Ahoj z nebe

Sam Elling vymyslí algoritmus, s jehož pomocí vám počítač naprosto neomylně najde vhodného partnera. Mysleli byste, že se za to dočká mimořádné prémie? Kdepak! Sam za to dostane výpověď – ukáže se totiž, že jeho program je tak geniální, že páry, které se díky němu seznámili, se nerozcházejí – a firma tak přichází o klienty. ...celý text

Sam se díky svému programu seznámí s Meredith a když jeho milované zemře babička, s níž se nestačila rozloučit, vymyslí pro ni algoritmus, s jehož pomocí může s babičkou dál chatovat, e-mailovat skypovat… Ukazuje se, že jeho nový program je zlatý důl… Přinese však vítězství nad smrtí lidem opravdu štěstí? méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/13_/136065/ahoj-z-nebe-136065.jpg 3.284

Goodbye for now (2012)

Vydáno:, Fortuna Libri (ČR)
Více informací...

baru_h

Když jsem si knihu kupovala, nic jsem od ní nečekala. Možná jen klasický happy end nebo něco takového.
Prvních několik desítek stran mě nebavilo, a tak jsem knihu umístila zpátky do poličky.
Po delší době jsem se k ní vrátila. Ale až za půlkou jsem se do toho začínala začítávat. Objevila se zajímavá zápletka a už mě to jakžtakž chytilo.
Konec mě opravdu překvapil.

Blaufik
14.12.2016

První část příběhu se poměrně táhla, byla nezáživná a třetí část byla dlouhá, nikam se neposunula, ano, lidé umírali, ale stejně mi přišlo, jako bych stála pořád na místě. Příběh jako takový se nečetl zas až tak špatně, jen v něm chybí nějaký náboj, jiskra... Potenciál by tady byl, ovšem autorka jej prostě nevyužila, což je velká škoda.

limetka2008
13.07.2016

Nebavilo mne to, zdá se, že autorka měla nápad a pak už moc nevěděla, co s ním - ani jedné postavě jsem nevěřila a celé to bylo jakési divné a "mimo mísu". Jedna hvězda za snahu.

ZÓNA
13.05.2016

Z knihy na mě po celou dobu dýchala nuda. Neprokreslenost postav, o charisma některé z nich ani nemluvě, chybějící popis prostředí, neexistující scenérie. Příběh nezachraňuje ani jeho jistá tematická podbízivost, která minimálně nutí čtenáře pokračovat v četbě.
Plusem knihy je myšlenka, ale čím více se noříte do průměrného děje, tak zjišťujete její marnost. Autorka navíc nedokáže zachránit nic z toho co rozvinula, topí se v otázkách a pocitech, její hlavní hrdina nepřesvědčuje.
V otázce smrti se zřejmě Frankelová cítí jistá. Jinak by se nepustila do něčeho tak mystického, jako je povídání si s mrtvými. Mystičnost nehledejte. Spíše jemný humor určený ženám a nostalgii, která ztrátu blízkých provází.
Tři hvězdičky za nápad...

Nelička
23.02.2016

Z knížky mám trochu smíšené pocity. Moc mě oslovil námět. Téma posmrtné komunikace je neuvěřitelně novodobé a originální. Avšak celý příběh je na můj vkus psán poněkud ponuře smutně, místama až moc filozoficky. Nejšpíš to byl autorčin záměr (v rámci celého kontextu). Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, nicméně mezi mé nejoblíbenější bohužel nepatří.

Kykys
23.02.2016

Knížka mě moc nebavila a Meredith byla svině. Každopádně nápad dobrý...

Anna 13
04.01.2016

Neuvěřitelné...
Skvěle napsáno, zábavné postavy, děsivý námět. Je možné, že moderní technologie nás úplně ovládnou? Že nebudou ovládat jen živé, ale dokonce i zemřelé?

Moc nechápu tu nepříjemnou kritiku, kterou této knize udílíte! Vážně si to nezaslouží. Kniha má hluboké poslání a vy zase získáte nový pohled na smrt a na hloupé lidi, kteří se prostě neumí smířit se smrtí svou, ale i se smrtí našich blízkých. Nedokážou duše nechat jít.

Když se narodíme, tak je smrt nevyhnutelná... Patří mezi nejpřirozenější věci na světě.
Co, ale není přirozené? To, co je v této knize...

Kniha je brilantní a skýtá mnohé...

Viky.Tejralova
27.12.2015

Zajímavá knížka. Líbila se mi.

ber-tram
02.12.2015

Román má takový ten lehkonohý americký vyprávěcí náboj a paradoxně i myšlenku s hlubokým člověčím přesahem: má smysl oživovat mrtvé?! Nejdřív jsem větřil nějakou duchařinu, leč za veškerou komunikací se záhrobím stojí vynalézavý programátorský mozek. Četl jsem s chutí a přemýšlím o tom dodnes. 25/15

werushka201
20.09.2015

Anotace skvělá, ale na této knize to bylo asi to jediné. Autorka na většině míst působí že sama neví o čem mluví, děj je nepropracovaný jakoby se zrodil při nudné jízdě vlakem, a oba hrdinové ze stránky na stránku přeskočí několik fází vztahu a zčista jasna je to doslovně láska až za hrob. Námět je výborný, podle mě, ale bohužel zpracování ne.

stolbice
26.08.2015

Jedna hvězda, a to jen proto, že si někdo dal tu práci a vydal to, i když zřejmě neuměl číst :-(

IvaSporcrova
07.07.2015

Když jsem četla anotaci, byla jsem naprosto nadšená. Nicméně trochu mě zklamala. První třetina je skvělá, zábavná, u druhé to jde trošičku hůře. Ale třetí část mi přijde opravdu depresivní. Konec je v podstatě strašně nudný, a to bylo to, co mě zklamalo. Na druhou stranu jsem ráda, že jsem si ji přečetla :) ...

