JJJ007 JJJ007 komentáře u knih

Dítě z trosek Dítě z trosek Mechtild Borrmann

Velmi čtivě napsaný příběh, který končí překvapivým rozuzlením.
Knihu doporučuji.

28.02.2024 5 z 5

Země snů Země snů Nicholas Sparks

Nejspíš jsem četla jiný příběh, určitě s jinými zkušenostmi, protože nechápu mdlé hodnocení této knihy. Určitě nemůžu napsat, že se jedná o romantický román. Autor popisuje život, ve kterém je bolest, odpovědnost, láska. A jak vše dopadne, záleží na našich rozhodnutích.
Úžasná kniha. Děkuji.

10.02.2024 5 z 5

Nebe je naše Nebe je naše Luke Allnutt

Je až neskutečné, kolik bolesti se vejde do života. Určitě si tento příběh přečtěte.

15.01.2024 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Nejlepší kniha!!

08.01.2024 5 z 5

Shledání Shledání Anne Jacobs

Panský dům a jeho obyvatele miluju. Skvěle napsaná série, která se velmi mile čte. Určitě si všechny knihy přečtu znovu. Velmi ráda bych četla i další pokračování.

08.01.2024 5 z 5

Hordubal Hordubal Karel Čapek

Úžasně napsaná kniha. Pan Čapek uměl nádherně používat psaný jazyk. Všem doporučuji.

07.12.2023 5 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Neskutečné a při tom tak moc pravdivé. Určitě si knihu přečtěte!! Vážíme si naší svobody?? Tento příběh nám připomene, že není svoboda samozřejmostí.

25.11.2023 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Krásná kniha,. doporučuji. Velmi smutný příběh plný naděje. Dokázali bychom přežít a nebo alespoň pomoci??

19.11.2023 5 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Skvěle napsaná kniha, která je doplněna zprávami a výpověďmi svědků. Román se příjemně čte. Škoda, že byl tak krátký.
Doporučuji všem, protože je hodně věcí z historie, které nevíme, pomíjíme.

20.10.2023 5 z 5

Žena z roku 1899 Žena z roku 1899 Milan Krčmář

Poutavě popsané události kolem města Třebíče. Kniha se mi velmi dobře četla.
Doporučuji všem rodákům

05.09.2023 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Velmi krásný příběh, nádherně a čtivě napsaný. Síla Marie-Laure je obdivuhodná.
Doporučuji

26.08.2023 5 z 5

Dvojčata paní Karoliny Dvojčata paní Karoliny Ronald H. Balson

Úžasný román, který doporučuji k přečtení každému. Příběh je napsán velmi čtivě. Vůbec jsem se od něj nemohla odtrhnout.

16.07.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Ano, opravdu je to mrazivý roman. Na světě je tolik zla, které dělají lidé jeden druhému. Velmi smutné.
Doporučuji k přečtení

12.07.2023 5 z 5

Poslední zelené údolí Poslední zelené údolí Mark Sullivan (p)

Doporučuji!!! Nechápu, jak tohle všechno mohli přežít!! A ještě mít sílu jít dál.

10.06.2023 5 z 5

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

Silný příběh, hrůza, které jsou schopni jen lidé. Kniha je úžasně napsaná, nelze ji odložit. Autorka má velký talent na výběr témat a poutavé vyprávění. Doporučuji

30.03.2023 5 z 5

Nutné lži Nutné lži Diane Chamberlain

Opravdu velmi zajímavé téma, které stojí za přečtení a seznámení se ním trochu blíže. Kniha se mně četla skoro sama, nemohla jsem ji odložit.
Doporučuji

04.03.2023 5 z 5

Hodná sestra Hodná sestra Sally Hepworth

Úžasně napsaný román o sesterské lásce o pravdě, která není pravdou pro všechny. Psychické nemoci jsou závažné onemocnění, proto děkuji za tento příběh.
Doporučuji.

25.02.2023 5 z 5

Oheň a bič Oheň a bič Dick Francis (p)

Dá se říct, že jsem právě přečetla svoji první detektivku. Skvěle napsanou. Ovšem o týrání koní jsem četla se slzami v očích, hnus.
Těším se na další knihy od Dicka Francise.

24.02.2023 5 z 5

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

Nádherná kniha. Příběh se odehrává ve třech časových linkách, které se vzájemně neruší. Smutný příběh. Jedna z nejlepších knih, které jsem četla.

18.02.2023 5 z 5

Sicilský román Sicilský román Ann Radcliffe

Knihu jsem poslouchala načtenou paní Hofovou, která má velmi příjemný hlas.

17.02.2023 3 z 5