Ahoj z nebe

Ahoj z nebe https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136065/ahoj-z-nebe-136065.jpg 3 137 39

Sam Elling vymyslí algoritmus, s jehož pomocí vám počítač naprosto neomylně najde vhodného partnera. Mysleli byste, že se za to dočká mimořádné prémie? Kdepak! Sam za to dostane výpověď – ukáže se totiž, že jeho program je tak geniální, že páry, které se díky němu seznámili, se nerozcházejí – a firma tak přichází o klienty. Sam se díky svému programu seznámí s Meredith a když jeho milované zemře babička, s níž se nestačila rozloučit, vymyslí pro ni algoritmus, s jehož pomocí může s babičkou dál chatovat, e-mailovat skypovat… Ukazuje se, že jeho nový program je zlatý důl… Přinese však vítězství nad smrtí lidem opravdu štěstí?... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Goodbye for now , 2012

Miruneček
Miruneček
16.09.2022 5 z 5

Velice smutné a ještě více zajímavé. Tuším, že myšlenka v této knize bude jednou někdy v budoucnu splněna.

Sabina335
Sabina335
07.04.2020 5 z 5

Hlavní hrdina, Sam, vymyslí algoritmus, díky kterému se můžete "spojit" s těmi, co vám umřeli. Zajímavý příběh, dojemný, čte se velmi lehce.

Andynka
Andynka
25.02.2019 3 z 5

Velmi zajímavý nápad na příběh. Bylo to krásný, dojemný, smutný, romantický. Od všeho něco, ale mě zde chybělo něco, co by mě blíže oslovilo. Aby me to chytlo za srdce. Postradalo to šťávu.

Artep25
Artep25
17.08.2018 4 z 5

Mně se kniha líbila.Trochu oddechová ,trochu zvláštní ,trochu veselá,trochu smutná .Příběh se zajímavou myšlenkou a četl se dobře .

Zelvinka
Zelvinka
23.12.2017 3 z 5

Pěkný, trochu neuvěřitelný příběh, ale v dnešní době počítačů se může stát. Pro mě jsou tam dobře popsané niterní pocity představitelů.

Charlie119
Charlie119
08.07.2017 3 z 5

Zatím se to celkem dá. Přesto to není nic, z čeho bych padal na zadek.
Nápad je solidní, problém ale je, že na čtení toho často nemám moc náladu a navíc mám i problém s tím, je-li správné to, co postavy dělají s nahrávkami zemřelých, aby se obohatily a to jen proto, aby si na "programech" pozůstalí mohli ulevit ze svých mindráků. Chápu, že je tu i druhá strana - o rozloučení se apod. ale stejně, já bych tohle asi nechtěl a to mi zrovna nedávno blízká osoba zemřela.

Marfuška89
Marfuška89
04.07.2017 3 z 5

(SPOILER) Dobrý nápad vydat knihu s tímto tématem. Četla jsem do doby, než hlavní hrdinka zemřela. Pak už mě to nebavilo a tak jsem jí zavřela.... Ale kdo ví, třeba jí jednou opět otevřu :) .

Verča5
Verča5
20.06.2017 3 z 5

Zápletka knihy mě velmi překvapila, čekala jsem klasický šťastný konec.

baru_h
baru_h
02.01.2017 3 z 5

Když jsem si knihu kupovala, nic jsem od ní nečekala. Možná jen klasický happy end nebo něco takového.
Prvních několik desítek stran mě nebavilo, a tak jsem knihu umístila zpátky do poličky.
Po delší době jsem se k ní vrátila. Ale až za půlkou jsem se do toho začínala začítávat. Objevila se zajímavá zápletka a už mě to jakžtakž chytilo.
Konec mě opravdu překvapil.

Blaufik
Blaufik
14.12.2016 2 z 5

První část příběhu se poměrně táhla, byla nezáživná a třetí část byla dlouhá, nikam se neposunula, ano, lidé umírali, ale stejně mi přišlo, jako bych stála pořád na místě. Příběh jako takový se nečetl zas až tak špatně, jen v něm chybí nějaký náboj, jiskra... Potenciál by tady byl, ovšem autorka jej prostě nevyužila, což je velká škoda.

limetka2008
limetka2008
13.07.2016 1 z 5

Nebavilo mne to, zdá se, že autorka měla nápad a pak už moc nevěděla, co s ním - ani jedné postavě jsem nevěřila a celé to bylo jakési divné a "mimo mísu". Jedna hvězda za snahu.

