Dárek z pravé lásky: 12 zimních políbení

Dárek z pravé lásky: 12 zimních políbení https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/266602/bmid_darek-z-prave-lasky-12-zimnich-poli-4go-266602.jpg 4 373 103

Jestli máte rádi vánoční příběhy, vánoční filmy, vánoční pořady v televizi a speciální vánoční díly vašich oblíbených seriálů a především, jestli máte vánoční antologie, pak se do téhle knížky rozhodně zamilujete. Dárek z lásky sepsalo dvanáct těch nejlepších autorů young adult knih a jejich redaktorkou se stala Stephanie Perkinsová, jejíž příběhy o Anně a dalších už dávno znáte. Takže se uvelebte někde, kde máte pohodlí, teď na vás čeká dvanáct důvodů, proč za dlouhých zimních večerů zůstat doma a zamilovat se nad stránky příběhů. Povídky: O půlnocích-Rainbow Rowellová, Dáma a liška-Kelly Linková, Andílci ve sněhu-Matt De La Peňa, Najdeš mě podle Polárky-Jenny Hanová, To je Yulský zázrak, Charlie Browne-Stephanie Perkinsová, Váš záskok za Santu-David Levithan, Krampuslauf-Holly Blacková, Cos to sakra provedla, Sophie Rothová ?-Gayle Formanová, Kyblíky s pivem a jezulátko-Myra McEntierová, Vítejte ve Vánocích, CA-Kiersten Whiteová, Betlémská hvězda-Ally Carterová, Dívka, která probudila snílka-Laini Taylorová. První vydání.... celý text

Literatura světová , Povídky , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

My True Love Gave to Me: Twelve Holiday Stories , 2014

marianna7090
01.01.2024 3 z 5

O půlnocích (Rainbow Rowell): veľmi rozkošné, oceňujem jednoduchosť a veľmi by som chcela čítať ďalej ich príbeh. 4*/5

Dáma a líška (Kelly Link): ďalší veľmi zvláštny príbeh. Avšak sa mi páčil viac ako som očakávala. Ale patrí skôr k tým slabším z tejto knihy. 2,5*/5

Andílci ve snehu (Matt de la Pena): ďalší milý, zaláskovaný príbeh. Mohla sa trochu viac rozvinúť zápletka. 4*/5

Najdeš mně podle Polárky (Jenny Han): 3x som sa v deji stratila, asi kvôli skákaniu v čase. Zaujímavé, že sa to dá aj v dvadsať stranovej poviedke. Bolo to milé, originálne a ... zvláštne. V dobrom zmysle slova. 3*/5

To je Yulský zázrak, Charlie Browne (Stephanie Perkins): zatiaľ najkrajšia poviedka, veľmi jednoduchá a pritom taká presne vianočná. Nezištne robiť pre druhých ľudí, aj cudzích, niečo pekné. 5*/5

Váš záskok za Santu (David Levithan): trochu slabšie ako predchádzajúce poviedky. Dlho som ju čítala a nebola som s ňou zladená. 2,5*/5

Krampuslauf (Holly Black): asi to bol osud, že mi práve jediná silvestrovská poviedka vyšla práve na Silvestra. Páčila sa mi a ďakujem za inšpiráciu na najbližšiu párty. 4*/5

Cos to sakra provedla, Sophie Rothová? (Gayle Forman): ďalší pekný, respektíve roztomilý, originálny príbeh. Avšak boli aj lepšie. 3*/5

Kyblíky s pivem a jezulátko (Myra McEntire): pripomínalo mi to slabé romantické vianočné filmy, ktoré vždy končia so šťastným koncom. Avšak toto bol presne taký príbeh, ktorý sa mi páčil. Ďalší s plným hodnotením odo mňa. 5*/5

Vítejte ve Vánocích, CA (Kiersten White): táto poviedka mi vo veľa ohľadoch pripomínala sériu Romantické úteky od Julie Caplin, ktorú mimochodom milujem, čiže opäť výborné čítanie. Veľa jedla, roztomilá láska, rodina, obetavosť voči druhým. Naozaj krásny vianočný príbeh s príhodnou lokáciou. 5*/5

