bookemma bookemma komentáře u knih

Francouzština pro samouky Francouzština pro samouky Miroslav Pravda

Výborná kniha, která mě naučila skutečné základy francouzštiny užívající se v běžné praxi. Překvapilo mě, jak dobře a rychle jsem zvládla gramatiku i slovíčka. Učím se sama doma a až na gymnáziu budeme mít francouzštinu, nebudu v tom "plavat". Jediné, co mi trochu vadí, je dosti málo slovíček k osvojení. Další kniha nebo slovník je proto nezbytností.

31.12.2013 5 z 5

Francouzština pro samouky Francouzština pro samouky Vlasta Borovanová

Řekla bych, že se jedná o velice kvalitně napsanou knihu. Ze začátku mě trochu odrazovala ta spousta textu v úvodu, ale nakonec jsem si Christophe et Isabell et Scoubidou oblíbila.

31.12.2013 4 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Nádherná kniha, četla jsem ji několikrát po sobě a naprosto mě uchvátila. Doporučuji!

31.12.2013 5 z 5

Zima elfů I Zima elfů I Bernhard Hennen

Kniha se mi docela líbila, ze začátku mi ale nepřišla nijak moc zajímavá.Ke konci už to bylo lepší, ale měla jsem takový pocit, že by příběh měl ještě chvíli trvat a teprve potom by měl přijít druhý díl.

31.12.2013 4 z 5

Smrtelné stroje Smrtelné stroje Philip Reeve

Nádherná kniha, která se četla sama. A stejně tak ostatní díly série. Bravo autorovi!

Pekelné vynálezy Pekelné vynálezy Philip Reeve

Nádherná kniha, na konci mě téměř rozbrečela...

Čachtická paní z Karlštejna Čachtická paní z Karlštejna Richard Dostál

Kniha se mi velmi líbila, dokonce jsem se k ní i několikrát vrátila. Ano, některé scény byly morbidní, ale celý příběh je velmi hezky vyprávěn.

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Krásná kniha. Přestože mnoho lidí říkalo, že jsem na ni ještě moc malá, jsem velmi ráda, že jsem si ji přečetla.

Gara Jaka - příběh geparda Gara Jaka - příběh geparda Desmond Varaday

knihu mi doporučila mamka a udělala jsme dobře, že jsem si ji přečetla. Velmi dojemný příběh.

Princeta a kapitán Princeta a kapitán Anne-Laure Bondoux

Krásná kniha. Doporučuji!!!

Únos čtvrté princezny Únos čtvrté princezny Julia Golding

NAPROSTO SKVĚLÉ. Rozhodně doporučuji. Mrzí mě, že je pouze jeden díl, od knihy jsme nemohla odtrhnout oči. S Taoshirou jsme její příběh naplno prožívala.

Polibek pro Annu Polibek pro Annu Stephanie Perkins

Kniha se mi velmi líbila a několikrát jsem se k ní vrátila. Sama se francouzsky učím a moc se mi líbí vše, co s Francií souvisí. Tato kniha nebyla výjimkou. Vrátila jsme se k ní vždy, když jsme si potřebovala odpočinout.

Břicho Paříže Břicho Paříže Émile Zola

Kniha se mi četla dobře, jen mě nudily dlouhé popisy míst a osob a dalších věcí. Ale vzhledem k tomu, že naturalismus se právě těmito dlouhými popisy i špatných věcí zabývá, nelze knize nic vytknout. Émila Zolu velmi obdivuji.

Denník Anny Frankovej Denník Anny Frankovej Anne Frank

nádherné, ale smutné...

Volný pád do podzemí Volný pád do podzemí Roderick Gordon

naprosto skvělé, úžasné. Přestože už dávno nejsem vyznavačkou žánru fantasy, k této knize a dalším ze série Podzemí, bych se klidně vrátila.

19.11.2013 5 z 5

Kniha na mnoha místech nudná, jindy naopak hezky napsaná. Vadí mi pouze její neuspořádanost.

19.11.2013 3 z 5

Denník Anny Frankovej Denník Anny Frankovej Anne Frank

Rozhodně doporučuji!!! Kniha na mě velmi zapůsobila, je psaná čtivě. Dokonale popisuje hrůzy nacismu. Velmi smutný je jen osud Anne Frankové.

Eragon Eragon Christopher Paolini

Kniha mě zaujala až poté, co jsem v televizi viděla film. Mohu říci, že přestože na mě příběh v psané podobě zapůsobil více, nebudu se ke knize už vracet. Nudilo mě dlouhé popisování míst a osob.

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

nevím, tahle kniha na mě sice napoprvé velmi zapůsobila, ale později mě poněkud omrzela. některé pasáže jsou velmi nudné, kolikrát mi přišlo, že autorka nemá řádně uspořádané myšlenky.... ale pro odpočinek velmi dobrá kniha