monushka monushka komentáře u knih

Pořád jsem to já Pořád jsem to já Lisa Genova

Nezapomenutelný příběh vzhledem ke svému tématu. Nebyla snadná na čtení, byla smutná - prostě taková jako sám život.

14.11.2018 5 z 5

Byl jsem nechtěné dítě beze jména Byl jsem nechtěné dítě beze jména Petr Hroch Binder

Kniha, jejiz pribeh ve mne zustane hodne dlouhou dobu. Nestava se mi casto, abych pri cteni brecela, ale v tomto pripade mi tekly slzy proudem u poslednich triceti stran. Nejen kvuli detatku beze jmena, ale i proto, ze sama jsem matkou a v utlem detstvi jsem tragicky ztratila sveho otce.

10.06.2018 5 z 5

Pasťák Pasťák Marcela Koyšová

Tato novela ve mne vyvovala smutek z toho, jak jednoduse socialni pracovnici "odklidili" slecnu, ktere se prave zhroutil cely svet, do vychovneho zarizeni.

04.04.2018 4 z 5

Lidé, kteří mě znali Lidé, kteří mě znali Kim Hooper

Uz dlouho se mi nestalo, abych u neceho tak moc brecela. Brecela jsem pro Em a jeji nestesti, brecela jsem pro Connie a jeji nejistotu. Tato kniha se mi z pameti jen tak nedostane.

25.01.2018 5 z 5

Vysmátá veverka aneb Přízrak krásné modelky Vysmátá veverka aneb Přízrak krásné modelky Ivana Vostřáková

Prijemny zaver teto trilogie s povedenou hrbitovni partickou v hlavni roli. Tesim se, az si od teto spisovatelky prectu neco dalsiho.

09.01.2018 4 z 5

Nebyla to spatna kniha, nektere povidky se mi libily, nektere me vubec neoslovily, nektere jsem mela prectene hned, nektere mi docela trvaly. Zkusila jsem sahnout po knize, ktera ve mne vyvola tu pravou vanocni atmosferu. Nebylo to ale primo to, co jsem si predstavovala.

02.01.2018 3 z 5

Fitness diár® 2018 Fitness diár® 2018 kolektiv autorů

Super diar! Nasla jsem ho pod stromeckem a jsem nadsena.

01.01.2018 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Knihu jsem nasla minuly rok pod stromeckem. Tesila jsem se, az si ji prectu, ale porad na ni nejak nebyl cas. Az mi k tomu dopomohla ctenarska vyzva a splneni posledniho zbyvajiciho tematu. A jsem tomu vdecna, nebot i pres velky pocet stranek jsem mela rychle precteno. Ze zacatku mi delalo problem stridani charakteru, mista a deje, ale s rostoucim poctem prectenych stranek jsem se nemohla od pribehu odtrhnout.

30.12.2017 4 z 5

Panenka Bára Panenka Bára Lenka Rožnovská

Krasne prvni cteni formou geneticke metody. Cetla ma starsi dcerka za me asistence :)

28.11.2017 5 z 5

Causa Mortis Causa Mortis Marek Hladký

Mé hodnocení k této knize si můžete přečíst v sekci Recenze: https://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/snazim-se-te-chranit-9093

20.11.2017 3 z 5

Ledové objetí Ledové objetí Paullina Simons

Paullina Simons se zaradila mezi me oblibene spisovatele svou historickou trilogii Medeny jezdec, kterou zboznuji. Z toho duvodu jsem si chtela precist i tuto knihu, ale popravde bych nepoznala, ze ji napsala ta sama spisovatelka, ktera vdechla zivot Tatane a Alexandrovi. Od Ledoveho objeti jsem ocekavala vic. Bavilo me to do te doby, dokud se nezacala vysetrovat vrazda jedne z hlavnich hrdinek. Vysetrovani je strasne zdlouhave a mne uz bylo od zacatku jasne, kdo za vsim stoji. Jsem rada, ze jsem si knihu pouze vypujcila v knihovne, nejak nemam potrebu ji vlastnit.

29.10.2017 3 z 5

Tak už spi Tak už spi Helen Walsh

Musim se priznat, ze po narozeni sve prvni dcery jsem si prisla stejne zoufale jako zde Rachel. Ale ja jsem nastesti vedle sebe mela milujiciho partnera, ktery mi byl oporou a ja se diky nemu mohla obcas i prospat.

21.10.2017 5 z 5

Řezník Řezník Jennifer Hillier

Tak tahle kniha byla naprosto skvela! Precteno jednim dechem. Do budoucna planuji precist i dalsi knihy autorky.

27.09.2017 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Cekala jsem, ze se bude autor opakovat, ale protoze jsem treti dil cetla s delsim casovym rozestupem od tech predchozich, nevadilo mi to a nekolikrat jsem se uprimne zasmala.

14.09.2017 3 z 5

Poslední Poslední Alexandra Oliva

Anotace me navnadila, takze jsem si knihu koupila hned po vydani a tesila se, az na ni prijde rada... ale takovouhle tragedii jsem necekala :( Namet pribehu jako samotneho byl zajimavy, ale to zpracovani? Nezajimave, rozvlekle, moc postav, na kterych je znat, ze i samotna spisovatelka chvilemi nevedela co by :( Ale jedno plus jsem si pri cteni odnesla - vcera jsem se byla zaregistrovat do knihovny a uz nebudu kupovat kazdou knihu, jejiz anotace me zaujme, aby mi pak v me domaci knihovne nelezely knihy, ktete nestoji za to vlastnit.

09.09.2017 1 z 5

Čtyři kousky chleba Čtyři kousky chleba Magda Hollander-Lafon

Od teto knihy jsem mela jina ocekavani.

20.06.2017 3 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Dlouho jsem se rozmyslela, jestli tuto knihu vubec koupit, az jsem ji dostala od partnera k narozeninam. Precetla jsem ji za jeden den, cte se snadno. Co mi vsak vadilo - primitivni forma psani, strasne moc lzi, ktere vubec nepusobily uveritelne a zaver, ktery se dal predpokladat. Navic mi byli oba hlavni hrdinove, Anne a Marco strasne nesympaticti. Secteno a podtrzeno - dalsi z tech mnoha knih, kdy zapusobi reklama a nalepka "bestseller". Za me se jedna o prumernou knihu.

17.06.2017 3 z 5

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Nadherna kniha! Puvodne jsem si myslela, ze se bude jednat o love story pro -nactilete, ale byla jsem vedle jak ta jedla. I me starnouci srdce nekolikrat zmenilo svuj rytmus biti.

17.06.2017 4 z 5

Vadná Vadná Cecelia Ahern

Cecelia Ahern patri mezi me oblibene autory, a tak bylo zcela jasne, ze ani Vadnou si nenecham ujit i presto, ze je urcena spise YA ctenarum. Vadna je naprosto uzasna kniha! Vyvolala ve mne vsechny pocity, co mohla. Moc se tesim na jeji pokracovani!

24.03.2017 5 z 5

Vysmátá krajta aneb Přízrak krásné modelky Vysmátá krajta aneb Přízrak krásné modelky Ivana Vostřáková

Vysmátá krajta se mi líbila více než předchozí kniha. Příběh na mě působí opravdověji a humor v ní je nenucený a upřímný.

04.02.2017 4 z 5