Únos čtvrté princezny

Únos čtvrté princezny

Princezna Taoshira a princ Ramil mají z vůle vládců svých zemí uzavřít výhodný sňatek. Ani jeden není nadšen, protože už při prvním setkání k sobě cítí silné nesympatie. Osud je ovšem svede dohromady prostřednictvím společného nepřítele. Oba jsou uneseni a budou muset překonat vzájemnou nenávist, aby unikli celé řadě nebezpečí, která je na útěku čekají. Kniha nabitá akcí, souboji, honičkami i romantickou láskou od význačné britské autorky. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/42_/42776/unos-ctvrte-princezn.jpg 4.6146

Dragonfly (2008)

Literatura světová, Dobrodružné, Fantasy
Vydáno:, Mladá fronta

NikolP.

Nemám slov! Nádherný děj i zpracování...
Tato kniha obsahuje vše co má taková správná knížka pro dospívající mít! Dobrodružství, drama ale i lásku.
Julia píše čtivě a nic neprotahuje ani nic zbytečně nekrátí. Musím moc pochválit! Doufám že najdu podobnou knihu stejné kvality! :)
Vřele doporučuji!

Tenebien

Tuhle knížku mi doporučila ségra a já jsem fakt ráda, že jsem si ji přečetla. Vtáhlo mě to do děje a nemohla jsem se odtrhnout. Bylo to takové roztomilé a oddechové čtení, které doporučuji každé romantické (fantasy) duši.
Jen si nejsem jistá, jestli je mých 5 hvězdiček férových i k Sedmi království 2 a 3, které jsem si moc užila před tímhle... asi jim taky přidám, aby na tom byly knihy stejně. :D
Teď se jdu vrhnout na druhý díl z tohoto prostředí a doufám, že někdy vznikne film. (Na co v tom Hollywoodu jako myslej? Tohle už mělo být natočené!)

zuzca.h

V knihovně jsem si jí půjčila úplně náhodou a rozhodně nelituju. Zajímavý příběh, děj hezky plynul bez zbytečných zádrhelů. A Tashi se nakonec ukázala jako statečná princezna nacož ze začátku moc nevypadala. A z protivného Ramila se nakoec taky stal chlap. Rozhodně doporučuju je to taková příjmená oddechovka která vás chytne.

Chytuš
17.12.2016

Na začátku hned musím přiznat, že se mi do knížky moc nechtělo - v knihovně jsem jí našla v sekci knihy pro děti od 10 let, no a ta obálka chuti do čtení taky nepřidala.. Navíc český název je podle mého názoru taky mimo, ale asi překladatel usoudil, že pouhý překlad z anglického originálu by nebylo tak "cool" pro mladé čtenáře.. Tím ale všechny moje výtky končí. Moje obavy se rozplynuly po přečtení pár stránek a děkuji Bohu (nebo Bohyni :-)), že jsem jí nešla vrátit nečtenou! Vymyšlený svět je prostě famózní, taková středověká fantasy, se vším, co k tomu patří. Příběh byl něco mezi pohádkou a Hrou o trůny - nebyl až tak drsný, ale rozhodně žádná naivní dětská pohádka.. Tashi je sice křehká, ale rozhodně ne ufňukaná princezna, Ramil je sympaťák, romantiky umírněně, zato pár drsných soubojů, jedna velká pijatika a pár narážek jakže to mezi těmi kluky a holkami chodí :-) Hrozně moc mě bavily jednotlivé světy a jejich rozdílnosti, styl života a pojetí náboženství. U knížek se mi moc často nestává, abych si říkala, že by jim slušelo filmové plátno, ale tady by to při správném zpracování byla pecka! Rozhodně doporučuji!

Veveruškaaa
13.11.2016

Od téhle knížky jsme moc neočekávala, nějak mě ani nenadchla.
Postavy byly celkem sympatické a zamlouvaly se mi. Dobře bylo i vymyšlené prostředí a země. Příběh byl sám poutavý... dobrodružství to tam bylo ale, chtělo by to více napětí. Místy to bylo takové až pohádkové...
Ale takových 4,5 hvězdiček..

