monushka monushka komentáře u knih

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Gayle Forman

Druhé vydání této knihy jsem netrpělivě očekávala a hned v sobotu jsem si knihu koupila. Ale po pravdě mě celkem zklamala. Příběh je podobný knize A co když je to pravda? od Marca Levyho, kterou jsem přečetla za dvě hodiny. Zůstaň se mnou sice také, ale pořád mi v ní něco chybělo. Ale ta obálka, radost pohledět.

26.08.2014 3 z 5

Deník strážného anděla Deník strážného anděla Carolyn Jess-Cooke

Hezký příběh, u kterého jsem si hodně popřemýšlela. Ale jednu velkou nevýhodu tato kniha má, a to jsou pravopisné chyby a překlepy, kterých je v této knize více než dost, což je škoda, protože to pak kazí čtenářský prožitek.

03.08.2014 4 z 5

Koho vypijou lišky Koho vypijou lišky Lidmila Kábrtová

O knize vím již dlouho, ale teprve včera jsem se rozhodla si jí koupit. A jsem za to ráda! Byla mou společnicí na hodinu a půl čtvrtečního večera. Moc se mi líbila. Neuměla jsem si představit, jak se z padesáti slov jedné kapitoly dá sestavit celý příběh, ale autorce se to podařilo bravurně!

01.08.2014 5 z 5

Kameny bolesti Kameny bolesti Milena Agus

Ačkoliv počtem stran krátký román, obsahově hodnotný než některé silné bichle. Nádherná kniha, která mě rozesmutnila, i pobavila.

31.07.2014 5 z 5

Nezadaná Nezadaná India Desjardins

Ačkoliv komiksy nejsou mým šálkem kávy, tento mi byl doporučen. A jsem ráda, že jsem po něm sáhla. Takhle skvěle jsem se již dlouho nepobavila! Komiks naprosto vystihuje myšlení nejen nezadaných slečen. V mnoha obrázcích a myšlenkách jsem se poznala :D

29.07.2014 5 z 5

Slunečnice Slunečnice Klára Mandausová

Knížka, kterou jsem měla přečtenou za dvě hodinky. Tak moc mě chytla. Příběh jakoby psal sám život. A má strašně moc hezkou obálku :)

10.07.2014 4 z 5

Útěk z Treblinky Útěk z Treblinky Chil Rajchman

Bylo pro mě velmi těžké ohodnotit tuto krátkou knihu. Obdivuju pána, že se rozhodl pro to, aby část našich hrůzných dějin nezůstala pro nikoho tajemstvím. Nedokážu si vůbec představit, jaké hrůzy museli Židé za druhé světové války podstoupit, i když jsem to četla na vlastní oči, neustále jsem kroutila hlavou nad tím, jak vůbec někdo takhle mohl zacházet s lidmi. Dle mého názoru by všechny knihy s touto tematikou měly spadat do povinné četby, abychom nikdy nezapomněli.

29.05.2014 5 z 5

Vyhrajte boj o štíhlé tělo Vyhrajte boj o štíhlé tělo Jillian Michaels

Zajímavá kniha. V přehledných bodech je zde shrnuto to, co bychom měli dodržovat, abychom vypadali štíhle. Jillian nemluví pouze o hubenosti, ale o pohybu a jaký pozitivní dopad má nejen na naše tělo, ale na naše zdraví celkově. Navíc jsou body ohodnoceny čísly od 3 do 1, přičemž trojka by pro nás měla být nejdůležitější a měli bychom jí za každou cenu dodržovat. Těším se, až se dostanu k některé její další knize.

19.05.2014 5 z 5

Dopisy z ostrova Skye Dopisy z ostrova Skye Jessica Brockmole

Nádherný, romantický příběh. Při čtení se dostáváme do příběhu díky dopisům. Vše začalo jedním dopisem a vše i dopisem končí. Moc se mi líbila ta promyšlenost, z dopisů se zrodí láska, která má však před sebou nelehkou cestu. Kniha pro mě byla jednohubkou, u které jsem se mohla zasnít a odpočinout si.

31.03.2014 4 z 5

Dobrovolnice Dobrovolnice Hana Hindráková

Jedna z knih, kterou přečtete jedním dechem. Moc se mi líbil příběh a prostředí, ve kterém se odehrává. V nejbližší době určitě sáhnu po další autorčině knize :)

20.03.2014 4 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Ačkoliv první díl je první díl, tak ani u tohoto jsem se nenudila, vypnula jsem a nechávala jsem se bavit.

17.03.2014 4 z 5

Našeptávač snů Našeptávač snů Davina MacKail

Kniha, která vás naučí, jak zacházet se svými sny. Dle autorky této knihy vás ovlivní už pouhé čtení této knihy. Téma knihy mi přišlo zajímavé a musím říci, že se mi od jejího čtení zdá více snů a lépe si je pamatuji. Navíc jsou v knize zahrnuta různá cvičení, která vám pomohou s vaší snící myslí.

02.01.2014 4 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Moje druhá přečtená kniha od Kinga. Opět jsem četla jedním dechem a husinu jsem měla po celém těle.

Osvícení Osvícení Stephen King

Nejlepší kniha, co jsem kdy četla. I přesto, že jsem jako první viděla film, tak kniha byla hoooooodně luxusní! Při čtení jsem měla husí kůži snad po celém těle a občas jsem musela i na chvíli přestat číst, abych to "rozdýchala". I když přestat číst bylo nad mé síly, protože jsem prostě a jednoduše MUSELA ČÍST DÁL!

29.09.2013 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Vynikají kniha!!! Četla jsem jedním dechem a nemohla jsem se odtrhnout. V mnoha pasážích jsem zadržovala strachem dech a měla jsem husí kůži po celém těle, ale prostě jsem musela číst dál a dál.

29.09.2013 5 z 5

Hodně drsný příběh s vírou v lepší budoucnost.

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Knihu jsem četla, byla poutavě napsána, ale ten příběh - síla. Když jsem nebrečela, tak jsem nadávala, jak někdo mohl být vůbec něčeho tak děsivého schopný. Film bych asi nezvládla shlédnout, kniha mi stačila.

Proměna Proměna Franz Kafka

Povídka ve mně vyvolala smíšené pocity - Řehoře mi bylo líto, ale zároveň mi přišel odpudivý...až když jsem si přečetla více o této povídce, jsem plně pochopila, co tím chtěl autor říct.

29.09.2013 3 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Úžasná kniha!! Budu si jí pamatovat hodně dlouho. Strašně se mi líbily detailní popisy v knize, například, jak vypadá kimono gejši a jak se která jeho část nazývá. Viděla jsem i filmovou verzi, ale ta mě nenadchla tolik jako kniha.

25.09.2013 5 z 5

Zaklínač duší Zaklínač duší Sebastian Fitzek

Skvělá kniha, která má překvapivý závěr. Celou dobu jsem si myslela, že tzv. \"Zaklínačem duší\" je člověk, který se jím na první pohled zdál. Ale zdání klame a já jsem pak četla s pusou otevřenou dokořán.

25.09.2013 5 z 5