kilometr kilometr komentáře u knih

Jak vodníci udobřili sumce Jak vodníci udobřili sumce Bohumil Říha

Hynek se ve svém snu stává vodníkem a se svým kamarádem se snaží udobřit si sumce.A jestli chcete vědět,co se pije ve vodnické hospodě,tak se začtěte a užijte si tuto rozvernou a milou knihu.75%.

16.01.2021 4 z 5

V čase chroustů V čase chroustů Miroslav Mráček - Mrazík

Povedená kniha,ve které autor vzpomíná na své dětství.70%.

16.01.2021 4 z 5

Nostradamova proroctví Nostradamova proroctví Mario Reading

Neskutečně nezábavná kniha,kterou nezachránily ani Cikánské (zlo)zvyky.Bída se potkala s nouzí.A tak se usadil v regálech knihoven další balast.Ale přes veškerou marnost autorova počínání,jdu do pokračování.0%.

14.01.2021 odpad!

Zpěváček z voňavé meze Zpěváček z voňavé meze Zdeňka Bezděková

Příběh Vítka Skřivánka a jeho cesta na ptačí festival do města Zemský Ráj.Jakou medaily vyhraje?70%.

13.01.2021 4 z 5

Hon na ovci Hon na ovci Haruki Murakami

"Jistě,každý člověk má nějaké ty slabosti.Skutečná slabost je ale stejně vzácná jako opravdová síla.A nemáš ponětí,co to obnáší,když tě taková slabost nustále strhává do tmy."80%.

11.01.2021 4 z 5

Stín Stín Ursula Poznanski

První třetina knihy mě dost bavila a nejednou potěšila.Od zmizení Beatrice to ale už byla,až do konce jen křeč a bída.Nejvíce mě pak pobavil Florin jako "táta náhradník".Tam tedy autorka silně přestřelila.Ve výsledku mě to pobavilo o trochu více než příběhy s Cormíkem Strikem a Robin.Ale jen o prsa ženy korejské.20%.

10.01.2021 1 z 5

Jeptiška Jeptiška Denis Diderot

Až po dovětek jde o velmi dobrou a čtivou knihu.Následujících 25 stran veškerou předchozí četbu bohužel silně znehodnotilo.60%.

03.01.2021 3 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Druhá přečtená kniha od této autorky patří k těm vůbec nejhorším,které jsem doposud přečetl.Naprosto zoufalé literární dílo.Od dramaturgyně seriálu Ulice jsem ale nic moc extra neočekával.0%.

30.12.2020 odpad!

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Jednou za čas takovýto příběh potěší nejednoho čtenáře.Mně se tedy moc líbil.80%.

29.12.2020 4 z 5

Můj obchod se psy a jiné povídky Můj obchod se psy a jiné povídky Jaroslav Hašek

Některé povídky byly vcelku nevýrazné,ale většina byla povedenější.Prostě kniha u které se převážně hodně dobře pobavíte.70%.

16.12.2020 4 z 5

Ústav Ústav Stephen King

Uff,tak právě dočtená 53 kniha od Mistra mě pramálo potěšila a ve svém hodnocení se přidám k těm 6,kteří knihu hodnotí jako slabou,či vyloženě špatnou(je to i můj případ).20%.

16.12.2020 1 z 5

Trenér Trenér Martin Kodýdek

Znělo to slibně:"Humorný i vážný román z prostředí mládežnického fotbalu".Jenže humorné to není(naopak je to k pláči!)a vážný taky ne(je to neskutečná sračka,která by mě nasrala,být trenérem mládežnického týmu).A autorovi bych poradil,aby už neměl žádné literární ambice,protože vytvořit něco zajímavého fakt neumí.0%.

04.12.2020 odpad!

Zážitky z karantény Zážitky z karantény Halina Pawlowská

Na dvě odpoledne kniha pobaví a několikrát se i zasmějete.Více mě však zaujaly recepty na konci knihy a hlavně pak guláš.Ten si uvařím.60%.

04.12.2020 3 z 5

1Q84: Kniha 3 1Q84: Kniha 3 Haruki Murakami

I když byl příběh podoben natahování malých kalhot na příliš velké pozadí,tak se musí nechat,že Murakami tohle umí mistrně a těch pár stránek navíc v době,kdy nám zavřeli knihovny nemůže nikoho,kdo má tohoto autora rád,vůbec nazlobit.Příběh je to krásný a já doufám,že Tengo,Aomame a to maličké,žijí konečně svůj život naplno.95%.

02.12.2020 5 z 5

Děvče pro Oklahomu Děvče pro Oklahomu Mirko Pašek

Docela roztomilý příběh,kterému vévodí miss Mary Sudik,jenž cestou do Oklahomy zažívá svá dobrodružství a hlavně pak sní o svých možných láskách.60%.

02.12.2020 3 z 5

Zmatek nad zmatek Zmatek nad zmatek Jules Verne

Knihu jsem si "vypůjčil" na nádraží a dobře se u ní bavil.Možná se jí nechal inspirovat i Karel Zeman se svým Vynálezem zkázy.70%.

27.11.2020 4 z 5

Kam za pivem v Čechách a na Moravě Kam za pivem v Čechách a na Moravě Eva Obůrková

I když je dnes kniha dost neaktuální,tak stále nabízí dost tipů,kam za zlatavým mokem.Rád knihou občas zalistuji a vzpomínám na místa,kde jsem byl a jak jsem se měl u dobrého piva fajn.90%.

27.11.2020 5 z 5

Pivopedie Pivopedie Radek Diestler

I v době všech možných internetových aplikací se do knihy vyplatí nahlédnout a udělat si "laskominy" na zlatavý mok.90%.

27.11.2020 5 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

I když se nám Sunday Mirror snaží nabulíkovat,že jde o nejlepší z románů s Cormíkem Strikem,tak tomu tak rozhodně není.Už 3.díl stál za hovno a tento je napsán ve stejném stylu.700 stran balastu,co se tváří jako detektivní román.0%.PS. A nezachrání to ani prdící sedačka.

22.11.2020 odpad!

Noční let Noční let Antoine de Saint-Exupéry

" I zásvit z hospody by byl nyní pro něho bohatstvím a byl by až do smrti kroužil kolem takového znamení,po němž toužil.A tady zatím stoupal k lánům světla." 75%.

21.11.2020 4 z 5