Betlémská hvězda (Ally Carter): začalo to veľmi dobre, ale obrátilo sa na to riadnu hlúposť. Úplná blbosť a kazí to dojem z celej knihy. 1*/5

Dívka, která probudila Snílka (Laini Taylor): záver knihy som si predstavovala trochu lepšie. Vianočná snaha o fantasy nevyšla, podľa mňa, podľa predstáv. 2,5*/5

Záverečné hodnotenie - 3,5*/5
Avšak vďaka tejto autorke, Stephanie Perkins, som si veľmi zamilovala knihy zamerané na obdobie v roku a veľmi by sa mi páčilo čítať aj jarné a jesenné príbehy od rôznych autorov.

KerliDepp
01.01.2024 4 z 5

12 kratších "teen" příběhů v nádherném svátečním přebalu knihy (knížka má obarvené konce na červeno a zdobené stránky malůvkou vánočních světel) působí tedy velmi kouzelně. Lehké příjemné čtení vhodné do vánočního shonu, kdy máte chuť na něco svátečního a nenáročného.
O PŮLNOCÍCH - 2/5
velmi krátká romantická povídka o Silvestrovských nocích a příběhu dvou mladých lidí, kteří k sobě během několika následujících Silvestrů hledají cestu.
DÁMA A LIŠKA - 2/5
povídka o zámožné rodině a jejich vánocích. Příběh je o dívce, která se zamiluje do "ducha? či nějaké zakleté bytosti", kterou má ve své moci nejasná Dáma. Pochopila jsem, že jde o fantasy.
ANDÍLCI VE SNĚHU - 4/5
španělský pohodový kluk hlídá o svátcích kočku v bytě svého kamaráda. Barák je prázdný, všichni jsou na svátky pryč. Až na jednu osobu - Hayley. Té přestane téct voda a tak se seznamuje se svým "dočasným" sousedem. Příběh se mi velmi líbil, charaktery postav dobře vykresleny takže se mi to hezky četlo.
NAJDEŠ MĚ PODLE POLÁRKY - 3/5
velmi krátká povídka o korejské holčičce Natalií, která se jako miminko dostane do Santových saní a žije na Severním pólu. Vyrůstá s elfy, kteří ji tak nějak moc mezi sebe "nepřijímají". Hledá lásku, která pro ni však není možná protože není elf. Natálie mi moc nesedla, autorka ji vykresluje příliš dětinsky s potřebou lhát. Líbilo se mi ale, že jako jediný příběh z celé knihy se odehrává na Severním pólu a povídka je tak atmosféricky hezky vánoční.
TO JE YULSKÝ ZÁZRAK - 5/5
na trhu s vánočnímu stromečky se pozoruhodná Marigolda seznámí s dřevorubcem Severem, který ji nejen pomůže dopravit strom domů ale taky s úklidem chaotického bytu jí a její mámy. Oslava tohoto příběhu je yulská a příběh pojednává o pohanských svátcích. Charaktery postav si mě získali a příběh je netradiční a kouzelný.
VÁŠ ZÁSKOK ZA SANTU - 1/5
velmi krátká povídka o dvou gayích, načež jeden druhého požádá aby dělal v jejich domě Santu, kterého nikdo nesmí vidět až na jeho malou sestřičku, kterou má v obleku překvapit. Příběh jedné Štědré noci, kdy se autor asi snaží říct, jak složité je někdy tyto lidi pochopit. Vůbec mi to ale celé nesedlo. Nepřející a protivná starší sestra, pasáž s jeho matkou jsem moc nepochopila. Zmatečné a nakonec mi asi pointa někam utekla.
KRAMPUSLAUF - 3/5
už jak říká název, jde o pohanské ďábly z Alp. Tři kamarádky řešící klasické středoškolské problémy a vztahy. Rozhodnou se uspořádat Silvestrovský večírek v karavanu zesnulé babičky. Hosty jsou spolužáci a nově poznaný záhadný kluk s maskou Krampa. Mysticko-čarovný příběh.
COS TO SAKRA PROVEDLA, SOPHIE ROTHOVÁ? - 4/5
střední škola plná studentů z různých koutů světa s předsudky o tom, kdo odkud je. V tomto příběhu k sobě nachází cestu Sophie a Russell, které spojí podobný smysl pro humor - sarkasmus. Opět né úplně tradiční oslava Vánoc v této povídce nás hlavní hrdinka opřede svátkem Chanuky.
KYBLÍKY S PIVEM A JEZULÁTKO - 1/5
za mě slabší povídka kdy vtipálek Vaughn svým fórečkem, omylem podpálí kostel a ohrozí tak Betlémské představení. Je nucen svůj čin napravit a přitom všem se sbližuje se svou tajnou láskou Grace.
VÍTEJTE VE VÁNOCÍCH, CA - 4/5
vyprávění o mexické rodině vlastnící vánoční restauraci, kde pracuje María, která je prací jako servírka naprosto znuděná a z města chce co nejdřív odejít. Dokud se nepozná s novým a kouzelným kuchařem. Vánoční atmosféra z téhle povídky byla příjemná.
BETLÉMSKÁ HVĚZDA - 1/5
pro mě nejslabší povídka vůbec. Nezaujala mě. Dvě slečny, které si na letišti vymění letenky a každá se tak dostává do destinace té druhé. Dost nejasností, příběh je nemyslitelný a nezajímavý. Konec je úplně přitažený za vlasy.
DÍVKA, KTERÁ PROBUDILA SNÍLKA - 4/5
naprosto odlišný příběh od všech předchozích. Zasadila jsem si ho do světa p. Lowecrafta. Tajemný a mystický ostrov na kterém lidé žijí osiřelí otroci v chudobě potýkající se s bídou a každodenním bojem o přežití. Pírkový ostrov obývá spící bůh, kterého jednoho dne probudí dívka Neve. Mám ráda tyhle typy příběhů, takže mi příběh i nakonec sedl.