MiaCooperová
11.08.2016

Bože, tak báječná kniha!! Už vím, že ji prostě musím mít, od té doby, co jsem viděla jen její obrázek!!:D

Ria.
24.07.2016

Tuhle knížku jsem četla asi před pěti lety a je to jedna z těch, kterou si opravdu zapamatujete. Vtáhne vás do děje už v první kapitole, celý příběh je neskutečně promyšlený do každého detailu, všechno dává smysl a nic není navíc. Moc ráda se k ní vrátím.

RosaLucis
29.05.2016

Neuvěřitelně promyšlený příběh který mě nikdy neomrzí. Přesto že jsem knihu četla už potřetí, příběh jsem hltala jako kdybych ji četla prvně. Toto je má nejoblíbenější kniha.❤️❤️❤️

cukrovka
08.04.2016

Skvěle napsaná knížka. Není to jen romantika, také je tu popsán střet rozdílných kultur a náboženství. TOuha po ovládnutí světa a boj za svobodu. Problém který se týká i dneška.

Samira
15.02.2016

Dokonalost sama, čekala jsem skvělé čtení od oblíbené autorky a dostala několikanásobně více!!!
Jiní autoři by vyprávění takového rozsahu rozdělili do několika knih, a stejně by se jim nepodařilo sdělit tolik jako autorce v této jedné.
Ačkoli anotace hlásá láska mezi nepřáteli, jen velkou lásku od příběhu nedostanete, i když ta je výjimečná. Naopak se ocitnete přímo na bitevním poli a že to bude bitva za svobodu vskutku velkolepá a také stejnou měrou krvavá.
Kniha si získala můj obdiv a řadím ji k tomu nejlepšímu, co jsem v žánru, kdy četla.
Nádhera!

Doporučuji!!!

alwa
04.02.2016

Kniha se mi libila, jee to hezky propracovane a take se mi libilo, jak Taoshira behem poute dospela. Jen ze zacatku jsem se do toho nejak nemohla zacist, ale pak jsem to precetla jednim dechem. Vecinu postav jsem si oblibila, krome Junis a hlavniho zaporaka a take dvou neprijemnych princezen. Celkova kultura Mesicniho srpku byla strasne upjata a bylo dobre, jak se Tashi zmenila. Za me 4,5 hvezd

morpyth
06.08.2015

Tady je težké cokoli říct. Knížka je svěle napsaná, takže ten dokonale promyšlený svět, pocity jednotlivých postav a jejich myšlenkové pochody vám skoro ožívají před očima. Sice takové pohádkové fantasy, ale co???
Příběh nikde nedrhne, chování postav je přirozené stejně jako jejich duchovní vývoj - především samotné Tashi. Jinak pokud se mám vyjádřit ke všem postavám, jsou takové černobílé - není to myšleno zle, pouze říkám věci jak jsou. Víte, kdo je hodný a kdo zlý, už od prvního okamžiku, kdy se s ním seznámíte. Nemyslím, že to je na škodu. Ne tady.
Věříte každému slovu, které autorka napsala. To, že knížka není na díly a celý příběh je v jednom vydání pro mě znamená jedině plus.
Pro odpočiněk super knížka. Zaujme, překvapí a hlavně nezklame.

Vianescee
12.07.2015

Výborná kniha, která mě zaujala především vytvořenou kulturou. Líbil se mi nápad autorky na takový vymyšlený středověk. Hlavní postavy jsem si oblíbila. Kniha se četla velmi dobře a myslím, že to nemá chybu. Nesouhlasila jsem moc s přísností na ostrovech, když se Taoshira vrátila, ale konec byl skvělý. Rozhodně můžu doporučit k přečtení.

Roselunda 1928
16.06.2015

Rozhodně nelituju toho, že jsem si to přečetla. Moc hezký příběh. Ale pojďmě se na to podívat blíž.

- Tashi jsem si oblíbila. Nebude mou nejoblíbenější hrdinkou, ale neštvala mě a moc se mi líbilo, že se nevzdala své víry. :)
- Ramila jsem si oblibovala díl. Zhnusilo mě jeho počáteční chování k princezně a nechápala jsem, jak může osmnáctiletý kluk brečet v objetí šestnáctileté holky :D no jo, trošičku přeháním, ale bylo to.... dost nezvyklé :D Ale celkem fajn kluk :D
- Gordoc je zlatíčko :D
- A Tenzlákjehožjménosinevybavuju? Co k němu říct...

