JJJ007 JJJ007 komentáře u knih

Dobrá matka Dobrá matka Sinéad Moriarty

Tato kniha je výborně napsaná. Je velmi smutná a to ještě horší, když si uvědomím, že toto prožívá mnoho rodin. Matku v knize obdivuji, miluje bezmeznou láskou, bez ohledu na sebe a svoji rodinu.

11.02.2023 5 z 5

Henry - Pravdivý příběh o přátelství a cestě polského plavce z Osvětimi do Ameriky Henry - Pravdivý příběh o přátelství a cestě polského plavce z Osvětimi do Ameriky Katrina Shawver

Knih o holokaustu není dost, abychom věděli a hlavně nezapomněli. Tento příběh je obtížněji čitelný, protože vyprávění je přerušováno. Čekala jsem syrovější čtení. Ale i tam stojí za přečtení.

29.01.2023 4 z 5

První chyba První chyba Sandie Jones

Konec příběhu mě překvapil, nechte se i Vy :-) Kniha je napsána čtivě a svižně. Mě se líbila.

06.01.2023 5 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Překvapivý příběh rodiny a více lásek. Kniha se mi velmi líbila a četla se skvěle.
Doporučuji k přečtení.

31.12.2022 5 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Nádherný příběh. Krásná kniha s úžasnou obálkou.
Knihy a jejich příběhy jsou velmi důležitou součástí našich životů.
Knihonoše řadím mezi nejlepší knihy!!
Přečtěte si ji a posuďte sami.

27.12.2022 5 z 5

Přání Přání Nicholas Sparks

Krásný příběh, výborně napsaný. Smutný a nadějný, tak jak to autor umí. Sice jsem tušila, kdo je kdo, ale to vůbec nevadilo. Kniha se velmi krásně četla

21.12.2022 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Proč se o takových hrůzách nemluví, nepíše více. Je nutné si události válek připomínat!!!
Doporučuji. Skvěle napsaný příběh.

28.11.2022 5 z 5

Síla dávných tajemství Síla dávných tajemství Sejal Badani

Nádherná a dojemná kniha. Rozhodnutí, které ovlivňují 3 generace žen. Je moc pěkně a čtivě psaný příběh. Určitě doporučuji k přečtení.
Obdivuji sílu Amiši.

20.11.2022 5 z 5

Sběratel sněhu Sběratel sněhu Jan Štifter

Skvělá kniha!! U četní je nutné se soustředit a mít na ně čas. Doporučuji k přečtení. Cesty se splétají.

19.11.2022 5 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Moc pěkně napsaná kniha, Paní Ruta prostě umi psát. Příběh se mi líbil i styl psaní. ROZHODNUTÍ, TO TA UTVÁŘEJÍ NÁŠ ŽIVOT.
Doporučuji k přečtení.

09.11.2022 5 z 5

Paví hody Paví hody Jan Štifter

U této knihy je dobré se soustředit, jinak děj nedává smysl. Je to ovšem velmi zdařilý román. Oceňuji opravdukrásné malby olejovým pastelem.

30.10.2022 5 z 5

Najdi Rebeccu Najdi Rebeccu Eoin Dempsey

Příběh se mi líbil a velmi dobře se mi četl, i když mi trochu vadily chyby a překlepy. Ale to neni vína autora. Nechápu negativní komentáře a úvahy, jestli se mohlo - nemohlo tohle a tamto stát. Nikde není napsáno, že kniha je napsaná podle skutečné události. A ti, co zde píší komentáře, vědí, jaké to bylo v konkrétním koncentračním táboře? Nemyslím si.
Tohle není literatura faktu, ale román.
Doporučuji za přečtení všem, kteří mají rádi příběh lásky, ale ne úplně červenou knihovnu.

02.10.2022 5 z 5

Sběratelka sirotků Sběratelka sirotků Ellen Marie Wiseman

Téměř neodložitelná kniha. Příběh u jehož čtení jsem se místy cítila fyzicky dost zle. Určitě stojí za přečtení!! Autorka píše poutavě, rychle. Síla, odhodlání mladinké Pii je obdivuhodná.

29.09.2022 5 z 5

Modrý bicykl 3: Ďáblův smích Modrý bicykl 3: Ďáblův smích Régine Deforges

Celá série se mi líbila, chvílemi bylo pro mě čtení těžší, ale příběh je velmi čtivě napsaný. Válka - nikdo po ní nebyl stejný. Jsem ráda, že jsem měla možnost přečíst si válečný příběh z jiného státu. Doporučuji

24.09.2022 5 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Velmi pěkně napsaný příběh. Ta bezmoc je šílená, skoro k zblázní. Opravdu stojí za čas, věnovaný čtení. Doporučuji

24.09.2022 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Určitě nepatřim do cílové skupiny této autorky. Kniha mi nepřipadala ani trochu vtipná a příběh byl pro mě nezajímavý.

30.08.2022 1 z 5

Bostoňanka Bostoňanka Anita Diamant

Kniha je rozhovorem babičky s vnučkou, které odkrývá svoje mladí, lásky, přátelství, smutek i bolest.
Kniha se velmi dobře čte.

23.08.2022 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Silný příběh, velmi čtivě napsaný. Je to strašné, že se toto děje běžně, i když vlastně i horší. Ženy jsou bezmocné.
Knihu doporučuji.

20.08.2022 5 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Skvěle a čtivě napsaná kniha. Je to oddechové čtení. Doporučuji

19.08.2022 5 z 5

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Krásný a velmi smutný příběh. Na čtení této knihy je dobré mít čas a možnost nechat příběh projít skrze nás.
Určitě stojí za přečtení.

17.08.2022 5 z 5