Nathally
06.11.2023 5 z 5

Strašně pěkné počteníčko na zimní večery. Všech 12 příběhů se mi hrozně líbilo. Nejvíc Betlémská hvězda, ale i tak se z nich vybírá těžko, protože se mi líbily snad všechny... Na vánoční prázdniny jako ulité. Doporučuji s dekou a čajem.

Šárka_D
08.01.2023 5 z 5

Moje vánoční knížka roku 2022 a hned taková krása, doslova pohlazení. Každá jedna povídka je korálkem milé vánoční romantiky s dobrou atmosférou, až na jednu mne bavily všechny a možná si od autorů a autorek přečtu i něco dalšího.

Lenka2533
27.12.2022 4 z 5

Takhle knížka mi úplně sedla do nálady. Některé povídky byly naprosto úžasné! Velmi mě překvapilo, jak byly vymyšlené. Ale samozřejmě mi některé nesedly. Slabší se vždy najdou.
Na Vánoce určitě skvělá knížka. Myslím, že vám může krásně naladit vánoční náladu. U mě se to teda nepovedlo, ale letošní Vánoce byly celkově takové zvláštní.
Každopádně jsem udělala hodnocení každé povídky zvlášť, abych si zaznamenala, které se mi líbily nejvíce.

O půlnocích 4/5 ⭐
Betlémská hvězda 3,5/5 ⭐
Dívka, která probudila snílka 1/5 ⭐

marina4088
02.01.2022 4 z 5

Dárek z pravé lásky jsem četla v ten nejlepší možný čas - po Vánocích. Příběhy se mi věsměs líbili. Nakoply ve mě povánoční a zimní náladu.

