kilometr kilometr komentáře u knih

Uskutečněné fantazie Uskutečněné fantazie Pavel Toufar

Knihu jsem "potkal" cestou na vlak v jihlavské knihobudce.A kdo má takovéto knihy rád,ten se rozhodně nudit nebude,ale naopak se mnohé dozví. 85%.

15.09.2022 4 z 5

Jezevčíkova láska Jezevčíkova láska Frauke Scheunemann

Opět se musím pousmát nad vysokým hodnocením této knihy.Jako čtení pro děti na dobrou noc budiž,jinak to nestojí ani za buřt !! 10%.

01.07.2022 1 z 5

Patrik Schick: Střelec za miliardu Patrik Schick: Střelec za miliardu Petr Čermák

Standardní kniha průměrného autora.Problém jeho díla je v tom,že JEHO hrdina je poněkud mlád a vlastně není o čem moc psát.Tak se dočteme o kariérách hráčů,které do této knihy nepatří a být Patrikem,tak jsem velmi rozladěn. Ta jedna hvězda je za pár informací,které jsem se o našem momentálně nejlepším forvardovi nevěděl. 20%.

01.07.2022 1 z 5

Mrtvá v Temži Mrtvá v Temži Matthew J. Costello

Komedie,či v tomto případě spíš tragédie,opravdu skončila.Jeden starý profík z newyorské policie Jack a Sarah na stopě zločinu.Hercule Poirot by se divil a já se divím s ním,že tahle série bude pokračovat. 0%.

17.05.2022 odpad!

Elementálové Elementálové Michael McDowell

Má jubilejní 1000. přečtená kniha zde na databázi.Tento žánr moc nemusím,ale tohle se povedlo a navíc se to velmi dobře četlo.Jako třešnička na dortu potěšil již 13 zářez do letošní ČV. 90%.

18.02.2022 5 z 5

Růženky Růženky Stephen King

Knihou jsem si krátil čekání na Ježíška a začátek mě bavil.Líbilo se mi to více jak Ústav,ale ve výsledku to vyšumělo někam do ztracena.58 přečtená kniha od mého oblíbeného autora očekávání nenaplnila.40%.

27.01.2022 2 z 5

Umřel jsem v sobotu Umřel jsem v sobotu Josef Formánek

Mé první setkání s tímto autorem a už se těším na jeho další knihy.Přesně takovéto "osudové" knihy mám rád.A není to jen tím,že i já mám na Třebíč svou nezapomenutelnou vzpomínku.80%.

27.01.2022 4 z 5

Den sedmý Den sedmý Jü Chua

Tohle se mi hodně líbilo a je jenom dobře,že Asie není jenom Murakami.Netřeba se smrti bát....80%.

27.01.2022 4 z 5

Tohle by si měl přečíst každý,kdo brečí nad tím,jak se tady máme špatně.A opět musím pochválit ČV,díky které jsem objevil nejen poutavou a velmi čtivou knihu,ale hlavně autora,ke kterému se ještě rád vrátím. 90%.

27.01.2022 5 z 5

Jak zabít dvakrát Jak zabít dvakrát Josef Klíma

Ze začátku mě to bavilo a přečtené stránky přibývaly,ale tak ve druhé polovině to dost ztratilo kouzlo začátku příběhu. Navíc toho klišé je tam příliš,takže jde veskrze o slušnou detektivku na ktrerou brzičko zapomenete. 55%.

12.01.2022 3 z 5

Hra o pizzu Hra o pizzu John Grisham

Má druhá přečtená kniha od tohoto autora.A po jejím dočtení potěšil pouze fakt,že mám již třetí zářez do letošní ČV. 30%.

07.01.2022 2 z 5

Tři hodiny Tři hodiny Rosamund Lupton

Otřesné!!!!

06.09.2021 odpad!

Půlstoletí s Cimrmanem Půlstoletí s Cimrmanem Zdeněk Svěrák

Miluji DJC a celou tuhle továrničku na endorfiny.Kniha je to krásná(od Svěráka,po Čepelku),jen mohla být v proporcích Musilové-Vébrové. 100%.

14.05.2021 5 z 5

Ten mizernej Bucky Dent! Ten mizernej Bucky Dent! David Duchovny

V rámci žánru " Román pro všechny otce a syny" stojí za přečtení.Dobře čtivá kniha,kde mi vadil jen ten zbytečně přeslazený konec. P.S.....posílám Ti pozdrav táto. 70%.

14.05.2021 4 z 5

Mistr Jan Hus Mistr Jan Hus František Josef Čečetka

"Ve sladkém jasu se mu zjevila matka,do duše mu zasvítil ametyst jejích očí jako v dětství.Byla mu oporou v době nejtěžší,nosil ji v srdci jako drahokam.Krev se hnala bouřlivě k srdci,hlas v nitru se ozýval: Stůj při pravdě! 100%.

11.05.2021 5 z 5

Čmelák – Láskyplné povídky Čmelák – Láskyplné povídky Halina Pawlowská

Moc láskyplné mně tedy povídky nepřišly,ale fakt je,že jsem se párkrát pousmál.A srdcem na obálce knihy(je jich fakt dost) jsem si splnil zase jeden díl ČV 2021.60%.

02.05.2021 3 z 5

Rudá sfinga Rudá sfinga Alexandre Dumas, st.

Zatím nejslabší dílo mého oblíbeného autora(od r. 2020).Prvních 100 stran jsem se nemohl pořádně začíst,následujících 400 bylo skvělých a 160 posledních jsem si neužil,jak jsem u tohoto autora zvyklý.I tak jde o povedený román.70%.

27.04.2021 4 z 5

Za medvědem na Kamčatku Za medvědem na Kamčatku Anatolij Alexandrovič Sevasťjanov

Další z knih,kterou mi donesl vedoucí výroby,abych v době pandemie čtenářsky nezakrněl.Pěkná a čtivá kniha z mrazivé Kamčatky.Navíc potěšil další zářez do letošní ČV.70%.

27.04.2021 4 z 5

"Když si uvědomím,jak dlouhé to vyprávění,které jsem právě dočetl,bylo,a vynásobím to šestnácti,krátké to tedy rozhodně nebude.Kdyby se z toho udělala normální kniha,byla by pořádně tlustá." 60%.

16.04.2021 3 z 5

Tři mušketýři po dvaceti letech Tři mušketýři po dvaceti letech Alexandre Dumas, st.

Pokračování je stejně čtivé,jako to před 20 lety.Chrochtal jsem blahem nad každou stránkou.Inu,Dumas! 90%.

09.04.2021 5 z 5