Alma5 Alma5 komentáře u knih

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Byla jsem se nejdřív ve vile podívat, až potom jsem zjistila, že existuje román. Asi proto se mi kniha líbila, ten dům se tím příběhem tak nějak zalidnil, asi u jedné mála knih jsem si mohla představovat dost přesně, kde se odehrává. Někde jsem četla, že potomci původních majitelů tuto knihu nenávidí, čemuž bych se kvůli množství sexuálních motivů vůbec nedivila.

01.04.2016 5 z 5

Léčivé zázraky archanděla Rafaela Léčivé zázraky archanděla Rafaela Doreen Virtue

Příjemná a inspirativní kniha.

01.04.2016 5 z 5

Střevo není tabu Střevo není tabu Giulia Enders

Pro mně to byla velmi poučná kniha, navíc by mně nenapadlo, že je možné uvedené téma pojmout tak vtipně.

04.03.2016 5 z 5

Dílna zázraků Dílna zázraků Valérie Tong Cuong

Také jsem se nechala nalákat titulkem "nejoptimističtější kniha roku", ale to už by mohla být nejoptimističtější každá kniha, ve které to nakonec dobře dopadne. Kvůli tomuto titulu jsem to také dočetla, jinak mně tato kniha nijak zvlášť nezaujala.

25.02.2016 2 z 5

Kniha je zajímavá a inspirativní. Líbí se mi ten "energetický" přístup k úklidu a vůbec věcem, to vytváření vztahů k různým předmětům mám taky. Moc mně neoslovilo třeba to každodenní vyndavání věcí z kabelky, ale jiné postupy jsou použitelné.
Lze doporučit pro toho, kdo chce uklízet a nemůže se odhodlat :)

12.02.2016 5 z 5

Svět bez hranic Svět bez hranic Joe Vitale

Svoje hodnocení této knihy jsem musela poopravit na 5 hvězdiček. Když se ke mně dostala poprvé, vyvolala ve mně pocit, ano zajímavé, k zamyšlení. Po pár letech jsem se dostala "k praxi", a musím říci, že to co je v knize funguje, i kniha mi teď dává větší smysl. Jenom ten styl autora mně příliš neoslovil, jaksi moc americký.

31.01.2016 5 z 5

Vaše bludy Vaše bludy Wayne W. Dyer

Pro mně velmi užitečná kniha, ke které bude dobré se vrátit. V každé kapitole mně něco oslovilo. Myslím v knize není kladen důraz na vlastní egoismus na úkor ostatních, ale na "cítit se dobře" ať už okolí má názor jakýkoli.

10.01.2016 5 z 5

Okamžik všeho Okamžik všeho Shelly King

Průměrná kniha, sice pěkná záplatka, ale celé tak nějak zdlouhavé. Hrdinka mi byla celou dobu spíše protivná.

10.01.2016 3 z 5

Život za životem Život za životem Kate Atkinson

Rozhodně zajímavé pojetí knihy, k zamyšlení na téma jak málo stačí, aby bylo vše jinak. Ke konci už ale na mně bylo těch špatných konců trochu moc a závěr jsem asi úplně nepochopila.

15.11.2015 4 z 5

Muži chtějí milenky - Jak být ta jedna jediná Muži chtějí milenky - Jak být ta jedna jediná Laura Janáčková

Na knize se mi asi nejvíce líbily ilustrace. Jinak se jedná o jakýsi stručný soubor již známých informací z různých jiných knížek o partnerských vztazích, nic nového jsem se nedozvěděla.

05.11.2015 3 z 5

Mitsuko Mitsuko Vlasta Čiháková-Noshiro

Zajímavý životopis, ocenila jsem velké množství fotografií. Mitsuko sama mi ale příliš sympatická nebyla.

18.10.2015 4 z 5

Pád vzhůru Pád vzhůru Gary Van Haas

Slibná zápletka, byla jsem zvědavá, jak to autor vyřeší, zřejmě si však nevěděl rady a vymyslel nadpřirozené řešení. Nic proti tomu, ale mohlo být nějak "vysvětleno", proč se tak stalo a tak. Namísto toho pouze pár jaksi ezoterických myšlenek. I když vůbec nezavrhuji ezoteriku, nadpřirozeno a šťastné konce, tak v tomto provedení to bylo dost slabé.

03.10.2015 2 z 5

Dáma s kaméliemi Dáma s kaméliemi Alexandre Dumas, ml.

Nemůžu se ztotožnit s tou spoustou kladných komentářů. Vůbec jsem nepochopila, čím si Armand mohl takovou lásku získat, byl mi protivný tím jak se pořád urážel a potom odprošoval. Hvězdičku navíc dávám za závěr.

14.07.2015 3 z 5

Jak se zbavit brýlí Jak se zbavit brýlí Mirzakarim Norbekov

Tato kniha rozhodně není pouze o zlepšení zraku, ale o "seberozvoji" celého člověka. Autor má zvláštní styl, nic pro jemnocitné povahy. Obzvlášť s pasážemi o lenosti nelze než souhlasit.

14.06.2015 4 z 5

Moudrost těla Moudrost těla Walter Bradford Cannon

Velice odborná kniha, pro mně jako nelékaře příliš složitě napsaná.

20.05.2015 4 z 5

Všechno je jinak! Všechno je jinak! Gilles Legardinier

Krásný příběh, který člověka příjemně naladí.

12.05.2015 5 z 5

Dlouhé stíny Dlouhé stíny Leila Meacham

Konec byl docela napínavý, ale celkově ve mně z knihy převládá pocit pochmurnosti z promarněního štěstí lidí, kteří spolu neuměli komunikovat. Přísloví "líná huba - holé neštěstí" asi v Americe nemají, že ho hlavní hrdince nikdo nezmínil .

07.04.2015 3 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Od "světového bestselleru" jsem čekala více. I na můj vkus si autor příliš libuje v popisech různých smrdutých prostředí, byť tomu patrně historická realita odpovídala. Závěr jsem čekala jaksi nápaditější, jako by autor už nevěděl jak ten soudní proces skončit.

01.04.2015 3 z 5

Malý krok, velká změna Malý krok, velká změna Caroline L. Arnold

Velmi konstruktivní kniha, podle které se dá okamžitě začít s postupným "sebevylepšováním". Vlastně jde o velmi jednoduchý princip, že předsevzetí člověk začne plnit postupně v malých, snáze dosažitelných krocích.

13.02.2015 5 z 5

Vidění Vidění Vilma Kadlečková

Zápletka se zase o něco víc rozbujela, všechny postavy jsou na tom dost bledě, jsem moc zvědavá k jakému druhu apokalypsy to celé směřuje...
V mezičase jsem přečetla i povídky které se k této knize vztahují a byly napsané dříve, a připadá mi že přispěly k pochopení děje v této knize.

10.02.2015 5 z 5