Jak to u povídkových knih bývá, ne každá byla tak dobrá jako ostatní - mezi mé oblíbené patří Dáma a liška (která má skvělý námět a kdyby z toho byla celá kniha, tak bych si nestěžovala), stejně tak Dívka, která probudila snílka od mé milované Laini. Pak se mi také moc líbily To je Yulský zázrak, Charlie Browne, O půlnocích a Vítejte ve Vánocích, CA, tyhle pro mě byly 5⭐. Naopak mě zklamala povídka od Holly Black - Krampuslauf, ale to možná bylo tím, že člověk od známějšího jména prostě čeká více, takže za mě bohužel 1⭐. Příběhy Betlémská hvězda a Cos to sakra provedla, Sophie Rothová? získaly 3⭐, Najdeš mě podle Polárky a Váš záskok za Santu získaly 4⭐ a Andílci ve sněhu a Kyblíky s pivem a jezulátko získaly 2⭐.

Dohromady to bylo fakt skvělé a roztomilé vánoční čtení, udělalo mi to radost.

denisa8946
23.12.2021 3 z 5

Od této vánoční knížky jsem měla trošku jiná očekávání, ale hodnotím ji jako takový hezký průměr. Jedná se o dvanáct vánočních povídek od různých autorů. V předvánočním shonu byly povídky výhodou, jelikož byly krátké a každý den jsem tak přečetla jen jednu a neměla výčitky, že si čtu a nic nedělám. :)
Některé povídky byly slabší, ale naopak u pár z nich jsem si říkala, že je škoda, že se jedná jen o povídku. Například povídka Dáma a liška má by klidně mohla být rozpracovaná do samostatné knížky. Má skvělý potenciál.

petulkapeta
19.12.2021 3 z 5

Byly to mile povidky. I když ta posledni velmi zvlaštní...

Anastazie0810
08.12.2021 3 z 5

Oddechové čtení, zvláště na ty dlouhé předvánoční večery. Povídky jsou milé a dobře se čtou. Jsou sice určeny pro young adult, ale myslím, že si jejich čtení může užít i trošičku starší čtenář. Některé povídky byly až malinko přitažené za vlasy, pořád však u čtení můžete vypnouta naladit se na nadcházející svátky.

sgjoli
01.12.2021 3 z 5

Tato kniha je dost milým počinem pro zimní / předvánoční večery. Určitě nečekejte žádnou hlubokomyslnou literaturu, to vám kniha dát nemůže. A ani vám to dát nemá. Jedná se o soubor 12 povídek se zimní/vánoční tématikou, u které si člověk příjemně odpočine. Jelikož se jedná o knihu určenou především pro mládež, určitě nikoho nepřekvapí, že hlavními protagonisty povídek jsou mladí lidé. Ti se v jednotlivých povídkách ocitají v době předvánočního času, což je pojítkem všech textů. Skvěle tu je vidět, jak rozdílně to ale každý z autorů pojal a jak odlišné příběhy jinak jsou. Z toho důvodu pro mne osobně bylo výsledkem to, že některé povídky mi seděly formou a obsahem více, některé méně. A věřím, že pokud jste naladěni na vánoční příběhy a hledáte něco vskutku milého a odpočinkového, i vy si tady v tomto souboru vyberete něco, co vám bude blízké. Za mně je tato kniha fajn volbou, pokud hledáte něco, u čeho vypnete, u čeho si odpočinete a u čeho se budete chtít naladit na nadcházející svátky.
Hodnocení za mne průměrné - jak jsem zmínila, některé povídky se mi trefily do vkusu a nálady více, některé méně.

misssicccka
31.10.2021 odpad!

Asi nejsem vskutku cilova skupina. Uplne utrpeni, krome jedne povidky. Ale dobojovala jsem to.

tatjana1737
04.08.2021 4 z 5

(SPOILER) Knihu jsem si půjčila po přečtení první knihy od Rainbow Rowellové, protože tu měla mít povídku. Antologie povídek mají pro mne tu nevýhodu, že nejde o souvislý příběh, střídají se zde různá vyprávění, různé styly a různé příběhy, a jako čtenář ne vždy dostanu to, co by se mi líbilo. Tady jsem ale byla celkově velice spokojená. I když vizuální stránka knihy (s růžovou ořízkou a růžovým okrajem stránek uvnitř) evokuje takové ty zamykací tajné deníčky pro dívky, když nic jiného, objevila jsem zde jména autorů (autorek), kterým u nás třeba nic moc nevyšlo, a tak nejsou tolik známí, ale podle všeho stojí za přečtení.