Evule114
16.04.2015

Mě knížka osobně bavila. Dokonce jsem si u ní i pobrečela. Každopádně je to zajímavé počtení, i když je pravda, že autorka přeskakovala od Sama a Merde k mrtvým dopisům a firmě, tak člověk moc o jejich vztahu nevěděl a ta smrt Merde se mi nelíbila.. konec taky nebyl úplně ono.. to je můj názor..

kejty91
26.01.2015

Nejsem úplně nadšená z knihy ale odnesu si z četby určitý zážitek. Nevydržela jsem a párkrát jsem sep odívala nakonec knihy, co se píše tam, věděla jsem, že se stane něco smutného, ale spíše jsem předpokládala rozchod Sama a Merde ale takhle jsem si konec nepředstavovala. Tím, že sama nemám díkybohu zatím nikoho milovaného "tam nahoře" mi to přišlo stále moc abstraktní si představit ty truchlící lidi ale po tom, co Sam ztratil Meredith to bylo jiné - představila jsem si, co bych dělala já, jak bych reagovala, kdybych sama ztratila přítele a nakonec jsem nemohla ani usnout (knihu jsem četla večer před spaním). Myslím si, že jsem na fakt, že někoho mám začala nahlížet zase trochu jinak. Fakt, knihy vám dokážou dát toho tolik a nemůžete jim to ani vrátit.

ZuzaChichi
21.01.2015

I když tu má kniha spoustu nelichotivých recenzí, přečetla jsem si ji a udělala jsem dobře. Zajímavý pohled na vyrovnání se se smrtí blízkého. Stejně nakonec všichni musíme truchlit, ale možnost se ještě rozloučit, zanadávat, dozvědět se něco o plánované budoucnosti může být očistné, stejně jako najít stejně truchlící, kterým nemusíme vysvětlovat, co se v nás děje.
Meredith jsem jako mrchu nevnímala, spíše jako svéráze.

Gallaxy
10.01.2015

Čtení této knihy mě bolelo-nepdoporučuji číst v nemocnici při vážném zdravotním stavu :(

Námět určitě zajímavý, ale autorka skákala od příběhu dvou postav a jejich citů k morálním předpokladům celé společnosti a v tom okamžiku pro mě knížka ztratila kouzlo. Poslední část se vlekla a já četla jen protože knihy prostě neodkládám. Moc mrtvých a závěr žádný.

Kniha neurazila, ale ani nenadchla.

LucieRossi
30.10.2014

Výborná kniha, moc mile mě překvapila

mis.understood
28.10.2014

Námět skvělý, ale autorka zabila veškerý jeho potenciál. Nepříjemné hlavní postavy, které se k sobě celou dobu chovají naprosto škrobeně, v půlce knihy jejich nevysvětlitelný sexuální zážitek na mě působil jak blesk z čistého nebe, jak záblesk porna v jinak normální knize, červenala jsem se až na zadku, nechápu co to tam dělalo, naprosto se to tam nehodilo a v tom momentě jsem číst přestala, protože mě to vlastně vůbec nebavilo. Styl autorčina psaní mi taky moc blízký nebyl a nečetlo se mi to lehce a musela jsem dělat přestávky...třeba někdy dočtu a nebo taky ne.

niknikita
16.10.2014

Tohle se opravdu nedá dočíst. Do poloviny docela zajímavý příběh se vleče a vleče...takže stačí. Ocenila bych autorčin nevšední námět, ale je mi líto - za mne jenom průměr.

ivousek92
28.08.2014

Když jsem si poprvé přečetl anotaci k této knize, řekl jsem si, že to je správný příběh pro mě. A nemýlil jsem se! Knihu jsem měl přečtenou do pěti dnů a nelituji jediného. Je to silný příběh a několikrát jsem si musel opakovat, že je to jen kniha, nikdy jsem nevěřil, že by mě mohla kniha položit tak na kolena, zamyslet se tolik nad otázkou smrti. Upřímně se musím přiznat, že jsem uronil i pár slz, ano, tak dojemný příběh to byl.
Rozhodně knihu hodnotím kladně a doporučuji všem, kteří mají rádi romantiku. Příběh byl napsaný čtivě a každou stránku jsem si vychutnával. Určitě bych se nebránil tomu, aby se tato kniha stala námětem pro film.

