Dárek z pravé lásky: 12 zimních políbení

Jestli máte rádi vánoční příběhy, vánoční filmy, vánoční pořady v televizi a speciální vánoční díly vašich oblíbených seriálů a především, jestli máte vánoční antologie, pak se do téhle knížky rozhodně zamilujete. Dárek z lásky sepsalo dvanáct těch nejlepších autorů young adult knih a jejich redaktorkou se stala Stephanie Perkinsová, jejíž příběhy o Anně a dalších už dávno znáte. Takže se uvelebte někde, kde máte pohodlí, teď na vás čeká dvanáct důvodů, proč za dlouhých zimních večerů zůstat doma a zamilovat se nad stránky příběhů. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/26_/266602/darek-z-prave-lasky-12-zimnich-poli-4go-266602.jpg 3.9209

My True Love Gave to Me: Twelve Holiday Stories (2014)

Literatura světová, Povídky
Vydáno:, CooBoo

Selfinka

12 povídek, každá je úplně jiná, ale všechny jsou krásné! Skvělé čtení! :)

Sunday

Evokuje jednu vzpomínku, jedno zimní ráno, jednu už skoro zapomenutou LÁSKU...čerstvý jiskřivý sníh, dělám do něj PRVNÍ STOPY, protože je neděle (sunday) a všichni ještě spí...

surynas

Perfektní vánoční čtení do křesla s hrnkem kakaa a talířem cukroví. Ale kdyby nebyla zima nedokážu si představit že bych se na knihu dokázala naladit a proto dávám tři hvězdy, jako u Eleanor a Park.

ajla5

Tato kniha mne překvapila. Nic jsem si od ní neslibovala a jaké překvapení! Nejvíc se mi asi líbil Yulský zázrak a Snílek, ale i ostatní povídky byly moc pěkné.

Dikyld

Kniha hezká, čtivá, ale zase záleží na autorech. Popravdě nejvíce se mi líbila od Rainbow Rowell a S. Perkins, ty byly dokonalé. I ostatní se mi hrozně líbily, ale nejslabší mi přišlo Cos to sakra provedla, Sophie Rothová?, Záskok za Santu a Krampuslauf. Prostě mi nepřišly nějak hezky zpracované.
Jinak velmi povedená knížky :)

JanaPol

Nedočetla jsem....:-(

cérka

Krásné, jemné, kouzelné a lásky plné. Nádherná kniha, vizuálně i obsahově! Já vlastně nechápu své rozhodnutí. Krátké příběhy nemám vůbec ráda (jenže má oblíbená Káťa dala pět hvězdiček, tak to musí být dobrá kniha! :-)) A za mě opravdu je!
Knihu hodnotím jako celek, ano, dvě možná tři povídky byly slabší, ale i tak musím dát pět hvězdiček. Šťastné a veselé Velikonoce :-), kniha se dá číst celoročně :-)

PinkAlicorn

Krása! Nevím, co dodat! Kouzelná knížka, všechny povídky jsou skvělé a čtivé, bylo mi hrozně líto, když jsem knížku vracela do knihovny...
Nejpovedenější podle mě byl příběh Vítejte ve Vánocích, CA. Ale i všechny ostatní se mi strašně moc líbily. Narozdíl od většiny ostatních se mi moc líbil i ten poslední.
Samotné zpracování knihy, jako okraje stránek a podobně je prostě krásné! DOPORUČUJU!

Mojepočteníčko

Dvanáct zimních povídek protknutých Vánocemi, láskou, kouzly a tajemstvím. Pro mě opravdu hodně odlehčená knížka, bohužel zvolená ve špatnou dobu. Nějakým způsobem jsem zkrátka přehlédla slovo Vánoce na zadní straně knihy, a proto pro mě bylo její kouzlo poněkud pomíjivé.
Povídky jsou čtivé, mnohdy s překvapivým závěrem. Obálka knihy je velmi příjemná na dotek a i po grafické stránce je moc pěkně zpracovaná.
Knížku bych doporučila především skupině čtenářů YA literatury, ale pokud i někdo jiný zatouží po něžných příbězích, které dokáží zahřát v nepříjemně mrazivých dnech, pak může po knize sáhnout i on.

