Alma5 Alma5 komentáře u knih

Zpověď Kateřiny Medicejské Zpověď Kateřiny Medicejské C. W. Gortner

Dost smutný osud hlavní hrdinky je zde velmi poutavě vylíčen, určitě si přečtu i druhou knihu od tohoto autora.

11.12.2013 5 z 5

Záhadné vynálezy Záhadné vynálezy Jan A. Novák

Zajímavá kniha, mohlo tam být více fotografií.

09.11.2013 5 z 5

Na cestě do sousední dimenze Na cestě do sousední dimenze Clemens Kuby

Řekla bych že tato kniha není primárně o a zkoumání různých šamanů, spíše jejich prostřednictvím rozebírá zákonitosti duchovního rozvoje a léčení.
Pro mně bylo její čtení přínosem.

29.10.2013 5 z 5

Já a tropy Já a tropy Ludmila Vítovcová

Zajímavá a vtipná knížka, není to román, ale soubor zážitků. Obdivuji že autorka dokázala přežít to množství hmyzáků a jiných potvor :)

13.10.2013 5 z 5

Z Aeskulapovy páté kapsy Z Aeskulapovy páté kapsy Svatopluk Káš

Mám ráda tyto soubory historek z lékařského prostředí, na dovolenou pro mně byla ideálním čtením.

08.09.2013 5 z 5

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

Po přečtení samých kladných komentářů jsem od knihy asi očekávala více, čtivost jí nelze upřít, bohužel nejméně 3/4 knihy zabírají různé bitvy a války, které mně osobně číst nebaví. Na druhou stranu je kniha poučná co se týče dějepisných faktů.

08.09.2013 4 z 5

Příhody soudního patologa 2 - Kolumbus nedovezl jenom rajčata... Příhody soudního patologa 2 - Kolumbus nedovezl jenom rajčata... Hans Bankl

Kniha je celkem zajímavá, čekala jsem tedy že bude více o nemocech, ale spoustu místa zabírají rozličná jiná fakta. Hodně osobností, které popisuje jsou německé.

08.09.2013 4 z 5

Hon na muže Hon na muže Melissa Bank

Tak toto je jedna z knih, která je popisována jako veselá, leč mně se zdá ponurá. Tři hvězdičky dávám za to, že mně nakonec její děj přece jenom přesvědčil k přečtení celé knihy.

05.08.2013 3 z 5

Dcery pana Darcyho Dcery pana Darcyho Elizabeth Aston

Ohromně čtivá kniha, nejsem asi takový fajnšmekr abych hodnotila jak moc je kniha "austenovská", podle mně až až. Jenom v závěru se mi zdálo, že příběh dospěl k nezbytnému šťastnému konci trochu krkolomně.
Škoda, že ze záložky knihy je patrné, ža autorka napsala knih na toto téma šest, ale v češtině jsou asi zatím jenom tři :(.

30.07.2013 5 z 5

Zůstaň! Zůstaň! Allie Larkin

Hezký příběh, v podstatě americký romantický film v knižní podobě.

30.07.2013 5 z 5

Peřina v kufru Peřina v kufru Eva Bešťáková

Hezké vyprávění, jenom mi poněkud vadily ty přezdívky postav.

20.07.2013 4 z 5

Kronika rodu Medicejů - Strážci moci Kronika rodu Medicejů - Strážci moci Rainer M. Schröder

Velmi poutavá a čtivá kniha, byť Medicejové účinkovali spíše ve vedlejší roli.

15.07.2013 5 z 5

O kráse O kráse Zadie Smith

Knihu jsem nedočetla, bohužel mně nedokázala zaujmout ani po přečtení 100 stránek. Na můj vkus příliš mnoho popisů prostředí a postavy, u nichž mně nezajímal jejich osud...

06.07.2013 2 z 5

Zázračné zdraví: Návod k jinému myšlení Zázračné zdraví: Návod k jinému myšlení Clemens Kuby

Kniha je velmi zajímavá, duševní příčiny nemocí jsou zde vysvětleny pro mně novým způsobem. I metoda v knize popsaná se mi zdá, že by mohla být účinná, a to i proto, že to není nic jednoduchého. Ovšem kniha je dost stručná, uvedenou metodu v ní asi nejsem schopna pochopit, jak postupovat. Zřejmě je nutné si přečíst ještě další knihy nebo jít na nějaký kurz...

06.07.2013 5 z 5

Půl žlutého slunce Půl žlutého slunce Chimamanda Ngozi Adichie

Knihu jsem dočetla do třetiny a asi to tak i zůstane. Po jaksi pomalu a líně se valícím, nepříliš strhujícím začátku se začaly dít v knize zvěrstva války, které jsem prostě neměla žaludek číst. V tomto případě opět blahořečím knihovně, do které mohu knihu spokojeně vrátit a která mi ušetřila mnohý výdaj :)

29.06.2013 2 z 5

Dlouhý den na sjezdovce Dlouhý den na sjezdovce Will Randall

dobrá odreagovací kniha neřešící žádné složitosti a nabuzující chuť jet na hory...

20.06.2013 4 z 5

Příručka jadranské snoubenky Příručka jadranské snoubenky Blanka Čechová

Příběh sám se mi zdál docela pěkný a vtinpě napsaný, ale hlavní postava mi také byla nesympatická a protivná, i když vlastně nevím přesně proč. Asi za to mohlo počáteční ofrňování nad jídlem vůbec, následující téměř blesková přeměna v super kuchařku a milovnici venkova se mi zdála jaksi nepravděpodobná.

09.06.2013 2 z 5

Posvátná kráva Posvátná kráva Sarah Macdonald

Kniha místy obsahuje i vtipné momenty, postupem se zaměřuje hlavně na autorčino zkoumání náboženských směrů Indie. Mně osobně tam chyběly fotografie, i když se k "románu" asi nehodí.

04.06.2013 4 z 5

Ahoj z nebe Ahoj z nebe Laurie Frankel

Přečetla jsem polovinu knihy, dál to nešlo. Ani za tu dobu se autorce nepodařilo vzbudit dojem, že se mezi hlavními hrdiny jedná o velkou lásku, spřízněnost duší apod. Celé téma tak divné, morbidní a ponuré. Možná opravdu kdyby byla rozvinuta myšlenka programu na hledání partnera.

26.05.2013 1 z 5

Strastiplné peníze paní Darcyové Strastiplné peníze paní Darcyové Elizabeth Aston

Pro mně výborná kniha na odreagování, myslím že lehce předvídatelný děj a žádosti o ruku na závěr k takovýmto knihám patří :)

25.05.2013 5 z 5