ZÓNA
ZÓNA
13.05.2016 3 z 5

Z knihy na mě po celou dobu dýchala nuda. Neprokreslenost postav, o charisma některé z nich ani nemluvě, chybějící popis prostředí, neexistující scenérie. Příběh nezachraňuje ani jeho jistá tematická podbízivost, která minimálně nutí čtenáře pokračovat v četbě.
Plusem knihy je myšlenka, ale čím více se noříte do průměrného děje, tak zjišťujete její marnost. Autorka navíc nedokáže zachránit nic z toho co rozvinula, topí se v otázkách a pocitech, její hlavní hrdina nepřesvědčuje.
V otázce smrti se zřejmě Frankelová cítí jistá. Jinak by se nepustila do něčeho tak mystického, jako je povídání si s mrtvými. Mystičnost nehledejte. Spíše jemný humor určený ženám a nostalgii, která ztrátu blízkých provází.
Tři hvězdičky za nápad...

Nelička
Nelička
23.02.2016 3 z 5

Z knížky mám trochu smíšené pocity. Moc mě oslovil námět. Téma posmrtné komunikace je neuvěřitelně novodobé a originální. Avšak celý příběh je na můj vkus psán poněkud ponuře smutně, místama až moc filozoficky. Nejšpíš to byl autorčin záměr (v rámci celého kontextu). Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, nicméně mezi mé nejoblíbenější bohužel nepatří.

Kykys
Kykys
23.02.2016

Knížka mě moc nebavila a Meredith byla svině. Každopádně nápad dobrý...

Anna 13
Anna 13
04.01.2016 5 z 5

Neuvěřitelné...
Skvěle napsáno, zábavné postavy, děsivý námět. Je možné, že moderní technologie nás úplně ovládnou? Že nebudou ovládat jen živé, ale dokonce i zemřelé?

Moc nechápu tu nepříjemnou kritiku, kterou této knize udílíte! Vážně si to nezaslouží. Kniha má hluboké poslání a vy zase získáte nový pohled na smrt a na hloupé lidi, kteří se prostě neumí smířit se smrtí svou, ale i se smrtí našich blízkých. Nedokážou duše nechat jít.

Když se narodíme, tak je smrt nevyhnutelná... Patří mezi nejpřirozenější věci na světě.
Co, ale není přirozené? To, co je v této knize...

Kniha je brilantní a skýtá mnohé...

Viky.Tejralova
Viky.Tejralova
27.12.2015 4 z 5

Zajímavá knížka. Líbila se mi.

ber-tram
ber-tram
02.12.2015 4 z 5

Román má takový ten lehkonohý americký vyprávěcí náboj a paradoxně i myšlenku s hlubokým člověčím přesahem: má smysl oživovat mrtvé?! Nejdřív jsem větřil nějakou duchařinu, leč za veškerou komunikací se záhrobím stojí vynalézavý programátorský mozek. Četl jsem s chutí a přemýšlím o tom dodnes. 25/15

werushka201
werushka201
20.09.2015 1 z 5

Anotace skvělá, ale na této knize to bylo asi to jediné. Autorka na většině míst působí že sama neví o čem mluví, děj je nepropracovaný jakoby se zrodil při nudné jízdě vlakem, a oba hrdinové ze stránky na stránku přeskočí několik fází vztahu a zčista jasna je to doslovně láska až za hrob. Námět je výborný, podle mě, ale bohužel zpracování ne.

stolbice
stolbice
26.08.2015 1 z 5

Jedna hvězda, a to jen proto, že si někdo dal tu práci a vydal to, i když zřejmě neuměl číst :-(

Evule114
Evule114
16.04.2015 4 z 5

Mě knížka osobně bavila. Dokonce jsem si u ní i pobrečela. Každopádně je to zajímavé počtení, i když je pravda, že autorka přeskakovala od Sama a Merde k mrtvým dopisům a firmě, tak člověk moc o jejich vztahu nevěděl a ta smrt Merde se mi nelíbila.. konec taky nebyl úplně ono.. to je můj názor..

Autorovy knížky

2012  65%Ahoj z nebe