Alma5 Alma5 komentáře u knih

Bojíte se smrti? Bojíte se smrti? Eva Pavlatová

I když je kniha už staršího data, myšlenky v ní obsažené jsou stále platné.

21.04.2013 5 z 5

Léčebný kód Léčebný kód Alexander Loyd

Kniha je zajímavá, v úvodním pojednání jsou zajímavé myšlenky. metoda se mi nezdá úplně vysvětlena - ve smyslu proč by zrovna tento postup měl fungovat. A vlastní návod k metodě je dle mého soudu špatně přeložen. Postup popsaný v knize, se mi zdál vyloženě nepříjemný, ovšem podle stránek v AJ se má zřejmě postupovat jinak, tj. neopakovat určenou formuli znova a znova při každé poloze rukou, ale pouze 1x na začátku - .
Bohužel můj osobní problém s těmito knihami je v tom, že neumím vytrvat v praktikování podobných metod déle jak 14 dní , takže nemůžu moc dobře posoudit účinnost :)

20.04.2013 4 z 5

Koncert pod platanem Koncert pod platanem Jindřiška Smetanová

na můj vkus to bylo tak poetické, že jsem ani nedočetla...

20.04.2013 2 z 5

Co nám tělo říká - aneb Po stopách nemocí Co nám tělo říká - aneb Po stopách nemocí Miroslav Hrabica

Nejvíce se mi líbilo úvodní a závěrečné obecné pojednání o příčinách nemocí, méně už část o jednotlivých nemocech.

16.04.2013 4 z 5

Velká hra Velká hra Claude Cueni

Kniha se mi celkem líbila, pro mně byla poučná z historického hlediska. Ze začátku mi byl hrdina značně protivný, potom se to trochu zlepšilo. I když podle toho co jsem se dočetla jinde se autor zřejmě snažil hrdinu vylepšit :)

11.04.2013 4 z 5

Nicka dobývá Ameriku: strastiplná pouť české studentky Nicka dobývá Ameriku: strastiplná pouť české studentky Veronika Valentová

V poslední době od knih očekávám hlavně odreagování, což tato kniha splnila, byla dobře čtivá. Název je trochu zavádějící, v Americe se odehraje jenom malá část , příběh je ze začátku poněkud chmurný, na konci jsem se i občas zasmála.

01.04.2013 4 z 5

Věčnost není příliš dlouhá Věčnost není příliš dlouhá François Cheng

Dle mého soudu éterický lyrický příběh, o osobitě nádherném prostředí Číny, jak se píše v upoutávce se člověk moc nedozví. Ale jinak k zamyšlení celkem pěkné...

30.03.2013 4 z 5

Hned první noc Hned první noc Isabelle Alexis

Sex ve městě to opravdu nijak nepřipomíná, ale to mi vůbec nevadilo. Na odreagování pěkná kniha, na konci to má i docela spád...

24.03.2013 4 z 5

Utrpení za pokladnou Utrpení za pokladnou Anna Sam

Rychlokniha na odreagování, myslím že těžký život pokladních je popsán dost přesně ...

28.02.2013 4 z 5

Feng-šuej pro každého Feng-šuej pro každého David Daniel Kennedy

Moje oblíbená kniha na toto téma, problematika je popsána jednoduše, přehledně a pochopitelně, je tam spousta příkladů na řešení konkrétních problémů v uspořádání prostoru.

28.02.2013 5 z 5

Maryša naruby Maryša naruby Pavel Verner

První polovina knihy ještě ušla, druhá byla úplně na hlavu postavená a deprimující.

28.02.2013 1 z 5

Sklepení doktora Hahnemanna - Život zakladatele homeopatie Sklepení doktora Hahnemanna - Život zakladatele homeopatie Guido Dieckmann

Líbilo se mi to coby historický román, jak moc odpovídá životopisu nemůžu posoudit. Části týkající se homeopatie mi připadaly občas poněkud současné.

15.02.2013 5 z 5

Děti těch druhých Děti těch druhých Joanna Trollope

Velmi čtivé, ale podle mně zrovna ne na odreagování, spíš mně rozčilovaly příšerné povahy některých postav a to že mně nejsympatičtější postava nevyšla z daného příběhu dobře, mám radši happy endy :)

01.02.2013 5 z 5

Holistická detektivní kancelář Dirka Gentlyho Holistická detektivní kancelář Dirka Gentlyho Douglas Adams

Bohužel, toto je asi ten typ knihy, kterou většina chválí ale já jim nemůžu přijít na chuť, nemám na jejich pochopení buňky :)

26.01.2013 1 z 5

Příkladná anglická žena Příkladná anglická žena Rachel Heath

Je to chmurné, deprimující, bezvýchodné, vůbec nevím co tím chtěl autor říci. Přečetla jsem čistě z nouze...

26.01.2013 1 z 5

Třeskutá kniha o Teorii velkého třesku Třeskutá kniha o Teorii velkého třesku George Beahm

seriál je skvělý tak jsem se chtěla dovědět něco dalšího, což kniha splnila.

21.01.2013 4 z 5

Deník americké manželky Deník americké manželky Sue Kaufman

Knihu jsem vytáhla z rodičovské knihovny, kde se nachází už dobrých 30 let :) a byla jsem příjemně překvapená, ani by mně nenapadlo že je kniha napsaná v roce 1971. Ačkoliv mně často připadají deprimující i komedie, tak tady to nebyl ten hlavní pocit.

21.01.2013 5 z 5

Dědictví v Champagni Dědictví v Champagni Sarah-Kate Lynch

Netuším proč ji knihovna zařadila mezi humoristické, ale příjemná oddychová kniha to rozhodně je .

21.01.2013 4 z 5