O půlnocích
Rainbow, jak jsem ji poznala v Eleanor a Parkovi, tohle bylo prostě moc hezké!

Dáma a liška
Zaujalo mě téma, i když bylo pojato hodně ve zkratce, pro fantasy zápletky a víly/elfy mám zkrátka slabost. Toto bych si klidně přečetla rozvedené do nějaké knížky, abych i víc pochopila osobní minulost hrdinky.

Andílci ve sněhu
Četlo se to pěkně, ale za mne to byl jeden z nejslabších příběhů. Asi proto, že mi hodně připomínal jiné příběhy a jiné knihy.

Najdeš mě podle Polárky
Zajímavý nápad Santovy dcery. Celou dobu jsem čekala, kdy "její elf" prozře a pochopí, takže závěr byl pro mě velice nečekaný. (Pořád jsem se ještě nerozhodla, zda nenávidím či miluji otevřené konce.)

To je yulský zázrak, Charlie Browne
Až na šílené jméno hlavní hrdinky mě to bavilo hodně a moc se mi to líbilo. Ačkoli, podobně jako jiné povídky v knize, i v této hrdinové našli lásku velice rychle - mám ráda pozvolnější průběh sbližování, ale uznávám, že povídka je povídka a má kratší rozsah.

Váš záskok za Santu
Tenhle příběh se od ostatních dost lišil a v knize se vymykal, zůstala ve mně po přečtení zvláštní melancholie a přiměl mě přemýšlet.

Krampuslauf
Tady bych si s klidem dokázala představit filmovou podobu příběhu. Tak trochu jsem čekala klišé, že hlavní hrdinka skončí s nadpřirozenou postavou, a o to víc se mi líbilo její závěrečné přání. Taky někdo přemýšlel nad tím, jak dlouho Roth zůstal proměněný?

Cos to sakra provedla, Sophie Rothová?
Další pěkná romantika. Tím, že jsem četla hodně příběhů odehrávajících se v NY a viděla hodně filmů či seriálů, nepřišlo mi, že Newyorčané jsou tak odlišní od zbytku světa, aby se na venkovské univerzitě cítili "v menšině" a jako "ti divní". Jablkový koláč s cheddarem bych si asi nedala, ale potkat takového sympaťáka, navíc s parádním smyslem pro humor (svetry!), bych si dala líbit.
V antologii mě zaujalo (v dobrém) i to, jak je etnicky různorodá: Hispánec, černoch, Asiatka, Židovka... Na jednom místě v jedné knize se to moc nevidí.

Kyblíky s pivem a jezulátko
Název šílený, dost mě odrazoval předem, ale příběh pohodový a hezký. Kterak se "zlý hoch" napravil pro pastorovu dceru, ačkoli on vlastně od začátků vůbec nebyl "zlý".

Vítejte ve Vánocích, CA
U tohoto příběhu mě hrozně vadilo prostředí, kde se odehrával, ta bezútěšnost a pocity zmaru hlavní hrdinky. Ač jsem se vůbec nedozvěděla, proč byl Ben (mimochodem, hezké křestní jméno!)* v pasťáku, jeho superschopnost (zde nevím proč překládaná jako supermoc) se mi moc líbila (ač jsem se skepticky ptala, zda by na to vše měl v restauraci suroviny). Rozuzlení, jak to bylo se škudlilstvím otčíma bylo velice pěkné.
(Ještě jsem si nevygooglovala, zda v CA skutečně je či není obec s názvem Christmas.)**
Mimochodem, u této povídky je v obsahu uvedeno chybné číslo strany...

* Vůbec kniha byla dost prošpikovaná vánočními narážkami na Dickense, což z našeho prostředí přece jen tolik neznám.
** Není, cítím se ošizená.

Betlémská hvězda
Zápletku s "hvězdou" na útěku si dovedu přestavit zfilmované jako romantickou komedii pro náctileté. Jen by vedle toho musely paralelně běžet i epizody z Huldina příběhu ;-).