Co se mi líbilo?
- To, jak se Tashi chovala v zajetí, by se dalo snadno převést do života normálního křesťana :)
- Ten příběh sám o sobě.
- Krásně promyšlená kultura různých zemí. Mě to uchvátilo.
- Chování Druhé princezny :)
- A celkem neošklivá obálka, i když ta holka vypadá jak barbína.

A co se mi nelíbilo?
- Trochu mi tam vadila ta bohyně, a taky ten Holin nebo kdo.
- Propracovanost. Ramilův a Tashin vztah se mohl rozvíjet lépe.
- Ten konec. Jako, hlavní hrdinové udělají největší rozhodnutí svého života, které je hrozně odfláklé, a autorka to ukončí větou: "Neměla bys vrátit tu košili jejímu pravému majiteli?" nebo jak to je? Já chci ještě nejmíň deset stran a epilog! :D
- A hlavní mínus: čtivost. Kolikrát jsem nevěděla, co se na dané stránce píše. To je velká škoda.

Takže, 3,7* a kdo taky měl od strany 41 na mysli starý vtip: "Když Bůh stvořila muže, tak jen žertovala!" , tak ať dá palec nahoru :D

Linu
17.04.2015

Jedna z nejkrásnějších knih, co jsem zatím četla. Nemám slov.

Markett
24.01.2015

Tahle knížka pro mě byla opravdovým překvapením. Původně jsem se bála, že to bude něco ve stylu pro dospívající slečny a nebude se mi to líbit, ale právě naopak. Už od začátku byla kniha dost chytlavá a dobře se četla. Okamžitě jsem si (samozřejmě) oblíbila ústřední pár - Tashi a Ramila. Princezna byla na můj vkus na začátku taková odtažitá, že jsem se bála, že si ji během knihy neoblíbím, ale zase omyl, během čtení jsem ji měla čím dál radši. Co se prince týče, toho jsem si oblíbila hned od začátku. Celkově kniha nepostrádala napětí, dobrodružství a romantiku a určitě můžu říct, že jako oddechovka je naprosto perfektní. :)

LilianaFalcon
09.12.2014

Nečekaná překvapení. Po dlouhé době opravdu čtivá dobrodružná knížka.
Byla jsem napnutá, hodně jsem se nasmála a strašně jsem princezně s princem fandila :-)
Chtělo by to víc takových počinů :-) Myslím, že by se to mohlo líbit těm, co mají rádi Cinder od Meyerové.

Ludmilenka
29.11.2014

Když se mi kniha dostala do ruky, bála jsem se, že se bude jednat o pohádku pro děti. Byla jsem ale naomylu. Knížku jsem přečetla jedním dechem a nemám nic, co bych jí vytkla (jen snad, že nebyla delší :))

warca
12.11.2014

vážně dost dobrý!

Cyanine
03.08.2014

Dobrodružné, napínavé, ale především ROMANTICKÉ a místy humorné. Kdo tyhle věci chce, bude spokojen.

Únos čtvrté princezny není fantasy, je to dílo zasazené do smyšleného středověkého světa. Autorka se ale na rozdíl od typické dobrodružné knihy (např. Robinson) nezabývá popisem krajiny, nezabíhá do detailů různých činností, bitev, určitě tu nehledejte nějaké líčení ("Kajuta se začala pohupovat." je zhruba tak vše o jízdě na plachetnici).
Kromě romantiky tu má velký prostor střety rozdílných kultur. Neobvykle moc se tu píše o náboženství, které je monoteistické a jedním z témat je taky duchovní růst.
Jedna z věcí, které mi nesedly je určitá klišovitost a tím pádem i absence neočekávaného zvratu, který by zkrátka nezapadal do formátu knihy.

Rating odpovídá PG13.

Trochu mám výhrady k obálce, která evokuje perskou kulturu, zatímco kultury uvnitř knihy bych viděl jako klasické evropské. Ale jinak knížce sedne a především zaujme, což je hlavní účel obálky.

angelbooks
16.06.2014

Kniha sama o sobe má VELMI ZAJÍMAVÝ příběh.

