Nostradamova proroctví

Nostradamova proroctví https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47122/nostradamova-proroctvi-47122.jpg 3 39 9

Nostradamus série

Nostradamus napsal tisíc proroctví. Jen 942 z nich se dochovalo. Co se stalo ze ztracenými čtyřveršími? Kdo je ukryl a proč? Jaká tajemství uchovávají? Po stopách této záhady se vydávají dva zcela odlišní muži. Spisovatel Adam Sabir, autor Nostradamova životopisu, který zoufale touží oživit svou upadající kariéru a proslavit se nečekaným objevem. A Achor Bale, člen prastaré tajné společnosti, jež vznikla před dávnými lety ve Francii. Jejím úkolem je podporovat „tři antikristy“, jejichž nástup předpovědělo už Zjevení Janovo a poté i Nostradamus: Hitlera, Napoleona a… a onoho třetího, který se má teprve objevit. Cesta za ztracenými verši zavede Sabira do tajemného světa francouzských cikánů – s Balem v patách. Šílená honička za pokladem nedozírné ceny pro příští osud lidstva může začít.... celý text

Literatura světová Záhady
Vydáno: , Víkend

Nostradamus Prophecies , 2010

čef
12.05.2023 3 z 5

Podobá se to knihám Dana Browna o hledání pokladu (ale ztracená proroctví jsou pouhou zástěrkou), ale tak nějak bez šarmu a náboje. Luští se hádanky a bojuje s neznámým, o tom žádná pochybnost, ale ty šarvátky mají nějak moc mrtvol a málo poselství. Jediné co trochu trčí je cikánská kultura a myslím, že to je asi to, o čem chtěl autor hlavně psát. Místy tedy zajímavé, celkově slabší.

kilometr
14.01.2021 odpad!

Neskutečně nezábavná kniha,kterou nezachránily ani Cikánské (zlo)zvyky.Bída se potkala s nouzí.A tak se usadil v regálech knihoven další balast.Ale přes veškerou marnost autorova počínání,jdu do pokračování.0%.

Staráknížka
10.07.2018

Podobná jako ostatní - spiknutí, ohrožení světa a několik hrdinů, kteří všechno zvládnou.Vždycky mě překvapí jakou výdrž tito jedinci mají. Já bych byla hotová po první ráně a svět by byl ztracen.

jarin58
06.02.2018 4 z 5

Kniha mě zaujala a určitě si přečtu další od tohoto spisovatele.

honza9588
29.04.2015

Kniha se mi líbila. Čtu si pokračování a plánuji si zakoupit i poslední díl.

zuzca.h
02.04.2015 2 z 5

No příjde mi, že v poslední době se s knížkama na podobná témata roztrhl pytel. Takže asi tak...

pecka02
19.01.2015

Tohle byla táááááková nuda, že jsem bohužel knihu nedočetla :(

b.krteckova
17.05.2014 1 z 5

Pro mě bohužel takový brak, že jsem ani nepreklenula půlku knihy...bohužel... zajímavé téma, naprosto špatně uchopené:-\\

maciii
02.09.2011 2 z 5

Pro mě naprostý komerční brak, který se stal bestsellerem pravděpodobně jen díky atraktivnímu názvu a době, ve ktreré se momentálně nacházíme. Autor jako kdyby se zde teprve seznamoval se psaním, nedokáže zaujmout ani nudným příběhem (u kterého, když se konečně prokoušete na závěr, zjistíte, že jste se vlastně nic nedozvěděli) ani stylistikou, která je povrchní, planá a plná nerealistických dialogů. K hrdinům jsem si sympatie nevybudovala, protože mi celou dobu neuveřitelně lezli na nervy svým prvoplánovým jednáním a rádoby hrdinstvím. Zbytečná a prázdná kniha.

Mario Reading
anglická, 1950