kopeceli kopeceli komentáře u knih

Noční obloha - Praktický průvodce po hlavních souhvězdích Noční obloha - Praktický průvodce po hlavních souhvězdích Mark Westmoquette

Velmi dobře zpracované. Líbí se mi, že hlavní souhvězdí mají své karty, které lze jednotlivě brát s sebou ven. Usnadňuje to orientaci na obloze. Kniha je určená k základní orientaci ve hvězdách, proto je stručná, přehledná, jednoduchá. Moc se mi líbí.

03.09.2023 5 z 5

Spálené mosty Spálené mosty Tami Fischer

Velmi čtivý román, který není prvoplánový. I když to je jasná oddychovka na dva dny, tak se ale od knihy ty dva dny nehnete. Romantickou linku zvládne i starší čtenářka, stejně jako středoškolačka. Jediné, co hnidopich vytkne je, že postavy neustále "křížily ruce", ale gramatika v pohodě, velmi spokojená jsem byla s vysvětlivkami překladatele v textu, mě se líbí i obálka, k příběhu mi sedí. Celkově hodnotím jako nadprůměrnou.

31.08.2023 4 z 5

Angličtina pro každého učebnice level 2 Beginner Angličtina pro každého učebnice level 2 Beginner Rachel Harding

Přehledná učebnice, která je řešená trochu netradičně, ale právě proto mne baví. Gramatika je vysvětlená na příkladech s jednoduchým vysvětlením. Cvičení se týkají úzce probírané látky, řešení lze nalézt na konci knihy. Velmi vhodné je používat sluchátka a stáhnout si aplikaci. Učebnice je v ní namluvená britskou angličtinou, pomalu a srozumitelně. Za sebe vřele doporučuji.

27.08.2023 5 z 5

Angličtina pro každého cvičebnice level 2 Beginner Angličtina pro každého cvičebnice level 2 Beginner Thomas Booth

Tato učebnice mi vyhovuje, protože kapitoly jsou krátké, úzce navazují na učebnici. Cvičení jsou srozumitelná, přehledná, nutí vyhledávat nová slovíčka a tak si je lépe zapamatovat. Doporučuji používat sluchátka a stáhnout si aplikaci, kde jsou řešení úloh namluvená, věty poslouchat a nahlas opakovat. Písemné řešení je na konci knihy. Pro věčné začátečníky může být dostatečně zajímavá, aby vytrvali do konce dílu a posunuli se v angličtině nenásilně o kus dál.

27.08.2023 5 z 5

Adresa Naděje Adresa Naděje Mélissa da Costa

(SPOILER) Tato kniha mi připomíná jiné takové, kdy hrdinku stihne tragédie a ona se z toho dostává. Má velmi dobrý začátek a první půlku. Pak se stává trochu nudnou, zčásti trochu hysterickou, po všeobecném zhroucení rodiny se všichni vzpamatují a hledí vstříc jasným zítřkům...
Co se mi opravdu líbilo - léčení velké bolesti prací. To je i moje filozofie, že práce a čas léčí.
Doporučuji čtenářkám, které mají rády romány o těžkých životních osudech, s jednoduchou zápletkou a dobrým koncem.

27.08.2023 3 z 5

Maigret chystá léčku / Maigret zuří Maigret chystá léčku / Maigret zuří Georges Simenon

Komisař Maigret je vždy inteligentní detektivka, která spraví náladu v jakékoliv době. I tyto dvě se mi líbily.

25.08.2023 4 z 5

Angličtina pro lamy Angličtina pro lamy Ladislav Čech

Vtipné opáčko některých základních frází a nejčastějších chyb v anglické gramatice. Na posílení stávajících znalostí dobré.

25.08.2023 3 z 5

Karneval zvířat Karneval zvířat Zuzana Dostálová

(SPOILER) Výborné čtení, já jsem si knihu užila. Tak autentické vyprávění se vším, co k němu patří, jsem dávno nečetla. Je smutné, v jakých podmínkách musí pracovat koncertní umělci, na které není tak vidět. Ale právě proto jsou parta, společně hrají, společně večeří, vyprávějí vtipy - a u těch jsem se opravdu bavila. Jó, Míra, ten je nezapomenutelný..
A covidový konec má taky něco do sebe. Svědectví, až jednou lidé zapomenou.

25.08.2023 5 z 5

Ex na koštěti Ex na koštěti Erin Sterling (p)

(SPOILER) Jednoduchý příběh, který bych hodnotila jako vhodný pro ženy - ale tak od 18 let vzhledem k erotické lince a tak asi do prvního porodu. Od půlky, kdy spolu začnou spát a děj se stává velmi klišoidním, stále nabírá na nudnosti a končí naprosto zářně a rychle - stoprocentní Harlequin - mě to nebavilo. Ale mladší ročníky se nudit nemusí a rozhodně je kniha vhodná k romantickému odpočinku.

20.08.2023 3 z 5

Knihovna malých zázraků Knihovna malých zázraků Sara Nisha Adams

Dobře napsaná kniha. Líbí se mi představa knihovny, kde se setkávají lidé s těžkými osudy a pokouší se jeden druhého podporovat. Vyjít z osamění. Každý má jiný seznam knih, které mu mohou pomoci, které jsou jeho oblíbené. V každém případě ale kniha je dobrý prostředek k překonávání trápení.
Takže i když jsem moc nerozuměla indickým realitám a protože kniha neobsahuje žádné vysvětlivky, rušilo mne to při čtení, i když se stále jedná o stejných knihách a já se chtěla dozvědět další tituly, ke kterým čtenáři dospěli, přesto je tato kniha svým způsobem fascinující.