Anne Leyyd

Rozhodně kladně hodnotím nápad na vytvoření této povídkové vánoční knihy. Moc se mi líbila i obálka a vnitřek zpracování (snad kromě té všudypřítomné růžové barvy... - mnohem lepší by bylo dát třeba každé povídce jinou barvu, ale to bude asi věc názoru).

Co musím vytknout, tak velký počet překlepů.

A co se týče samotných povídek:

O PŮLNOCÍCH – 4,5 * - krátká, milá, sympatické postavy.

DÁMA A LIŠKA – 3,5 * - tak trochu duchařská, originální, ale postavy mě tolik neoslovily.

ANDÍLCI VE SNĚHU – 4 * - dobrý nápad, čtivá. Jen mě trochu zarazilo, že kluk zná (a pozná) kleštičky na řasy a dokonce rozezná značky bot. Hmmm?

NAJDEŠ MĚ PODLE POLÁRKY – 3 * - zvláštní, poněkud neuzavřená. I když zařadit povídku do prostředí se Santovými pomocníky hodnotím jako originální nápad, přesto mohla být mnohem lépe zpracovaná.

TO JE YULSKÝ ZÁZRAK, CHARLIE BROWNE – 5 * - pro mě je z celé knihy tato povídka klenot. Moc jsem si oblíbila sympatické postavy Severa a Marigoldy :-) Pěkně promyšlený děj a hodně jsem se nasmála. Prostě S. Perkinsová :-)

VAŠ ZÁSKOK ZA SANTU – 3 * - nápad dobrý, ale nijak extra dobře zpracovaný, prostě... kromě upřímné snahy hlavního hrdiny téměř o ničem.

KRAMPUSLAUF – 1,5 * - Čerti a Vánoce? Vážně? ... ... ...

COS TO SAKRA PROVEDLA SOPHIE ROTHOVÁ? – 3,5 * - Nápad dobrý, styl psaní dobrý, postavy dobré, ale... prostě ten konec jsem nedovedla uvěřit. Takový... eee, toto mi nesedlo.

KYBLÍKY S PIVEM A JEZULÁTKO – 4 * - Líbil se mi ten nápad i postavy. Jen mě moc mrzí, že povídka skončila tak brzy, docela ráda bych věděla, jak to bylo dál...

VÍTEJTE VE VÁNOCÍCH, CA – 4,5 * - Po Yulském zázraku se mi tato povídka líbila jako druhá nejvíc. Ben byl skvělý, pasáže s vynikajícím jídlem taky... A celkové vyznění povídky bylo takové vánoční, pozitivní a kouzelné :-)

BETLÉMSKÁ HVĚZDA – 4,5 * - Trochu mi ten konec zaváněl levným americkým romantickým filmem, ale mě se to prostě líbilo. Bylo to vánoční a nápad na začátku rozhodně velmi originální.

DÍVKA, KTERÁ PROBUDILA SNÍLKA – 1,5 * What on Earth was this? Tedy, čekala jsem nějakou velmi příjemnou tečku na konec, ale toto... Na jednu stranu oceňuji nápad, ale opravdu jsem byla zmatená a lehce rozladěná z celkového kontextu. A jestli toto měla být vánoční povídka, tak se na mě nezlobte, ale... vážně?

Za naprosto nejlepší povídky považuji:

3. místo: Betlémská hvězda / O půlnocích
2. místo: Vítejte ve Vánocích, CA
1. místo: To je Yulský zázrak, Charlie Browne

monita333

Knížka mě opravdu okouzlila svou vánoční atmosférou :3 Nádherné krátké příběhy, které vás donutí se usmát štěstím. Hledala jsem něco podobného jako Sněží, sněží a našla jsem. Mohu jen doporučit :))

Bookgirl

Kniha mě příjemně Vánočně naladila. Některé povídky, mě opravdu nadchly. Jiné tolik ne, ale nevadí. I tak moc doporučuji!

