kdu Online kdu komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Co kdyby se Jaroslav při výběru partnerky nerozhodoval podle věna? Co kdyby se Hana neseznámila s dívkou, která měla kontakty? A co kdyby s ní odjela? Co kdyby nedostala tyfus? Co kdyby Mira nespadla do řeky? A co kdyby neměli rádi žloutkové věnečky jako já?
Hana nenosila smůlu, byl to její osud.

29.05.2018 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Neuvěřitelně krásná knížka, silný příběh, poutavý styl, zkrátka jedna z mých srdcovek. Při čtení jsem si přála abych s Liesel mohla kamarádit, protože je prostě užásná. Vypravování prostřednictvím Smrti byl taktéž skvělý a netradiční nápad. Co více dodat? ... neváhejte a PROSTĚ SI JI PŘEČTĚTE

18.02.2016 5 z 5

Utekl jsem z Osvětimi Utekl jsem z Osvětimi Rudolf Vrba

Fascinují mě opravdové (ale i fiktivní) příběhy lidí, kteří prošli koncentračními tábory. Nevím proč. Knih na toto téma jsem přečetla asi víc než je zdrávo a stejně mě vždy znovu dostanou.
Pan Walter/Rudolf, si 5 hvězd zaslouží nejen za to, co prožil a dokázal, ale i za to, jak svůj příběh dokázal srozumitelně, stručně a výstižně napsat.
Nepochybuji o tom, že i jeho mlíkaři došlo, že toto svědectví není výmysl.

20.11.2017 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Dobrá kniha je pro mě ta, která mě nutí nejen příběh číst, ale taky přitom něco cítit.
Takhle knížka to dokázala s přehledem. Z některých pasáží mi bylo do breku a měla jsem pocit, že pokud si nedám chvíli pauzu, začnu asi zvracet. Když jsem četla knihu s plným břichem po obědě, cítila jsem se provinile...
Není to skutečný příběh konkrétní osoby, ale je inspirován vyprávěním mnoha osob, které skutečné jsou/byly a jejich příběhy jsou, byly a vždy budou bohužel skutečné. A proto má tato kniha takovou sílu.
Právem řadím mezi TOP10 knihy, které jsem dosud přečetla! Chci dát tisíc (židovských) hvězdiček!

„Možná některé příšery, mají přece jen trochu svědomí.“

25.07.2016 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Nesnáším horory, takže vlastně vůbec nevím, proč jsem tuhle knihu začala číst (asi nějaké období těžké deprese nebo co). Ačkoliv jsem čekala, že knihu ze strachu po pár stranách odložím (což už z principu nikdy nedělám), dokázala jsem ji dočíst do konce. Knížka mě prostě dějem vtáhla a ačkoliv jsem byla občas takříkajíc posraná až za ušima, musela jsem prostě zjistit jak to dopadne! Přestože jsem největší posránek na světě, dávám obří palec nahoru. Pokud se mi někdy podaří se dokopat k četbě dalšího hororu (čímž si moc jistá teda nejsem), určitě sáhnu opět po Kingovi :)

17.02.2016 5 z 5

Na rozdíl od staříka mi příběh připadal ucelenější (možná tím, že se nestřídaly kapitoly, které se odehrávaly v minulosti/přítomnosti). Opět nechyběla dávka absurdnosti. Každá postava byla něčím vtipná a jedinečná.

15.01.2018 4 z 5

Milý příběh, nad kterým jsem se nejednou pousmála, když jsem zavzpomínala na doby, kdy jsem sérii Harryho Pottera četla poprvé. Knížku určitě nelze brát jako navázání na původní příběhy. Zápletka mi přišla možná trochu moc překombinovaná, pořád omílaná dokola. Myslím, že to může mít mnohem lepší rozměr právě na divadelních prknech, pro která byl příběh stvořen, ale těžko říct.
Nebylo to špatné, ale původní Potter je prostě nepřekonatelný.

17.10.2016 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Ze začátku mi dělalo problém si zvyknout na střídání "současnosti" a "budoucnosti", ale pak jsem si zvykla :) Příběh sice plyne pomalu, ale nepřipadal mi "natahovaný", styl vyprávění se mi moc líbil. Očekávala jsem úplně jiný konec, ale nakonec byl asi lepší ten, který byl v knize (ten můj byl příliš idealistický :D ). Jen možná poslední kapitola z roku 2014 už mi přišla trochu navíc.. Nicméně moc pěkná knížka, která se i přes svůj vysoký počet stran čte zlehka a rychle :) Pokud máte rádi válečné příběhy s kapkou napětí, které neobsahují žádné detailní krvelačné scény na každé druhé stránce, určitě neváhejte :) Za mě moc pěkná knížka, u které se člověk i občas pozastaví a zamyslí..

06.02.2016 5 z 5

Tvář vody Tvář vody Guillermo del Toro

Na začátku jsem byla dost zmatená, jestli jde o realitu/iluzi/snění. Chtěla jsem knihu vzdát, protože mě začátek vůbec nevtáhl do děje. Nakonec jsem vydržela, druhá polovina už mi přišla trochu záživnější. Zřejmě ale brzy zapomenu, o čem to vlastně bylo.

04.09.2018 3 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Začala jsem od Veroniky (díky Čtenářské výzvě - Kniha začínající otázkou) a jsem za to ráda, jelikož Jáchymův příběh končí časově později a předem tak není vše prozrazeno.
Opět se jedná o oddechovou, nenáročnou a čtivou knížku. Některé zápletky jsou trochu přestřelené, ale co já vím, třeba jen vedu nudný život..
Ačkoliv jsou to dva pohledy na stejné životy a příběhy, neměla jsem pocit, že knihu čtu dvakrát. Jsou to dva díly, které do sebe navzájem zapadají.