Andy0892
13.07.2014

Žádný zázrak od toho nečekejte, ale... Je to už delší doba co jsem knihu četla, přesto ve mě dál zůstává. Dávám body za nápad :-D

Misa25
10.06.2014

Kniha ve mě zanechala velmi silné emoce...co víc říct....doporučuji :)))

Brambram
20.05.2014

Většině z nás někdo milovaný umřel. Všichni bychom ještě jednou s nimi chtěli mluvit. Říct jim jak moc je milujeme, odpustit jim jejich viny a nebo si nechat odpustit. Nepopírám,že vyrovnání se s jejich smrtí by pro mě bylo se Samovým programem lehčí. Potud vnímám klady příběhu. Záporů je bohužel více. Ústřední dvojice nevypadá a nechová se jako ideální pár zamilovaných. Meredith sama působí velmi nepříjemně a spíše obtěžujícně a třetí část příběhu mě nevzala vůbec. Dál doporučovat určitě nebudu

sheepy
01.02.2014

Opravdu jsem se snažila dát alespoň 3* ale to zkrátka nešlo. Málokdy napíšu o knize, že je strašná, ale tahle opravdu byla. Námět dobrý ale styl zpracování hrozný. SPOILER! Neskutečně mně iritovala postava Meredith, panovačná, vztahovačná, umíněná, egoistická a nesympatická mrcha, která, když není po jejím, tak z toho všechny obviňuje. Zpočátku Sama do něčeho naveze, doslova ho k něčemu donutí a když se to nepovede, svede to na něj. Tohle je prozatím (a doufám, že poprvé a naposled) jediná kniha, při jejímž čtení jsem byla neskutečně ráda za smrt jedné z hlavních postav. Co se týče Sama, tak ten je neskutečně naivní zamilovaný blbec, kterému kdyby někdo řekl, "skoč z okna" tak on by skočil. A jestli mezi nimi měla být velká láska, no tak to nebyla ani za mák. Absolutně jsem z vyprávění neměla pocit, že by to měl být pár snů. Vůbec jsem si ke knize nevytvořila vztah a její četba mně unavovala. Způsob psaní mi nebyl po chuti, někdy autorka zbytečně děj prodlužuje, jindy všechno rychle ukončuje. Styl vyprávění je neosobitý a nedává čtenáři pocit, že by chtěl být součástí děje. Nebýt dobrého potenciálu, který byl bohužel velice špatně podán a smrti dané postavy, za níž jsem děkovala, dala bych odpad!!!!

Poutnice
06.01.2014

spojler! podle obsahu jsem byla nadšená a vážně jsem si představovala, že půjde o skutečnou komunikaci s druhou stranou...no to, že šlo jen o program mě neodradilo, naopak to získalo na zajímavosti.
Leč bohužel mě otravovala Meredith (dokud neumřela, pak kniha získala na zajímavosti a taky spád) - do něčeho Sama naveze a pak je na něj naštvaná, že je to jeho vina...a hned několikrát! A samotný Sam byl bohužel špatně napsanej taky...nechci se nijak dotknout schopnosti ženy popsat věrohodně myšlení a jednání muže, ale v tomhle případě se to moc nepovedlo. Sam by byl velmi sympatická baba, takhle je to jen "zbožné přání". Chci říct, takhle nějak si ŽENA představuje, že to chodí v MUŽSKÉ hlavě. To jsou věci, co mě na knize nebavily.
Z druhé strany ale musím uznat, že si Laurie dala ohromně záležet na detailech. Vážně klobouk dolů, takovou škálu reakcí, potřeb, vzorců chování, průřez generacemi, vnímáním reality...skvělé.
Ve výsledku teda...průměr. Z hlavních postav je nejlepší Dash (a to není úplně hlavní postava), ti dva jsou napsaní dost...no, asi se soustředila spíš na všechno kolem než na ně.

MK14
23.11.2013

Je pravda, že chvílemi ztrácí kniha napětí, ale pokud vydržíte a opravdu se začtete, má hodně silný náboj.

kvapsv
20.11.2013

Byla jsem přesvědčená, že dám jen jednu *. Kniha, ačkoli měla moc zajímavý námět byla dle mého názoru poměrně nezábavná. Pořád pojednávala vlastně o všem a o ničem zároveň a důležité události se stali během pár řádků nebo odstavců. Kdybych uměla odložit nedočtenou knihu asi bych to udělala. To však nikdy nedělám a tak jsem ji dočetla. Až posledních 100 stran mě přimělo přidat ještě jednu *, ale víc si ode mne kniha bohužel nezaslouží. Čekala jsem od ní víc..mnohem víc.

PiperW
18.11.2013

Nápad dobrý, ale to je tak všechno....kniha mně dost nudila, moc se nepovedla

petra106
11.07.2013

Celkem dobře napsáno, i když v polovině knížka trochu ztrácela dech.

Alma5
26.05.2013

Přečetla jsem polovinu knihy, dál to nešlo. Ani za tu dobu se autorce nepodařilo vzbudit dojem, že se mezi hlavními hrdiny jedná o velkou lásku, spřízněnost duší apod. Celé téma tak divné, morbidní a ponuré. Možná opravdu kdyby byla rozvinuta myšlenka programu na hledání partnera.