Market = )

Než jsem četla poslední povídku, říkala jsem si, že některý povídky se mi líbily strašně moc (že bych z nich chtěla knížku aspoň na 300 stran :-) ) a u některých mi chvíli trvalo, než jsem jim přišla na chuť, ale v zásadě se mi nakonec líbily taky. Bohužel poslední povídka utvořila třetí kategorii a to "ještě že to je jen povídka a není to delší", protože pro mě byla úplně mimo (mimo mísu a mimo i celkově...). Věčná škoda, že byla až jako poslední a neodbyla jsem si jí hned na začátku. Za mě knížce moc nepomohl překlad - párkrát jsem si všimla neobratných použití cizích slov a jejich skloňování, ale na celkový dobrý dojem to vliv nemělo. Jinak moc doporučuju, krásně vánočně - různorodě pojaté, úžasná obálka i barvy - tolik tyrkysové, zlaté a magenta je pro mě rozhodně polovina úspěchu knihy :-).

Sofi2912
28.12.2016

Knížka má vážně krásnou grafickou úpravu. Většina povídek v ní byla fakt hezká. Nejmíň se mi líbila povídka DÍVKA, KTERÁ PROBUDILA SNÍLKA, ani nevím proč ale když jsem ji četla moc jsem nevnímala text a prostě jsem jen očima přelétávala po stránce, takže vlastně o ní toho moc nevím a ani pořádně nevím o čem to bylo. Povídek, které se mi líbily fakt hodně je trochu víc například: ANDÍLCI VE SNĚHU, TO JE YULSKÝ ZÁZRAK, CHARLIE BROWNE, COS TO SAKRA PROVEDLA SOPHIE ROTHOVÁ?, KYBLÍKY S PIVEM A JEZULÁTKO a BETLÉMSKÁ HVĚZDA. Ostatní povídky hodnotí neutrálně, nebyly hrozné, ale nebyly ani úplně úžasné.

O PŮLNOCÍCH - 3/5
BETLÉMSKÁ HVĚZDA – 5/5
DÍVKA, KTERÁ PROBUDILA SNÍLKA – 1/5

kalinka99
06.12.2016

Rozhodně nejprve mě zaujal obal knihy. Je opravdu nádherný, co se týče barev. Povídky byly fajn a naladily mě na správnou Vánoční atmosféru.

vendulanovotna
21.11.2016

Knihu jsem si byla půjčit v knihovně. Když jsem ji nemohla najít, bylo mi sděleno, že se nachází v dětském oddělení. Trochu jsem se lekla, že to bude zase nějaká přeslazená hrůza. A ačkoli se opravdu jedná o opravdu krásné, mnohdy až naivní povídky, jsem z nich nadšená a probouzí se ve mně pocit jako když si dávám svařák na vánočních trzích - čiší z nich naděje, láska, dobro a tvoří nádhernou harmonii. Účel knihy splněn a poslání předáno. Četba pro předvánoční čas jako dělaná! :-) Rovněž bych poukázala na estetickou podobu knihy - tyrskysově modrá a k tomu růžové okraje stránek - jí dodávají další jedinečnosti a nádhery.

O půlnocích: 4* Tuto povídku bych klidně považovala za reálnou. Ač byl konec předvídatelný, i tak mě bavila číst. Hezky zlehka vykreslený časový vývoj, síla tradice a samozřejmě láska. Píseň zmiňovanou v povídce hlavním hrdinou jsem si hned po dočtení pustila a naprosto mi dokreslila atmosféru.

Dáma a liška: 4* Povídka tentokrát nereálná, lehce mystická. Nádherná ozvěna minulosti a heslo "láska všechna kouzla přemůže". Co mě nejvíce utkvělo, byl dokonalý popis kousků oblečení hlavních postav.

Andílci ve sněhu: 4,5* Reálná, hezká, milá. Jak chudý chlapec tmavší barvy pleti lásku z vyšší sociální vrstvy našel. Bonus za to, že v této povídce hraje kočka.

Najdeš mě podle Polárky: 5* Ač asi nejvíce "dětská", elfové a Santa a ta "víra", člověk se vrátí do dětských letech a představivost jede na 100 %. Krásně popsaný bál na severním pólu. Velkým plusem je, že ač byla krátká, rozhodně jsem nevěděla, jak povídka dopadne.

