kilometr kilometr komentáře u knih

Bobby Conroy vstává z mrtvých a jiné strašidelné příběhy Bobby Conroy vstává z mrtvých a jiné strašidelné příběhy Joe Hill (p)

Tak hororové mi tedy právě přečtené povídky nepřipadaly,ale většina se mi líbila a u některých jsem až tajil dech.Povedené!75%.

02.07.2020 4 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Výborná kniha,která patří k tomu nejlepšímu,co jsem letos přečetl.Autor jenom potvrdil to,že je skvělý vypravěč.Zendagí mígzára.Život jde dál!95%.

24.06.2020 5 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Tak tu máme již ċtvrtou "Ziburovku".V této si autor veze zadek nejdříve na sever Evropy,a pak z jihu Evropy do Brna,aby nám v závěru sdělil,že tradice stopování dosud žije!Líbilo se mi to,i proto,že autor ubral rádoby vtipných hlášek,něco nového jsem se dověděl a celkem bezplatně si projel Evropu.P.S. Stopovat se ale rozhodně nechystám,i když to je tak jednoduché.Staċí když.....70%.

21.06.2020 4 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Dojemný,až cukrkandlový příběh vyprávěný očima psa.Kniha bude fungovat jako dětská a bude dojímat.Ti,teří se k pejskům chovají škaredě,se tak budou chovat i po přečtení této knihy.Kdyby to nevypadalo jako reklama na psí útulky,tak je mé hodnocení vyšší.Takhle bohužel.0%.

19.06.2020 odpad!

Outsider Outsider Stephen King

51.přečtená kniha od mého oblíbeného spisovatele potěšila,i když mezi mé NEJ patřit nebude.První polovina výborná,druhá už tak dobrá nebyla.Potěšil návrat Holly a veselého pleskače.75%.

19.06.2020 4 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Druhý případ CS,kde opět hraje prim neschopnost policie.Prostředí nakladatelství a spisovatelů vypadalo celkem slušně,ale ve výsledku jde o průměrnou detektivku s velmi špatně napsanými vedlejšími postavami.Přes to všechno se i docela těším na třetí případ CS a jeho kolegyně Robin.Jen ten způsob,jakým si začali tykat mi přišel-stupidní.55%.

08.06.2020 3 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

"A tak jsme se milovali,dokud se noc nepromělila ve ztichlý den.Ležel jsem vedle ní a chápal jsem,jak důležitá je tělesná láska,jak potřebujeme držet jeden druhého v náruċí,dávat a brát."100%.

03.06.2020 5 z 5

Tommyknockeři Tommyknockeři Stephen King

Jubilejní 50. přečtené "Kingovce" by opravdu neškodilo,kdyby měla tak o 200 stran méně.Nejvíc mě pobavily vraždící stroje a sestra Bobbi.Mezi autorovi knihy patří tak někam k lepšímu průměru.65%.

30.05.2020 3 z 5

Embéčkem kolem světa Embéčkem kolem světa Michal Vičar

Tak jedno se bratrancům musí nechat-projet svět embéčkem chce kus odvahy a tu cestovatelé měli a za svým snem si šli a to je tak jediné pozitivum(kromě hezkých fotek).Ale inspirativním cestopisem,zachycujícím z humorem patálie cest kolem zeměkoule,který Vás má bavit od začátku dokonce,tak to se knize(a autorovi už vůbec)příliš nedaří.Což je škoda(1000 MB).40%.

27.05.2020 2 z 5

Každý umírá sám Každý umírá sám Hans Fallada (p)

Parádní kniha,kterou si každý čtenář musí užívat,i přes to,že jde o téma dosti neveselé.Knihu řadím do svého TOP 5 a Hans Fallada je Pan Spisovatel.100%.

24.05.2020 5 z 5

"Koukej ten život prožít,jak nejlíp dokážeš.Jakkoli plochým a monotonním se může jevit,má cenu abys ho žil." 70%.

17.05.2020 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Má první kniha od této autorky.A i když nejde o kdovíjak originální příběh(podobné jsem četl už vícekrát a mnohdy lépe napsané),tak příběh odsýpal a knihu jsem si užil.Nejzajímavější postavy byly Oldřich a Jindra.65%.

13.05.2020 3 z 5

Z gauče vzhůru do divočiny Z gauče vzhůru do divočiny Renata Schritterová

Na to,že se jedná o autorčinu prvotinu,tak jde o celkem příjemné čtení,které místy i pobaví.60%.

13.05.2020 3 z 5

Amber a Chaos Amber a Chaos John Gregory Betancourt

"To se mi moc nelíbilo.Až se mi zježila kůže na zádech.Proti tomu budu muset vybudovat nějakou psychickou obranu.Možná bych mohl použít jako štít proti takovému zneužívání Logru svůj Vzor."60%.

08.05.2020 3 z 5

Majipoorské kroniky Majipoorské kroniky Robert Silverberg

Druhá ċást trilogie mě bavila svou neuvěřitelnou naivitou,místy až hloupostí a v době karantény jsem ji doċetl jen a pouze proto,že už nic lepšího po ruce nebylo.15%.

29.04.2020 1 z 5

Friday Friday Robert A. Heinlein

I přes to,že mě tato kniha nenadchla,tak i přes veškerou "užvaněnost" je tohle dílo v žebříċku od tohoto autora zatím druhé nejpovedenější dílo(vede Hvězdná Pěchota).Rozeċítám Obċana Galaxie......50,766666%.

25.04.2020 3 z 5

Chanuřina Pýcha Chanuřina Pýcha Carolyn Janice Cherryh

Tohle je neuvěřitelně hloupé sci-fi.A ke všemu ještě kniha obsahuje velké množství překlepů.Už jen to dočíst si zasluhuje odměnu-ponejlépe kvalitnější knihu.10%.

15.04.2020 1 z 5

Hvězdná pěchota Hvězdná pěchota Robert A. Heinlein

Zatím nejlepší kniha,kterou jsem od tohoto autora přečetl.70%.

12.04.2020 4 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Tak i díky karanténě jsem se vydal na 15-ti denní cestu po Středozemi s oblíbenými hrdiny.Celá sériie mě velmi bavila,a kdo viděl jenom film,tak by se měl zaċíst.Stojí to za to.100%.

07.04.2020 5 z 5

Conan. Hodina draka Conan. Hodina draka Robert Ervin Howard

Barbar je nejlepší Conan.80%.

06.04.2020 4 z 5