18.08.2023 4 z 5

Kocour Fiškus a vánoční skřítek Kocour Fiškus a vánoční skřítek Sven Nordqvist

Máme právě malé rezaté koťátko, se kterým zažíváme neuvěřitelné příhody. Příběh Fiškuse tedy intenzivně prožíváme a náramně se bavíme.
Osobně mám tento díl velmi ráda proto, že osamělému starci kocourek zkrášlil adventní dobu a Vánoce, čas, kdy jsou mnozí staří lidé velmi osamělí. Ale dědeček Pettson byl tak zaměstnaný, že mu smutno být nemohlo. Musí udělat Fiškusovi radost! Kéž by měli staří lidé takového všetečného kocourka nebo vnoučka, kterému by mohli udělat radost a také si s ním povídat.

12.08.2023 5 z 5

Těla Těla Klára Vlasáková

Významná kniha nejen zvoleným tématem, ale i způsobem literárního vyjadřování. A protože jsem věkem něco přes padesát, mám i děti, tělo začíná chátrat, je mi kniha bližší, než může být mladým. Jsem z generace žen, které byly vychované k pečování o druhé, od narození cvičené v umění trápit se pomyslnými nedokonalostmi, hledání svých pochybení.
Měla jsem štěstí na pozdější vývoj svého života, takže mě už nic takového netrápí. Ale příliš mnoho starších lidí v mé blízkosti je Marií.
Tato kniha není zbytečná, naopak, je velmi důležitá. Ale každý sám si ji musí někde ve svém životě objevit. Nejde ji číst jako módní záležitost...

10.08.2023 4 z 5

Zítra už bylo Zítra už bylo Jiří Raichl

Žánr thriller u těchto povídek nesedí. Obsahují prvky tajemna, ale takové běžné, které se každému občas přihodí, alkoholikům ještě častěji.
Všechny povídky jsou velmi dobře napsané, motivy se opakují jen málo, kdo chce najít poučení, najde jej. Jsem náramně spokojená a doporučuji.

05.08.2023 4 z 5

Litomyšl Litomyšl Milan Skřivánek

Kniha útlá textem, ale silná obrazovou přílohou. Největší hodnotu má pro obyvatele Litomyšle nebo rodáky. Ale řekla bych, že si ji přečíst může každý, je zajímavá, přehledná, nezabíhá do detailů.

04.08.2023 5 z 5

Muž v domácnosti 2 Muž v domácnosti 2 Kósuke Óno

Dokonalé! Jakuzák Nesmrtelný drak, postrach podsvětí, pere prádlo, asistuje manželce při kupování nového auta, absolvuje návštěvu manželčiných rodičů... Jak se mi líbil díl první, tak ani druhý nezklamal!

30.07.2023 5 z 5

Dědička Dědička Jude Deveraux (p)

Přečteno v rámci Čtenářské výzvy. Je to Baronetka jako vyšitá, ale přesto má hlavu a patu, je i vtipná, takže se dá přelouskat a stačí na to jeden volný den. Kdo má rád jednodušší romantiku, pro toho je Dědička správnou volbou.

29.07.2023 4 z 5

Ulička tisíce květů Ulička tisíce květů Gail Tsukiyama

Přemýšlím nad tím, jak moc mi tato kniha připomíná Zlodějku knih. Jenže nejde o hitlerovské Německo, ale Japonsko. Všední život obyvatel země, jejíž vláda na úkor obyvatel špatně rozhodla a přestože vedla nesmyslnou, prohranou válku, neustoupila. Hlad, strach, násilí kenpeitai, krádeže, ohnivá bouře, ztráta blízkých a přátel. Zmrzačení navrátilci z fronty... A pak ta touha dát životu smysl, pozvednout zlomeného ducha národa...
A jak se asi vede obyčejným obyvatelům zemí, které nyní vedou válku? Celý svět odsuzuje národ, který nedobrovolně přichází o své syny, manžele, otce... Zbývá jim jen naděje, že to jednou skončí, je jedno jak, ale hlavně skončí.
Japonští spisovatelé píší pomalu, popisně, meditativně. Tato spisovatelka ovšem žije v Americe, proto není kniha tak vláčná a pomalá, jako jiné. Přesto nebude vyhovovat milovníkům strhujících příběhů, kde tempo děje nutí hltat stránky. Tady je nutné prožívat, přemýšlet. A je to kniha, kterou přiřazuji ke svým letošním top.

28.07.2023 5 z 5

Angličtina pro začátečníky krokovou metodou s autotesty + 3 CDmp3 Angličtina pro začátečníky krokovou metodou s autotesty + 3 CDmp3 Ludmila Kollmannová

Tato učebnice je jednoduchá, přehledná, navíc je možné naposlouchat výslovnost. Na začátek dostačující k tomu, aby se student v jazyku zorientoval. Používám také k osvěžení gramatiky, když se učím angličtinu na Duolingu.

25.07.2023 5 z 5

Angličtina pro samouky + klíč Angličtina pro samouky + klíč Ludmila Kollmannová

Velmi dobře podaná gramatika, dostatečná slovní zásoba. Mladším ročníkům mohou cvičení k upevnění látky stačit, ale těm, kdo s angličtinou běžně do styku nepřijdou, doporučuji ještě cvičebnici. Pro mne nepostradatedatelná kniha, srozumitelná, přehledná.

20.07.2023 5 z 5

Anglická gramatika v kostce Anglická gramatika v kostce kolektiv autorů

Tato gramatika mi vyhovuje. Je přehledná, vysvětluje jevy jednoduše a srozumitelně. Je mi neustálým pomocníkem.

16.07.2023 5 z 5