To je Yulský zázrak, Charlie Brown: 5* Skutečně možné, hezké, nepříliš zahlcené zbytečnými popisy projevy lásky :)) Nevím, co dodat, snad jen, že bych třeba taky chtěla něco podobného zažít, nejen z čistě romantických, ale i pragmatických důvodů..

Váš záskok za Santu: 5* Milé, čistě o "hraní na Ježíška". Je mi sympatické, že i v knize pro mladší publikum je zakomponovaný homosexuální vztah, líbí se mi, že je to bráno již normálně.

Krampuslauf: 3* Na mě už příliš teenagerovské, navíc motiv fantasy postav mi moc neseděl do celé povídky. 3* za popis nadpřirozených bytostí.

Cos to sakra provedla, Sophie Rothová: 4* Reálná, pěkná, ze studentských let, kdy je seznamování mnohem lehčí než v dospělosti.. :-) Místo Vánoc Chanuka, něco nového se člověk třeba i dozví...

Kyblíky s pivem a Jezulátko: 3* Tuto povídku bych ani neměla hodnotit. Četla jsem ji naněkolikrát, i jsem zkoušela znovu a nějak to prostě nešlo.. ztratila jsem tu pravou nit... plusem vyprávění z pohledu mužského, téma o příčině a nápravách potížisty... třeba se k ní jednou vrátím..

Vítejte ve Vánocích, CA: 5* Ač velká "náhoda", velmi se mi to líbilo. Zapadákov, Vánoce, jídlo s trochou fantazie, a přátelství. Co více si přát.

Betlémská hvězda: 5* Na zčátku opět velká "náhoda" (ano, ale i ty se někdy stávají). Největší štěstí v životě prostě nejsou peníze.. plusy za lokaci povídky - příroda a (hlavně) nebe v Oklahomě a vyzdvihnutí důležitosti rodiny.

Dívka, která probudila snílka: 5* Úplně jiná, než všechny ostatní. Protkaná nadějí, že věřit je polovina úspěchu :-) Krásně nadpřirozená, lehce fantasy, to já ráda. Jedna z nejlepších pro mě. Nápadem, popisem, dobro a zlo, zlo přikryté rouškou nevinnosti... TOP.

karolina3272
05.11.2016

úžasná knížka!!! neporadíte mi někdo nějakou podobnou s vánoční nebo zimní tématikou?? :)

Paixan
05.11.2016

Neřeknu, že kniha je výborná nebo moc dobrá, je totiž jenom dobrá a to hlavně proto, že se mi některé povídky líbily, některé moc ne atd . Nevím proč ale ty růžové stránky se mi moc nelíbily, ale hlavní je přece děj těch povídek, tak jsem si jich moc nevšímala. Knihu jsem přečetla kvůli mému oblíbenému žánru-romantika ♥ , a tak trochu kvůli té obálce. Kromě toho jsem si našla další zajímavé autory(, od kterých si určitě něco přečtu :)). ♥

Mé hodnocení:
O půlnocích- 4/5 : rychlé, čtivé, dobré ale něco mi tam přesto chybělo... ♥
Dáma a liška- 3,5/5 : tady toho bylo docela málo, ale dalo se to♥
Andílci ve sněhu- 3/5 : nevím o čem to tady bylo, možná o tom jak je dobré být se svými blízkými o vánocích, ale mě se zdálo, že je prostě o jednom chlapovi a jeho sousedce... :((
Najdeš mě podle Polárky- 4/5 : a tohle bylo opravdu výborné ♥ , jenom mě naštval konec...
To je Yulský zázrak, Charlie Browne- 5/5: nevím proč, ale líbilo se mi to, i když to bylo zdlouhavé,... ♥
Váš záskok za Santu- 2,5/5: tak tady to fakt bylo o ničem... s prominutím((
Krampuslauf- 1,5/5 : ...
Cos to sakra provedla, Sophie Rothová?- 5/5 : páni! tohle je můj úplně první příběh s černým Američanem, líbilo se mi to! nemám slov ♥ ♥
Kyblíky s pivem a jezulátko- 3/5: tady to bylo ale opravdu zdlouhavé, ale jakžtakž se to dalo
Vítejte ve Vánocích, CA- 4/5 : moc povedený
Betlémská hvězda- 4/5 : nejdříve jsem nechápala proč chtěla pryč, ... hezké ♥
Dívka, která probudila snílka- 2,5/5: ...

