kilometr kilometr komentáře u knih

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

"Přesto tu byla:ta,jež tu byla dřiv než Sauron a dříve,než stál první kámen Barad-dúr,nesloužila jinému než sobě a pila krev elfů a lidí,nadouvala se a tloustla nekoneċným hloubáním o svých hostinách a tkala pavuċinu stínu,všechno živé ji bylo za potravu a její zvratky tma."95%.

02.04.2020 5 z 5

Conan: Cesta králů Conan: Cesta králů Karl Edward Wagner

Začátek celkem navnadil,ale poté co se přidal Conan k povstalcům,tak se z příběhu poněkud vytratil a na můj vkus předvedl velmi málo akce.No a finále bylo(po kolikáté už!)opět spíše k smíchu a čtenář si s úlevou oddechne,že tento příběh končí.30%.

02.04.2020 2 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

"Náš starý Tom Bombadil je veselá kopa,kabátek má šmolkový,k tomu žlutá bota."90%.

29.03.2020 5 z 5

Rudá Sonja 1 - Ikribův Prsten Rudá Sonja 1 - Ikribův Prsten David C. Smith

Mám rád příběhy s Conanem a tak jsem byl zvědavý,jak si povede ve své sérii Rudá Sonja.A už prvním dílem jsem tuto sérii uzavřel.Je to hloupé a nezábavné a Sonja i přes to,že ji to na obálce velmi sluší,toho moc nepředvede.Ale to jde na vrub autora,který tento výlet do světa fantasy nezvládl.0%.

29.03.2020 odpad!

Rozbij talíř,třískni flaší!Zlámej rukojeti lžíc!To pan Pytlík těžko snáší-sklenkou křápni ještě víc!80%.

23.03.2020 4 z 5

Metuzalémovy děti Metuzalémovy děti Robert A. Heinlein

Zajímavý námět,to je na této knize asi to nejpovedenější.Zpracování a výsledný požitek z ċetby je opět mírné zklamání(nejsem fanouškem autora a toto je má 2 přeċtená kniha od něho,plus jedna nedoċtená).60%.

21.03.2020 3 z 5

Conan osvoboditel Conan osvoboditel Lyon Sprague de Camp

Zatím nejslabší díl ze série s oblíbeným barbarem.Ten se v tomto díle chová jako nadržený pitomec a akce předvede pramálo(a to ho ještě zachrání bachyně pokrytá smrdutým hnojem).A finále?To je bída,u Croma!25%.

19.03.2020 1 z 5

Conan neohrožený Conan neohrožený John Maddox Roberts

Jedna z těch slabších knih o Conanovi.Vlastně za zmínku stojí pouze souboj s Králem býků,,naopak finále na hoře Ben Morgh bylo dost odbyté.40%.

17.03.2020 2 z 5

Představy o dvacátém století Představy o dvacátém století Peter Høeg

Na to,že šlo o debut desetiletí,tak mě to tedy nijak nenadchlo a jediné pozitivum je v tom,že mám za sebou další ze splněných výzev na tento rok.65%.

14.03.2020 3 z 5

Kočka, která prochází zdí Kočka, která prochází zdí Robert A. Heinlein

Z těch 380 stran mě bavilo tak nanejvýš 100.A jestli tohle má být vrcholná ukázka umění jednoho z nejlepších autorů sci-fi,tak nevím....50%:

12.03.2020 3 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Knihu jsem přečetl v rámci letošní ČV a bavil se velmi dobře.85%.

05.03.2020 4 z 5

Sbohem, přízraky Sbohem, přízraky Nadia Terranova

"....a vytáhnu ven červenou plechovou krabici.Oběma rukama ji naposledy tisknu na rozloučenou a hodím ji do moře,které ji přijme.6:17." 60%.

02.03.2020 3 z 5

Ďábel se skrývá v mlze Ďábel se skrývá v mlze Leon Garfield

Nuda v mlze.30%.

02.03.2020 2 z 5

Velká cesta kilem za Čingischánem Velká cesta kilem za Čingischánem Jana Urbanová

26 077 ujetých kilometrů,na kterých prožijete mnohá dobrodružství a zjistíte,že je všude dobře,ale nejsilnějším zážitkem z každé cesty je návrat do garáže.Vaše Barča,balšoj geroj!.65%.

27.02.2020 3 z 5

Rozmarné hostince valašské Rozmarné hostince valašské Ladislav Baletka

Hospůdko milá,hospůdko rozmilá,přece by ses mi nikam neschovala.....Navštěvovati restaurace a hospůdky je mou velkou vášní(ve Vsetíně,ValMezu a Rožnově je dnes cca 240 hospod,z nichž mám tak 80% navštíveno).70%.

26.02.2020 4 z 5

Jitřenka Jitřenka Vlasta Javořická

Pěkný příběh o Gertrudě alias Gáje Sobolové.Kniha se mi líbila,kolikrát i slzička do oka vlétla.Občas prostě stačí,když to hezky skončí.70%.

19.02.2020 4 z 5

Prsten od vévodkyně Prsten od vévodkyně František Novotný

V podstatě není co vyčítat,u knihy jsem se výborně bavil.75%.

17.02.2020 4 z 5

Upíři Upíři Jan Šmíd

Zatím nejslabší z přeċtených knih od tohoto autora.Jediný povedený vtípek byl ve jménech hlavních postav "pánů podnikatelů" Stephena a Kinga(a to je na jednu knihu zoufale málo).30%.

12.02.2020 2 z 5

Zbojnické léto Zbojnické léto Richard Sobotka

Neustálým opakováním již napsaného kniha když už neotráví,tak spolehlivě uspí.Možná že žili,jisté je,že umřeli.20%.

05.02.2020 1 z 5

Portréty historických osobností - Nejen grafologický pohled Portréty historických osobností - Nejen grafologický pohled Helena Baková

Grafologické portréty známých osobností.Kniha mě nezaujala.50%.

05.02.2020 3 z 5