kilometr Online kilometr komentáře u knih

Smršť 1 Smršť 1 James Clavell

Zatím nejslabší z dosud přečtených knih od tohoto autora.Váhám,jestli mám v této sérii pokračovat.Je to jak s hodnocením této knihy,tak na 50%.

09.04.2021 3 z 5

Magellanova cesta kolem světa Magellanova cesta kolem světa Herbert Wotte

Povedená kniha rekonstruující cestu Portugalce Magellana na cestě kolem světa.Spolu s ním a posádkou pěti lodí není o dramatické okamžiky nouze.70%.

29.03.2021 4 z 5

Dlouhý lov Dlouhý lov Pierre Pelot

Další z knih,kterými mě zásobil vedoucí výroby po dobu lockdownu.Dobře napsaný příběh pomsty.70%.

29.03.2021 3 z 5

Postele bez nebes Postele bez nebes Karel Konrád

Knihu jsem si "vypůjčil" na autobusovém nádraží na Vsetíně.Na mě místy až moc poetické.60%.

23.03.2021 3 z 5

Napněte všechny plachty! II. Napněte všechny plachty! II. Radu Tudoran

"Při pohledu na zakotvenou Naději vstoupily všem do očí slzy a uvědomily si,že k ní přilnuly jako k živé bytosti." 75%.

16.03.2021 4 z 5

Napněte všechny plachty! I. Napněte všechny plachty! I. Radu Tudoran

Velmi dobře napsaná kniha o touze dvou přátel,probádat kraje,kam lidská noha ještě nevkročila.Goeleta Naděje vyplouvá vstříc nejednomu dobrodružství.85%.

16.03.2021 4 z 5

Zajatci Pardálí soutěsky Zajatci Pardálí soutěsky Vachtang Stěpanovič Ananjan

Příběh čtyř pionýru(Ašot,Gagik,Sargis a Sušik),kurdského pasáčka ovcí Hasa a jeho věrného psa Bojnacha,v souboji s mrazem a hladem v děsivém zajetí Pardálí soutěsky.Kniha je to velmi čtivá a nabízí nejen napětí,ale i mnohá poučení.85%.

05.03.2021 4 z 5

Vzpoura pověšenců Vzpoura pověšenců Bruno Traven

Objeveno za kamarádovým závěsem po cca 25 letech od posledního přečtení.Výborná kniha,která je vynikající inspirací i pro dny nastávající.Svoboda a půda!!80%.

28.02.2021 4 z 5

Sehni se pro kámen Sehni se pro kámen Zdeněk Mareš

Kdo jsou boží bojovníci a zákona jeho,prostež od Boha pomoci a doufejte v něho,že konečně vždycky s ním zvítězíte. 70%.

25.02.2021 4 z 5

Salvator II. Salvator II. Alexandre Dumas, st.

Kniha sice nedosahuje čtivosti prvního dílu,ale i tak jde o dobré čtení s dobrým koncem.70%.

17.02.2021 4 z 5

Muž přes palubu Muž přes palubu Konstantin Michajlovič Staňukovič

Ač jsou to příběhy smutné a dojímavé k pláči,nakonec vždycky proráží slunce,moře se uklidňuje,zůstávají lidé,tvrdí a stateční,radující se i trpící,ale hlavně doufající,do posledního dechu v sobě živící tu naději,kterou autor v člověku optimisticky nalézá a s velkým spisovatelským uměním oslavuje.70%.

15.02.2021 4 z 5

Salvator I. Salvator I. Alexandre Dumas, st.

Autor je zárukou velmi poutavého a zábavného čtení.A jelikož je mou 900.přečtenou na databázi,tak to oslavím tím,že s chutí a natěšením otvírám díl druhý.90%.

10.02.2021 5 z 5

Udet, syn divočiny Udet, syn divočiny Heda Halířová

Při čtení této knihy jsem zavzpomínal na seriál O človíčkovi.A tak jako kdysi ten,líbil se mi i příběh o Udetovi.60%.

10.02.2021 3 z 5

Pod plachtami kolem světa Pod plachtami kolem světa Nikolaj Kornejevič Čukovskij

Vzhůru na palubu dálky volají,tvým domovem bude oceán!!Hezké čtení o mořeplavcích.60%.

03.02.2021 3 z 5

Ledová odysea Ledová odysea Alexandr Mironov

"Chládečkem nás vítá svítání,slunce se nad obzorem naklání,čeljuskinci,tak proč každodenně,tváříte se takhle zachmuřeně." 60%.

29.01.2021 3 z 5

Bílá vydra Bílá vydra Josef Kutík

Moc pěkná a čtivá kniha.V téhle sérii budu rád pokračovat,bude-li možnost.Nejvíc mě pobavilo,jaký úspěch měli "nevzhledné" bramborové placky.95%.

29.01.2021 5 z 5

Kolty bez pozlátka Kolty bez pozlátka Jiří Brdečka

Velice poutavě napsaná kniha.Zatoužil jsem při jejim čtení vydat se na Divoký západ s kolty nabitýmy u pasu.90%.

29.01.2021 5 z 5

Mayské proroctví Mayské proroctví Mario Reading

Už po předchozím díle jsem nečekal žádný zázrak.Ale jedno se autorovi nechat musí.Napsat něco takového je svým způsobem i umění.0%.

20.01.2021 odpad!

Věci, květiny, zvířatka a lidé pro děti Věci, květiny, zvířatka a lidé pro děti Vítězslav Nezval

"Nic není veselejšího než stračka polní,řekli byste,že je to modrý houpací koník.Sám sebe bodá ostruhami,houpe se a houpe se."70%.

17.01.2021 4 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Honzík jede za dědou a babičkou do Koníkovic vlakem.Tam zažije nejedno dobrodružství,seznámí se s místními dětmi a zvířaty.A ochutná i družstevní vajíčko.Roztomilá kniha.80%.

17.01.2021 4 z 5