Lidi, knihu si přečtěte, jsem si jistá že se Vám něco zalíbí něco ne, ale prostě to zkuste!

nufulina
26.10.2016

Vánoce mám ráda a povídky mne uchvátili ,nejvíc mne ale asi dostala Andílci ve sněhu.Je taky super ,že všechny povídky dopadly dobře i když bez slziček se to neobešlo.

Adele02
24.09.2016

Mno. Autoři se nejspíš neshodli jen na vánoční tematice, ale i na tom, že žádný hrdina si nezaslouží mít sezdané rodiče. Co už, některé byly roztomilé.
Průměrně vychází přesně na 4*, hodnocení jednotlivých povídek:

Carter - Betlémská hvězda 4*
Taylor - Dívka, která probudila snílka 3*

Fidem
11.09.2016

Knížka je po estetické stránce dokonalá. Příběhy jsou jako dělané pro citlivky, které mají rády sladké příběhy, magii a vše s tím spojené. Přála bych si, aby některé příběhy byly delší.

muchomurka
21.06.2016

Krásná knížka, i když jsem si ji měla nechat na období adventu, ale nemohla jsem odolat. Úplně na mě z poličky volala. I přesto jsem si ji užila. Některé příběhy se mi moc líbily a zůstanou ve mně dlouho, jiné nebyly úplně to pravé, ale za ztrátu času jejich četbu rozhodně nepovažuji.
Moc se mi líbila hned první povídka. Měla tu správnou náladu. Fantastická byla To je Yulský zázrak, Charlie Browne. U téhle mě moc mrzelo, že je tak krátká a není to celá kniha. A další dvě, které mě hodně oslovily a mohly by být knihou - Vítejte ve Vánocích, CA a Betlémská hvězda. Moc jsem chtěla vědět jak dopadnou a zároveň jsem je nechtěl dočíst, protože to znamená, že už ten příběh skončil.
Ostatní příběhy byly fajn, ale něco jim chybělo, co měly zmiňované povídky. Něco, co mě okouzlí a strhne.

chanahd
26.05.2016

Některé povídky jsou pěkné, některé trochu slabší. Ale pro ty, kdo rádi romantiku, je to příjemné zimní počtení.

LiKa00
10.05.2016

První věc co bych tak nějak měla ohodnotit je ten obal. Je vážně úžasný. Příběhy jsou kouzelné, některé více, některé zase méně, ale všechny jsou hezky napsané. Sice je vzadu napsáno "pro dlouhé zimní večery", ale já to četla i teď na jaře a bylo hezké si připomenout Vánoce zase trošku jinak. Vážně krásná knížka, nemůžu jinak než doporučit.

