Maigret chystá léčku / Maigret zuří

Maigret chystá léčku / Maigret zuří https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/5389/maigret-chysta-lecku-5389.jpg 4 87 13

Komisař Maigret série

Dva detektivní příběhy komisaře Maigreta: Maigret chystá léčku a Maigret zuří. Dvě „maigretovky“ zaujmou logickou stavbou, dokonalou charakteristikou postav a přesvědčivým vylíčením pařížského prostředí, první zachycuje pátrání po maniakovi, jenž vraždí v odlehlé pařížské čtvrti osamělé ženy. Druhá objasňuje rafinovanou vraždu majitele nočních podniků na Montmartru.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Mladá fronta

Maigret tend un piège / La Colère de Maigret , 1955

kopeceli
25.08.2023 4 z 5

Komisař Maigret je vždy inteligentní detektivka, která spraví náladu v jakékoliv době. I tyto dvě se mi líbily.

janina66
17.07.2023 5 z 5

Obě povídky výborné se skvělým vyšetřováním a uvažováním Maigreta.
První příběh o léčce se mi líbil podstatně více, než druhá o vraždě majitele nočních podniků.

Le Chat
17.04.2023 5 z 5

Za mne povedené detektivky, které si zaslouží 5 hvězdiček. Doporučuji!

Vesmich
04.07.2022 5 z 5

No tak to se nelze divit, že komisař zuří! Padouch si dovolil dost!

baji42
28.04.2021 4 z 5

Klasická detektivka s Maigretem.

Romcajs
13.02.2021 3 z 5

Osobně nemám Maigreta moc rád. Nicméně tyto dvě detektivky jsem četl se zaujetím.

VeNi
17.10.2020 4 z 5

Klasická detektivka co nezklame. Bonusem bylo pro zpracování do rozhlasové hry z roku 1991 s Rudolfem Hrušínským, na které jsem náhodou narazila na ČRo.

Blanchidlo
04.10.2020 5 z 5

Simenon a Maigret je vždy jistota skvělého čtení!

Mrňous1
16.05.2020 5 z 5

Výborné "Maigratovky". Mám ráda tu atmosféru knih, ideální pro čtení na dovolené:-) Je to inteligentní, čtivé, napínavé a není nutné, aby to bylo brutální. Super.

Jaruš7
06.12.2019 4 z 5

Maigret zuří, audioverze.
Zmizelý pohodový podnikatel, následný nález, ale vše je nekonfliktní, až suma probere z latergie postřeh a nechtěná výčitka spustí zuřivost, která má smrtelný účinek.
Profesní hrdost byla ctěná, dnes kdo ví?
Opět skvělá ve skvělém obsazení.
V mých F.

Messilina
16.07.2019 5 z 5

Mám ráda klasické, staré detektivky. Myslím, že Maigret je spolu s Poirotem a Holmesem detektivní špička.

konicekbily
12.04.2018 5 z 5

Dvě klasické"Magraitovky" - z Paříže za horka v létě. Standardní kvalita - splnil požadavky na detektivku té doby, pro krátkost příběhů jsem mám ho rád.

mgeisselreiter
08.06.2013 4 z 5

Obě novely Maigret řeší v Paříži v letním období. První je už svým námětem a dějem velmi zajímavá, druhá zase vrcholí excelentně na posledních stranách. Jedná se o nadprůměrně dobré maigretovky, kde samozřejmě hraje velkou roli perfektní vylíčení prostředí a povah postav. 85%, 8.6.2013.
Kvalitně zpracovaná kniha s trochu podivnými ilustracemi Jiřího Šalamouna, opatřená krátkým doslovem Jarmily Friedlové a autorovým medajlonkem.

komisař Maigret

Část díla