16.10.2017 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Nenáročná kniha, která pobaví. Ideální dovolenkové čtivo na pláž nebo na prosluněnou zahradu k opalování. Komická aristokratická rodinka s ještě grotesknějším služebnictvem mě dokonale pobavila. Docela ráda bych se některé prohlídky Kostky zúčastnila, nejlépe v podání všech průvodců (možná až na prohlídku vedenou Josefem, to bych musela ještě zvážit :D).

21.06.2016 4 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Zusak opět přišel s velmi originálním námětem. Jeho styl vypravování a nápady se mi hrozně líbí, knížka je pak pro mě trochu jako droga a já se vždy těším, až budu mít zase volnou chvilku a přečtu si další stránky. Občas jsem přemýšlela, jaký úkol by byl přidělen mi, kdyby mi karta přišla.

Někdy stačí hodně MÁLO k tomu aby člověk někomu pomohl hodně MOC (třeba jen koupit mátovou zmrzlinu). Je těžké říci, čí příběh byl nejkrásnější, všechny měly něco do sebe, ale mojí srdcovkou je Milla a Marv.. a Tatupuovi.. a Angie.. a Sophie...a vlastně všichni!

25.05.2016 4 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Tyhle příběhy můžu číst pořád a ač se knihy s touto tématikou často v motivech opakují, nikdy nezevšední. Po dočtení mám však jednu otázku: Co se stalo s knihami?!
"Naše nenávist je jejich vítězství."

04.09.2018 5 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Smutný příběh, napsaný nádherně.
Líbilo se mi jak Bruno komolil některá slova, dodalo to na autentičnosti a dospělý čtenář si v tom najde odkaz na skutečná místa a události.
Vhodná i pro hodně mladé čtenáře, kterým nenásilnou formou ukáže kus této historie tak, aby z toho neměli trauma, ale zároveň pochopili, že to co se dělo nebylo v pořádku.

"Já prostě nerozumím tomu, proč nám není dovoleno jít za ten plot na druhou stranu. Co je na nás tak špatného, že si tam nemůžeme jít hrát?"

13.03.2018 4 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Zajímavá otázka/problém dárcovství, nad kterým stojí za to se zastavit a přemýšlet.
Matka, která chce za každou cenu zachránit jedno dítě a občas "zapomene" myslet na to druhé. Otec, který raději hasí požáry jinde než doma. A dvě mladé dívky, jejichž názor nikdo nevyslyšel. Mezi tím ještě syn, který se zoufale hlásí o pozornost, protože není v centru dění. Jedno mají ale společné, všichni to myslí dobře.

11.02.2018 4 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Byla jsem překvapená, jak věrně kopíruje film s DiCapriem knihu. Čekala jsem dějové linky nebo situace, které by byly ve filmu vynechány či upraveny. Nenašla jsem. Za tohle filmařům tleskám. Gatsbyho si už nedokážu představit jinak než jako Leonarda.

20.11.2017 4 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Na tuto knížku jsem se těšila. Nezklamala. Naopak! Ruta je prostě boží.
Ačkoliv je to už půl roku co jsem knihu přečetla, stále mi hlavě běží některé obrazy a pocity, které ve mě kniha tehdy vyvolávala.
Líbila se mi i drobná narážka na předchozí knihu V šedých tónech. Obě knihy jsem se snažila srovnat, ale nelze říct, která je lepší, každá je osudem svých hrdinů výjimečná. Obě děsí tím, co vše se v těch dobách odehrávalo. Obě stojí za to a zpracovávají opomíjené příběhy historie! Neváhejte a čtěte!

08.06.2017 5 z 5

Pán much Pán much William Golding

Nevím proč, ale čekala jsem víc. Problém byl hlavně v tom, že se mi příběh z nevysvětlitelného důvodu špatně četl (krkolomné věty možná?).
Udivuje mě, že to jak se chlapci na ostrov dostali, že nikde nejsou žádné trosky (nebo mrtví cestující?) se tak nějak přešlo bez povšimnutí, jakoby nic..
Soucítila jsem s Čuňasem, ten kluk měl sakra potenciál, ale všichni na něj kašlali, protože byl prostě tlustý a nosil brýle (naštěstí měl aspoň ty a byl jim díky tomu "užitečný", ale i tak mi občas vrtalo hlavou, jestli je fakt tak snadné brýlemi rozdělat oheň, protože podle četnosti a rychlosti použití to bylo pomalu jako škrtnout sirkou..)

17.11.2016 3 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

"N.Z.Namy se zabýval případy, se kterými se nemohl vypořádat zákon."

Moc pěkná detektivka, Agatha to prostě a jednoduše umí! Nejvíce mě bavilo čekat jakým způsobem bude verš z říkanky o černoušcích proveden jako vražda. Jediný problém u mě nastal v tom, že se mi pár postav pletlo. Marně jsem pátrala po vrahovi, střídavě podezírala snad každou z postav, ale nakonec jsem si stejně říkala, že v tom musí být někdo další :D odhalení vraha mě překvapilo, ale při zpětném zamyšlení vše pěkně sedělo.

04.03.2016 4 z 5

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

Knížce by prospělo razantní zkrácení. Když už někdo napíše takovou bichli, mělo by to být čtivé od začátku do konce. Což se o knize plné hluchých nezáživných míst říct bohužel nedá. Nápad a představa o budoucím světě zajímavá, ale provedení prostě pokulhává.

20.11.2017 3 z 5