kilometr kilometr komentáře u knih

Kam až mě nohy donesou Kam až mě nohy donesou Josef Martin Bauer

...člověk,který žil léta v olovu a tři léta života strávil jako zvíře se zvířaty,se prostě nemohl vrátit takový jako předtím.70%.

09.11.2020 4 z 5

Tři mušketýři Tři mušketýři Alexandre Dumas, st.

"Ach,pánové,nechme nehody stranou,život je směsice drobných strastí,které filozof zkoumá se smíchem.Buďte moudří jako já,pánové,sedněme si ke stolu a pijme.Budoucnost se nikdy nezdá tak pěkně růžová,jako přes sklenku chambertinského."100%.

03.11.2020 5 z 5

Neobvyklý typ Neobvyklý typ Tom Hanks

Některé povídky se velmi povedly,některé zase tak moc ne.Tom je přeci jen lepší herec,než spisovatel.60%.

30.10.2020 3 z 5

Guliverovy cesty Guliverovy cesty Jonathan Swift

Kniha,která byla přeložena do několik desítek jazyků a také se dočkala mnoha filmových adaptací,mě příliš nepobavila,jak slibovala.50%.

20.10.2020 3 z 5

Švadlena z Dachau Švadlena z Dachau Mary Chamberlain

Kniha plná klišé.Neskutečně hloupý a naivní příběh ADY,která měla svůj sen.Další z řady knih,která je neuvěřitelně nadhodnocena(80%!)a ve výsledku nepřijde z ničím novým.Potěší tak jenom splněná čtenářská výzva na tento rok.20%.

19.10.2020 1 z 5

Dobrodružné příběhy z kanadských hor a pralesů Dobrodružné příběhy z kanadských hor a pralesů Zdenek Los

"Začalo sněžit,země a keře kolem našeho tábořiště byly pokryté pěti centimetry tlustého bílého koberce.Pokud se ta vánice k ránu uklidní,bude se zítra výborně lovit!"50%.

12.10.2020 3 z 5

1Q84: Kniha 1 a 2 1Q84: Kniha 1 a 2 Haruki Murakami

Knihu jsem si užíval a tím,že příběh nekončí,je tedy na co se těšit.85%.

12.10.2020 4 z 5

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

"Byla milenkou ze všech románů,hrdinkou všech dramat,onou ženou ze všech svazků veršů.Její ramena mu připomínala ambrovou barvu odalisky v lázni,měla dlouhý živůtek feudálních hradních paní,podobala se rovněž bledé barcelonské ženě,ale hlavně a především byla anděl".75%.

02.10.2020 4 z 5

Hřích abbého Moureta Hřích abbého Moureta Émile Zola

Trochu "jiná" kniha,než bych od svého oblíbeného autora čekal.Příběh abbého Moureta mě neoslovil tolik,jako jiné jeho knihy,ale pořád jde o výbornou knihu,neprávem opomíjenou.80%.

22.09.2020 4 z 5

Rozmarná léta Rozmarná léta Jiří Menzel

Oskarový režisér vzpomíná a má na co.Ačkoliv už žádný další film nenatočí,tak na ty,co natočil,se vždy rádi podíváme a rádi si je budeme připomínat.Kniha stojí za přečtení a čtenář se doví nejednu zajímavost o vzniku jeho filmů.85%.

22.09.2020 4 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Tak 3.případ CS a Robin nepotěšil.Neskutečný balast,kterým autorka předchozí dva díly shodila.Dialogy postav na úrovni telenovely.Bylo to tak neskutečně hloupé a naivní,že to až pobavilo.Cormoran a Robin navíc v tomto díle lžou a kradou,takže o sympatiích nemůže být řeč.BÍDA A KŘEČ.0,0000%.

10.09.2020 odpad!

Agatha Christie: Životopis Agatha Christie: Životopis Janet Morgan

Kniha vydaná(u nás) u příležitosti 130.výročí narození slavné autorky je tedy někdy až zbytečně rozvleklá,ale za přečtení stojí.Chybí mi tu jen kompletní bibliografie,která by v takovéto knize chybět neměla.A fotek mohlo být taky více.65%.

03.09.2020 3 z 5

Svět skončil, a tak jsem jel - Na kole Střední Amerikou Svět skončil, a tak jsem jel - Na kole Střední Amerikou Jan Evják

S podobnými knihami se dnes v regálech knihoven setkáme celkem často a jejich kvalita je proměnlivá.Každý autor potkává na cestě nějaké to nebezpečí a kochá se nádherou přírody.Lidi jsou na cestách milý,ale i na pár ran do zubů.V této knize se povedly fotky(100%).Příběh je čtivý,ale autorovo "brečení" nad nedostatkem peněz(loď na kterou nemá je proto smradlavá?),to trochu kazí.65%.

25.08.2020 3 z 5

Slunce nad půllitrem Slunce nad půllitrem Jan Míka

Zaujala mě obálka(mám rád pivo)a tak jsem neváhal a knihu si vypůjčil.A rovnou se přiznám,že básník,rentiér a detektiv amatér Ivo Gram(velmi vtipné,ha ha),mě nepotěšil vlastně vůbec ničím a jeho epizody byly málo úsměvné,vlastně byly až neuvěřitelně debilní.(stejně na mě působily básně)Jediná hvězda je tudíž jen za tu obálku,ta slibovala mnohé....10%.

20.08.2020 1 z 5

Poklad Poklad Alois Jirásek

Po 3 nedočtených knihách jsem čtenářsky pookřál u tohoto díla,které potěšilo.85%.

17.08.2020 4 z 5

Pivařka 2 Pivařka 2 kolektiv autorů

Knihu jsem dostal ke svým 43.narozeninám.Pivo miluju,tak je na čase se trochu posunout a zkusit třeba i něco dle receptů uvařit.100%.

13.08.2020 5 z 5

Když bolševici zrušili Vánoce Když bolševici zrušili Vánoce Jaroslav Hašek

I přes to,že jde v některých případech o témata poněkud dnes neaktuální,kniha vcelku dobře se čte a na některých místech i dobře pobaví.80%.

16.07.2020 4 z 5

Nešťastný policejní ředitel Nešťastný policejní ředitel Jaroslav Hašek

Většina neznámých a nově nalezených textů a povídek se mi líbila a dobře se četla.A místy i dobře pobavila.70%.

14.07.2020 4 z 5

Pohledávka Pohledávka John Grisham

Nezaujalo a po přečtených 70 stránkách vracím do regálu knihovny.

09.07.2020

Životy slavných českých vojevůdců Životy slavných českých vojevůdců Jan Bauer

850.jubilejní přečtená kniha NA dATABáZI KNIH Mě PříJEMNě POBAVILA.70%.

05.07.2020 4 z 5