Ze začátku mě to tak nezaujalo, ale pak se to rozjelo :D. Hodně napínavý bylo jak utekly od toho chlápka ( omlouvám se už u sebe nemám knihu a tak nevím jeho přesné jméno ) z hradu.

3* hvězdy dávám proto že mě konec nudit ( ne moc, jen trochu ) + i některé scény v knize... celkově v ní chybí trochu větší jiskra než v ní je, která by mě více zaujala.
Ke knize by se dalo i vrátit, i když já se vrátit možná po delší době :).

Obálka je trochu přehnaná :D, ale právě ta přehnaně udělaná obálka mě zaujala :).

Desire_Lydon
21.05.2014

To byla jízda! Takto dobrodružnou knihu jsem už dlouho nečetla :) Příjemné fantasy, po všech těch YA románech, trošku změna. Rozhodně to není kniha pro nějaké desetileté děti, protože obsahuje smrt a podobné věci. Opravdu se mi líbila a myslím, že se k ní ještě někdy vrátím ;)

Anne Leyyd
30.04.2014

Právě jsem dočetla a jsem NADŠENÁ! Upřímně jsem nečekala, že by kniha s touto obálkou, která je podle mého tedy krapet… no, prostě se mi tak úplně nelíbí, mohla být tak dobrá! Ale opravdu je!

Skvělé čtení. Dobrodružné, akční, napínavé, romantické, vtipné, chytré s náměty k zamyšlení. Autorka rozhodně ukázala, že ví, jak se píše příběh, v němž nic nechybí. Žádné bezduché rozhovory nebo plytký děj či naivní charaktery postav. Perfektní logika scén, důraz na detail, naprosto využitý potenciál všech postav i zápletek děje. Pořád se něco dělo a nebylo to ani chvíli nudné.

Nemám co vytknout, snad jen bych ještě uvítala, kdyby se Tashi s Ramem škorpili trochu víc a déle, ale to asi bude věc názoru :-)

Nejprve jsem chtěla dát hvězdy "jen" 4, ale díky posledním asi 50 stranám to zvedám na 5 hvězd a to naprosto zasloužených + přidávám VŘELÉ DOPORUČENÍ. Kniha, která potěší nejen mladší, ale už i vyzrálejší čtenáře. A klidně bych tuhle knihu doporučila i klukovi :-)

Od Julie Golding si určitě ještě přečtu další knihy, protože tato byla zkrátka SKVĚLÁ!

Kikina182
22.03.2014

Je jen málo knížek, který ve mě zanechají opravdu hluboký dojem. Tahle knížka to dokázala a hrozně ráda si jí přečtu znovu a znovu a znovu...

kuceju
06.03.2014

Nevím, nevím, ale mě to připadalo neskutečně nudné...hlavně začátek. Musela jsem se celkem dost přemáhat, a stejně jsem musela přeskočit pár nudných pasáží. A co se týče romantické stránky, špatné...

tara68
01.03.2014

Neznáte někdo prosím nějakou podobnou knížku, protože tuhle jsem četla už 5x :) Poraďte prosím :)

andulacek
03.02.2014

Tuhle knížku jsem četla několikrát, a pořád mě baví. Úžasná!!! :D

estelina2300
31.01.2014

Nádherná knížka, absolutně mě pohltila a nemohla jsem se on ní odtrhnout. Moc to doporučuji všem. Přečetla jsem ji za necelej jeden den.

HiNataLi
30.01.2014

Skvělá, skvělá, SKVĚLÁ knížka!!!! Odtrhnout jsem se od ní nemohla, u některých částí jsem se u ní smála jak potrhlá, jindy se mi chtělo sáhnout po kapesníku. PŘESNĚ TAKHLE si představuji dobře napsanou knížku. ♥
Jestli o ní někde "zakopnete", rozhodně s ji přečtěte! (^^)/

bookemma
25.11.2013

NAPROSTO SKVĚLÉ. Rozhodně doporučuji. Mrzí mě, že je pouze jeden díl, od knihy jsme nemohla odtrhnout oči. S Taoshirou jsme její příběh naplno prožívala.

Julia Golding

Julia Golding