Dívka, která probudila Snílka
Tohle se hodně vymykalo. Dlouho jsem tápala, v jaké části světa a v jaké době se příběh vůbec odehrává, chvílemi mi přišel hodně depresivní, chvílemi surreální, nedokázala jsem odhadnout, co z toho bude. Ale to neznamená, že to bylo špatně.

Za matoucí považuji název antologie, protože obsahuje mnoho povídek, které zadání splňují jen velice vzdáleně. Některé příběhy byly hodně podobné, jiné byly předvídatelné, další naprosto atypické, ale tuhle knížku si dokážu představit ve své knihovničce.

Knihomedvěd
05.05.2021

Od této knihy jsem neměla velká očekávání, ale nakonec se mi docela líbila. Je to taková vánoční oddychovka. Nejvíce se mi líbily povídky O půlnocích (Rainbow Rowellová), Andílci ve sněhu (Matt de la Peña), To je Yulský zázrak, Charlie Browne (Stephanie Perkinsová), Cos to sakra provedla, Sophie Rothová? (Gayle Formanová), Vítejte ve Vánocích, CA (Kiersten Whiteová) a Betlémská hvězda (Ally Carterová). Jinak byla kniha hezká, ale je škoda, že příběhy byly celkem krátké.

Damonka12
03.01.2021 4 z 5

Milé povídky, které vám navodí vánoční atmosféru. Líbily se mi celkem všechny, kromě té poslední. Kniha by bez ní byla mnohem lepší.

handulli
13.12.2020

Už holt nejsem cílová skupina. Nebavilo mě to, nedočetla jsem.

BigFan
30.11.2020

1. O půlnocích, Rainbow Rowell: ⭐⭐⭐⭐⭐
Zatím kniha začína dobře! Rainbow Rowell vůbec nezklamala. Z její povídky jsem sice při čtení byla trochu smutná, ale nakonec vše dobře dopadlo, takže jsem spokojená. Jinak bych jí to neodpustila, protože vánoční příběhy prostě musí být s dobrým koncem! A hlavně jsem si moc oblíbila její postavy!

2. Dáma a liška, Kelly Link: ⭐⭐
Uuf, tak druhá povídka byla naopak velkým zklamáním.
Když je něco romantická povídka, očekávám v ní nějakou chemii. Ale tady to bylo celé ploché, bez emocí, postavy se tam navzájem líbaly out of nowhere a upřímně mi to celé nedávalo moc smysl.

3. Andílci ve sněhu, Matt De La Peña: ⭐⭐⭐⭐
První ze dvou mužských autor v této sbírce se s tím popral moc dobře! Jeho povídka o chudém studentovi měla dobrý námět, byla moc milá, zábavná a hezky se četla.

4. Najdeš mě podle Polárky, Jenny Han: ⭐⭐⭐⭐⭐
Na povídku od Jenny Han jsem se velmi těšila a naštěstí nezklamala. Líbilo se mi, že její příběh byl zasazen do jiného prostředí než tři předchozí a celkově byl moc zajímavý a hlavně originální. Klidně mohl být delší. :D

5. To je Yuleský zázrak, Charlie Browne, Stephanie Perkins: ⭐⭐⭐⭐
Ze začátku jsem nebyla úplně nadšená, ale potom se to o dost zlepšilo a z téhle povídky úplně sálala lidská vánoční dobrota a ochota.
Postavy mi ale úplně sympatické nebyly, z nějakého důvodu se mi nezdálo, že se nechovají na svůj věk (zdálo se mi, že jim je tak 15, ne 19), ale to nevadí, já jsem taky silně nevyspělá.

6. Váš záskok za Santu, David Levithan: ⭐⭐⭐ a půl
Z povídky od druhého a posledního mužského autora jsem měla takové rozporuplné pocity. Na jednu stranu se mi líbila, na tu druhou mi přišla zvláštní, ze zvláštním příběhem a jednou určitou postavou s divným chováním. Zábavná a trochu vtipná, ale zároveň s lehkým nádechem melancholična. Ale ve výsledku byla fajn.

