Alma5 Alma5 komentáře u knih

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Ve "vážně" vypadající obálce se skrývala humoristická kniha, za mně velmi vtipná, nějaký hlubší smysl bych v ní nehledala.

03.02.2015 5 z 5

Gričská čarodejnica I. Gričská čarodejnica I. Marija Jurić Zagorka (p)

Čekala jsem cosi o magii a kouzlech, ale byla to spíš detektivka. Do půlky jsem knihy jsem se musela prokousat, postavy mi připadaly všechny tak nějak natvrdlé a přihlouplé, druhá polovina ale byla napínavá.

13.12.2014 3 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Po první knize jsem shledala, že nejsem ta správná věková skupina. Nicméně jsem byla zvědavá, jak to celé dopadne. Bohužel to bylo spíše zklamání, vadilo mi postupné ubývání postav a závěr byl "silný" až moc.

01.11.2014 2 z 5

Já řídím aneb Cesta životem ve svém vlastním autě Já řídím aneb Cesta životem ve svém vlastním autě Zdeňka Jordánová

Zamyšlení nad řízením auta z trochu jiného úhlu. V mnohém má autorka pravdu, částečně už mi to přišlo trochu přitažené za vlasy. Bohužel nějaký přímý motivační efekt na sobě nepozoruji.

15.10.2014 3 z 5

Klub nas***ých rodičů Klub nas***ých rodičů Mink Elliott

Nenáročná kniha na odreagování. Když už mi ke konci knihy věčně nespokojená hrdinka poněkud lezla na nervy, dostavil se náhle velkolepý šťastný konec, který byl podrobně rozveden (což oceňuji).

19.09.2014 3 z 5

Ta druhá zapisovatelka Ta druhá zapisovatelka Suzanne Rindell

Těžko napsat něco dalšího, co ještě nebylo zde řečeno. Zhruba od poloviny knihy je jasné, že kniha k dobrému konci nespěje, ovšem výsledný konec byl mnohem komplikovanější a nečekanější, než jsem si dokázala představit. Mně byla vypravěčka sympatická, přišlo mi, že na sebe nahlíží tak nějak s nadhledem. Rozhodně kniha stojí za přečtení.

13.08.2014 5 z 5

Bod zlomu Bod zlomu Malcolm Gladwell

Kniha byla velmi zajímavá a obsahovala hodně pro mně nových informací např. o síle kontextu a o kouření.

10.08.2014 5 z 5

Na pomezí Eternaalu Na pomezí Eternaalu Vilma Kadlečková

Knihu jsem četla po 2. díle Mycelia jako "rozšírení". Nebýt jeho prečtení, nevím jestli bych vubec pochopila,o čem to celé je. Za daných okolností se mi kniha líbila.

07.08.2014 4 z 5

Jumaroro Jumaroro Sylva Lauerová

Ačkoliv se mi nelíbil autorčin styl psaní (a smajliky už vůbec), tak děj knihy je napínavý a nemohla jsem se odtrhnout. Z avizovaného překvapivého konce jsem nějak na rozpacích, ale přitom ten příběh nejde rychle dostat z hlavy...

30.07.2014 4 z 5

Jak jsem se zbláznila Jak jsem se zbláznila Ivanka Devátá

Řekla bych že jsem od Ivanky Deváté četla i lepší knížky, u této se mi líbila spíš jen ta druhá část.

11.07.2014 3 z 5

Tajemství Barunky Panklové Tajemství Barunky Panklové Helena Sobková

Od knihy jsem očekávala něco jiného, víc "děje". Teorie autorky je celkem přesvědčivá, nicméně někdy ji dokládá trochu zvláštními důkazy.

07.07.2014 3 z 5

Už se tam nevrátím Už se tam nevrátím Bohuš Balajka (p)

Není to životopis s nějakým dějem, spíše jen vzpomínky na různé postavy a události z autorova dětství. Velká část byla věnována fotbalovému dění v obci. Asi bych ji ocenila více, kdybych byla vnukem, kterému je kniha věnována.

28.05.2014 3 z 5

Tajemství kvantového života Tajemství kvantového života Frank J. Kinslow

Kniha je zajímavá, bohužel ovšem vlastní metodu popisuje velmi stručně, takže se správné provádění nedá dost dobře pochopit.

20.05.2014 4 z 5

Manželka, která utekla Manželka, která utekla Tess Stimson

Na mně byla tato kniha poněkud nervy drásající, ale nemohla jsem se odtrhnout. Konec mně odškodnil, byť je otázkou, jak moc by byl reálný.

16.04.2014 4 z 5

S láskou lvice S láskou lvice Christina Hachfeld-Tapukai

Příběh mi přišel velmi podobný s Bílou Masajkou, akorát zde se mi autorka zdála ještě o poznání idealističtější. Chybí fotografie.

14.04.2014 3 z 5

Rodokmen Rodokmen Carole Cadwalladr

Nakonec dávám vyšší hodnocení, za to, že jsem byla zvědavá jak to dopadne. Ovšem na mně coby milovníka veselých knih byl příběh šedivý a chmurný, všechny postavy byly buď hrozná osobnost nebo chudák.

08.04.2014 4 z 5

Doktore, ne tak zhurta! Doktore, ne tak zhurta! Patrick Taylor

Nečetla jsem žádný předchozí díl, i tak to bylo pěkné čtení. Jenom nevím, proč byla kniha zařazena mezi humoristické, místy byla kniha spíše smutná.

21.03.2014 4 z 5

Hlavou dolů - Země sluncem vyprahlá Hlavou dolů - Země sluncem vyprahlá Bill Bryson

Výborná kniha, krom mnoha informací jsem je i hodně pobavila.

07.03.2014 5 z 5

Magická Antarktida Magická Antarktida Karin Pavlosková

Kniha je více než o Antarktidě spíše popisem vztahů na lodi během plavby a různých pocitů autorky. To by mi až tak nevadilo, spíš že zatímco životní osudy spolucestujících byly popsány detailně, sama o sobě autorka mnoho neprozradila, jenom samé náznaky o jakémsi tajemném milém, jehož láska je ohrožena nebo tak něco. Nečetla jsem ovšem žádné předchozí knihy, ve kterých toto možná bylo osvětleno. Jinak fotky v knize jsou krásné.

26.01.2014 3 z 5

Život a soužití Život a soužití Gita Dudová

ve všem souhlasím s předchozím komentářem, jenom mám z knihy pocit neukončenosti, protože nevím jak to vlastně nakonec dopadlo....

19.01.2014 5 z 5