Rudá Sonja 1 - Ikribův Prsten

Rudá Sonja 1 - Ikribův Prsten https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/122114/ruda-sonja-1-122114.jpg 2 9 4

Rudá Sonja série

V hyborském světě žije mladá dívka Sonja, obdařená nadpřirozenými schopnostmi pod podmínkou, že mečem bude hájit nevinné a prosazovat spravedlnost. Stane se obávanou bojovnicí a svou slávou se vyrovná Conanovi, kterého však nikdy nepotkala.

Romány Fantasy
Vydáno: , United Fans

Red Sonja 1 - The Ring of Ikribu , 1981

CharlesWard
09.08.2022 2 z 5

Pokud chcete číst kvalitní fantasy, zůstaňte raději u Conana!

Luigi1
01.05.2020 1 z 5

Toto podání se mi vůbec nelíbilo,nezáživný

kilometr
29.03.2020 odpad!

Mám rád příběhy s Conanem a tak jsem byl zvědavý,jak si povede ve své sérii Rudá Sonja.A už prvním dílem jsem tuto sérii uzavřel.Je to hloupé a nezábavné a Sonja i přes to,že ji to na obálce velmi sluší,toho moc nepředvede.Ale to jde na vrub autora,který tento výlet do světa fantasy nezvládl.0%.

BroDan
27.12.2016 2 z 5

Od tejto knihy som neočakával nič výnimočné. Kniha však bola pre mňa výrazne podpriemerná. Asi najväčším problémom tejto knihy boli dialógy. Neprirodzené, nelogické a naivné. A keď počas súboja Sonja vysloví 4 vety, ktoré sú však rovnaké: "Proklínam tě..." tak už som sa len chytal za hlavu a pýtal sa, či je jej slovná zásoba až tak obmedzená. Keď už sme pri Sonji, hlavnej postave, zatiaľ to bola asi najnesympatickejšia hlavná postava, s akou som sa stretol. Jej nelogické výbuchy zlosti a plno nezmyslov ma len privádzali do agónie. S úplnou vážnosťou. Sonja je pre mňa zároveň aj najmenej sympatická postava tejto knihy. Keby už autor aspoň využil jej vzhľad, ničoho takého sa však nedočkáte, pretože je to hrozná puritánka a nie je tam ani náznak erotiky. Lord Olin bol v pohode, no asi jediná postava, ktorá mi nevadila bol Pelides, proti ktorému však boli všetky ostatné postavy :D Dej tiež nestál za veľa, no čo už mám povedať. Stále to bolo lepšie ako nedávno čítaná Studna Ghulu, tá však neobsahovala zle napísané dialógy, bola iba nudná. Táto kniha je iný prípad. Hľadám motiváciu na čítanie aj ďalších dielov, ktoré už mám kúpené. Skúsim im dať šancu, možno sa autor polepšil. Počas čítania tohto dielu moje hodnotenie neustále kolísalo medzi 2* a 3*. Záverečná časť však zhodila hodnotenie na 2* a neprišlo už nič, čo by hodnotenie zdvihlo.

1999  47%Rudá Sonja 1 - Ikribův Prsten
1996  40%Oron válečník a býčí muž