7. Krampuslauf, Holly Black: ⭐⭐
Tato povídka od Holly Black mi přišla docela dost zdlouhavá, celkově mě nebavilo číst v podstatě o tom, jak nějaké tři holky pořádají silvestrovskou party a moc se mi nehodila ani k povánočnímu času, ani do téhle sbírky.

8. Cos to sakra provedla, Sophie Rothová?, Gayle Forman: ⭐⭐⭐⭐ a půl
Ze začátku jsem si říkala, co se z toho vyvrbí, ale nakonec se mi to moc líbilo. Obě hlavní postavy i jejich vztah mě moc bavili a líbilo se mi, že zde nebyly ústředním motivem Vánoce, ale pro změnu Chanuka.

9. Kyblíky s pivem a jezulátko, Myra McEntire: ⭐⭐
Začátek vypadal velmi nadějně, trochu výtržnický hlavní hrdina mě velmi zaujal, ale nakonec to byla povídka, kterou jsem ze všech louskala asi nejdéle, ačkoliv má 30 stran, a nebavila mě.

10. Vítejte ve Vánocích, CA, Kiersten White: ⭐⭐⭐⭐⭐
Tady jsem si oblíbila především postavy a chemii mezi Benem a Maríou. A celkově mi povídka přišla sladká a milá.

11. Betlémská hvězda, Ally Carter: ⭐⭐
Tahle mi naopak přišla dost bizární. Moc mi ty události nedávaly smysl a ani jsem si ji nijak výrazně neužila.

12. Dívka, která probudila Snílka, Laini Taylor: ⭐⭐⭐
Pořád se nemůžu rozhodnout, jestli poslední příběh celou knihu uzavřel dobře a uspokojivě, anebo ne. Ohledně této povídky se mi měnily pocity snad s každou stránkou. Chvíli mě to bavilo, říkala jsem si, že je to fakt zajímavé, ale na další jsem zase přemýšlela nad tím, co to sakra čtu a chtěla, aby už skončila. Takže myslím, že rozhodně nesedne všem. Já půjdu zlatou střední cestou.

Bílámiška
15.08.2020 4 z 5

Na vánoční prázdniny hezká knížka, obsahuje různé na sebe nenavazující povídky, každá z jiného těsta, což je zajímavý efekt i změna oproti jiné četbě.
Některé příběhy byly slabší, jiné naprosto kouzelné, další trochu typicky ,,americké".
Ale stalo to za to.
Asi nejvíc doporučuji povídku Dáma a Liška (nebo tak nějak?), nejvíc se mi vryla do paměti ;-)

Bebe2004
11.05.2020 4 z 5

Kniha se příjemně četla. Jednotlivé příběhy byly zajímavé, navíc jsem většinu autorů znala, takže jsem tušila, co mohu očekávat. Z mě milá kniha k uvolnění.

bookwoman
13.04.2020 3 z 5

Protože je tady dvanáct příběhů, je jasné, že některé si mi líbily víc a některé méně. Nejvíc se mi líbil příběh Vítejte ve Vánocích, CA, povedených příběhů tam však bylo víc, a nejméně se mi líbil poslední - Dívka, která probudila snílka, u kterého jsem se musela trochu nutit, abych ho dočetla. Knížku jako celek hodnotím třemi hvězdičkami, protože jsem ji četla, pak jsem ji odložila a dočetla ji až za nějakou dobu, takže mě ty příběhy asi zase až tak nezaujaly. Nicméně myslím, že když knížku budete číst o Vánocích, nebo před Vánoci, tak Vám může dodat vánoční náladu.

haaabi
23.02.2020 5 z 5

Úplně nejvíc jsem byla zvědavá na poslední povídku, která tu má zaručeně nejhorší hodnocení - Dívka, která probudila snílka. A byla úžasná! Líbila se mi nejvíc, krásná fantazie dle mého gusta. Skvělé byly taky To je Yulský zázrak, Charlie Browne, Vítejte ve Vánocích a Betlémská hvězda. Jako nejslabší hodnotím Váš záskok za Santu a Kyblíky s pivem a jezulátko. A celkově úžasná kniha, takové vánoční pohlazení po duši.