vymalováno :) Přečíst, zavřít, uklidit.

SimonaP
10.10.2016

Moc hezká knížka, srozumitelně čtivě napsaná, napínavá, přečetla jsem jí za víkend. Zajímavý příběh, byla jsem neustále zvědavá, jak to bude pokračovat. Doporučuji.

Martia
09.10.2016

Nejzajímavější postava z knihy byl pro mě Isaac, kdykoli se na nějaký stránce objevil, čtení mě začalo víc bavit. Jinak prolínání děje přítomnosti-minulosti bylo dobrý. Kniha je o naivních lidech a o zlých lidech který jim velí. Jestli takový sekty někde existujou a možná i mnohem horší tak je to masakr.

GrasselováL
02.10.2016

Parádně propracovaná kniha. Souhlasím, že mohla být o něco kratší. Výborný námět. Myslím, že podobné sekty určitě existovat budou...Určitě od autorky není poslední kniha. :)

Mikik
28.09.2016

Mně teda kniha opravdu bavila:-). Protínání linek bylo super, a musím říct, že mi chvílemi bylo úzko, když jsem si život v takové sektě představila. Kniha má spád, napínavý děj, takže rozhodně doporučuji.

thooomasek
20.09.2016

první 3/4 knihy bych přeskočil. Mno, tak ne..knížka obecně celkem fajn. Průměr. Ale jak říkám poslední 1/4 knihy měla pořádný koule. První 3/4 se strašně táhnou..


Štítky

Nepál přátelství thrillery

Autor a jeho další knihy

C. L. Taylor

C. L. Taylor
britská

Podobné knihy

Uživatelé mají knihu

v Přečtených176x
v Právě čtených2x
v Knihotéce61x
v Doporučených10x
v Chystám se číst176x
v Chci si koupit61x