Pedruska01
02.05.2016

Je to soubor jednotlivých povídek od jednotlivých autorů. I když jsou v jedné knize, zaslouží si každá své vlastní hodnocení.
+O půlnocích: Ačkoliv to bylo krátké, tak vyzařovala jistá síla. Zvlášť u hlavních hrdinů, což se dalo poznat na jejich dialozích. Jsou jiné než standardně známe. Toho jsem si již všimla v jedné z knih, co stvořila tato autorka. Jinak to téma bylo milé, přiznám se, že jsem ten vrcholný závěr čekala mnohem dřív a vždy jsem byla zklamaná, že to byla jiná slečna o další půlnoci, každopádně, kdo si počká, ten se dočká a o toto bylo lepší. :) (5/5)
+Dáma a liška: Příběh byl s lehkým nádechem kouzla, což k tomu nečekaně sedělo. Fenny mě hnedle zaujal a byl to jasný favorit a oblíbenec. Neměla jsem ani tušení, co si o něm myslet. Ani postupným setkáváním rok co rok jsem se o něm nic pořádného nedozvěděla a na jednu stranu mi to vadilo. Místy příběh byl přitažený za vlasy, ale dopadlo to dobře. (4,5/5)
+Andílci ve sněhu: Ne, že by ten příběh byl vyloženě ošklivý, ale nijak zvlášť mě nenadchnul, nepřekvapil a už vůbec mě nedostal. Bylo to zvláštní - jako fakt nic moc a navíc dlouhé. (Ten prostor by si zasloužily jinačí povídky.) (2,5/5)
+Najdeš mě podle Polárky: Ne! Tak krátké? Já chci a potřebuju pokračování! Autorka skvěle píše, o čemž jsem se již dávno přesvědčila. Nejprve, když se tam objevilo slovo elf, jsem neměla ani potuchy, že to není jen slovo, ale jako "svět". O což to bylo krásnější. Natálie mi bylo neskutečně líto, protože byla jen člověk, protože tam bohužel nepatřila, protože ta její cesta nebyla lehká, ať už jakoukoliv vinou. Flynna jsem si oblíbila hned, jasný favorit. Jen tak zvláštní konec - ať si čtenář dokončí příběh? Kruté, ale mazané. :) (5/5)
+To je Yulský zázrak, Charlie Browne: Tahle autorka mě vždycky dostane - co se týče jmen hlavních hrdinů. Zajímalo by mě, kam na to chodí? Každopádně, umí vždy ztvárnit příběh, který není jen tak obvyklý - vždy nějaká lehká výstřednost, proč ne. Povídka se mi líbila, ale v rámci hodnocení to není 100%. (3,5/5)
+Váš záskok za Santu: Tak nevím, od autora jsem četla jen jednu knihu a zrovna nijak extra mě nenadchnul. Ani jsem se o něj nějak zvlášť nezajímala, ale co jsem postřehla, tak je naprosto "posedlý"(nebo je to móda?), homosexualitou nebo fakt nevím. Nebo se mi to zdá, náhoda? Nejsem žádný puritán, však asi patřím do té "staré" heterosexuální školy - do klasiky. A samotný příběh? Vlastně o ničem. Škoda. Směska čehosi. Byl to vůbec nějaký příběh? (1,5/5)
+Krampuslauf: Neměla jsem ani tušení, co čekat. Možná tak něco víc, něco horšího, než jsem měla tu čest si přečíst. Nebylo to vyloženě zklamání, příběh, plný té naivní dětské víry, se mi líbil, ale mohlo to mít víc "šťávy" a nejspíš i té romantiky. (2/5)
+Cos to sakra provedla, Sophie Rothová?: Tak nějak jsem čekala, že snad Russell bude někdo s kouzly. :D Už jsem asi zblblá z některých předešlých příběhů. "Všechno, tak přece pěkně vycházelo..." Každopádně, děj nebyl špatný, i když dle mého ten samotný konec byl trochu uspěchaný. (2/5)
+Kyblíky s pivem a jezulátko: Příběh se mi líbil, byl napsaný s lehkým humorem potížisty a to bylo fajn. Taky se mi líbilo, že to bylo právě z pohledu kluka, což stále v těchto záležitostech je mimořádné. Nenašla jsem vyloženě nic, co by mě iritovalo a s hodnocením jsem opravdu na štíru. (3,5/5)
+Vítejte ve Vánocích, CA: Už od samého začátku byl příběh se silnou příchutí sarkasmu, což se mi hrozně líbilo. Člověk se dokázal ušklíbnout nad popisem toho místa, které je určené jen pro sčítání lidu a popisem těch samotných obyvatel. Měla jsem už od začátku tušení, že to bude něco a taky bylo. María byla naprostá sympaťanda a Bena si musí zamilovat každý. Hrozně se mi to líbilo a jsem spokojená a bohužel dost dobře a rychle se četlo. (5/5)
+Betlémská hvězda: Příběh byl dost silný. Byl až šokující, ale skvělý. Hrozně se mi líbil a do poslední stránky jsem neměla ani tušení, jak to vlastně dopadne. Naštěstí...a štěstí přece patří k Vánocům,což si Lydia zasloužila a vlastně i zbytek rodiny, jakož to teta Mary i Ethan. (5/5)
+Dívka, která probudila snílka: Příběh byl temný a morbidní. Byl ze zvláštního světa, plného bídy, krutosti, strachu a jisté nadřazenosti. Celkově se mi to opravdu líbilo, tedy až na ten samotný konec. Jasně, bůh - Snílek. Jak vyjádřit podobu všeho a ničeho zároveň? Jen těžko, ale přeci jsem asi čekala kapku reálnější popis opravdové "lidštější" postavy mužského rodu. Škoda. Navíc, asi bych tuto povídku do kategorie "Vánoce" vůbec neřadila. (4/5)
Když se tak prozatímně dívám na to hodnocení, připadám si přísná. :D Jako by ta kniha stála za prd, ale ono tomu tak není. Samozřejmě, našly se tam příběhy, které opravdu nebyly nijak valné, ale jsou tam i ty, co jsou naprosto skvělé a fakt lituju, že to nejsou samostatné jednotky ukotvené v několika knihách, protože by jistě stály za to. :) Takže jsem hodnocení celku vzala jakým takým průměrem všech a přiznám se, byl to velký boj! Stále nerozhodná: 3,5-4*

Samira
15.04.2016

Moc příjemné čtení, u něhož mi však bylo líto, že některé povídky, do kterých se mi podařilo rychle zamilovat nebyly delší. Vystačily by minimálně na novelu. V knize jsou však i takové, které si mě tolik nezískaly. Ale je to věc individuální a každý si zde najde to svoje.
Jednoznačnou jedničkou je povídka autorky sbírky To je Yulský zázrak, Charlie Browne, která neměla nejmenší chybu a určitě se k ní ještě vrátím. Dále pak povídky O půlnocích, Andílci ve sněhu, ale i opravdu hodně pokrácená, ale přesto krásná Betlémská hvězda.
Celkově stojí za to!

Mikik
13.04.2016

Bohužel nic k čemu bych se chtěla vracet. Většinu příběhů bych si nevybavila, tak málo mě zaujaly. Škoda, kniha svým vzhledem k přečtení opravdu láká...

Kelen30
29.03.2016

Tahle knížka se mi celkově hodně líbila.Ať už je to obálka,obsah,barevnost stránek atd.
Všechny příběhy měli něco od sebe a proto je mé hodnocení spíš kladné.Takže Dárek z pravé lásky mě určitě nezklamal a zaslouží si čestné místo v mé knihovně :-)

O půlnocích 5/5-po přečtení těhle povídky jsem přemýšlela,jestli si nekoupím knihu Eleanor & Park
Dáma a liška 2/5
Andílci ve sněhu 3/5
Najdeš mě podle Polárky 4/5
To je Yulský zázrak,Charlie Browne 4/5
Váš záskok za Santu 3/5
Krampuslauf 4/5
Cos to sakra provedla,Sophie Rothová? 4/5
Kyblíky s pivem a Jezulátko 3/5
Vítejte ve Vánocích,CA 5/5-Tahle povídka se mi líbila se všech nejvíc.Začátek byl sice trošku pomalejší, ale pak se to rozjelo a já se nemohla zastavit.
Betlémská hvězda 4/5
Dívka,která probudila snílka 5/5

tubicek007
12.03.2016

Některé z povídek se daly přečíst, ale asi spíš nuda.

Mauri
28.02.2016

Tahle knížka ve mě vyvolala dost smíšené pocity. Výhodou je, že alespoň jeden příběh, který vás zaujme se v knížce určitě najde.
I já si nějaké našla....Jenom nejsem zvyklá na krátké povídky,kde se nestihne rozvíjet příběh, charakter postav a najednou konec. Už z názvu je celkem jasné,jak většina příběhu skončí, což opět krotilo mé nadšení....Ale pro Vánoční čas nebo k prostému navození klidu a pohody je to kniha bezpochyby ta pravá.

Vánoce láska zima

Autoři knihy