Alma5 Alma5 komentáře u knih

Nepříjemnost v klubu Bellona Nepříjemnost v klubu Bellona Dorothy L. Sayers

Mně se tento příběh zdál podařený a lord Petr tak zůstává mým oblíbeným detektivem...

02.01.2017 5 z 5

Záhada čínského bludiště Záhada čínského bludiště Robert van Gulik

Soudce Ti je jedna z mála detektivek, které si ráda přečtu. I po delší době se mi kniha líbila, i když tam tedy bylo dost těch krutých výslechů a poprav .

18.12.2016 4 z 5

17 tváří ženy 17 tváří ženy Alice Kirš

Kniha je inspirativní, líbily se i třeba tipy pro komunikaci mezi partnery. Myslím, že autorka byla i dost otevřená při popisu svého vlastního života,, tyto části mě dost oslovily. Přesto nevím proč, ale nevzbudila ve mně příliš sympatie.

30.11.2016 4 z 5

Zamilovaná hypnotizérka Zamilovaná hypnotizérka Liane Moriarty

Od bestselleru jsem čekala něco více strhujícího, minimálně do poloviny knihy jsem byla v pokušení jí odložit. Přitom zápletka byla netradiční a zajímavá. Druhá polovina už byla lepší a konec se mi líbil.

26.11.2016 3 z 5

Nevěsty bez ženichů Nevěsty bez ženichů Adele Parks

Mně se kniha líbila, řekla bych každá postava dostala svůj "prostor", a nikdo tam nebyl jenom kladný nebo záporný. Pro mně nebylo předem patrné, jak to dopadne.

25.10.2016 5 z 5

Učebnice sebelásky Učebnice sebelásky Lucie Kolaříková

Kniha obsahuje dost cvičení, která se mi zdají hodně užitečná, důležité je to jenom nečíst, ale i provádět v praxi.

25.10.2016 5 z 5

Vstát znovu se slepicema Vstát znovu se slepicema Joshua Ferris

Číst se to celé nedalo, dvě čtivé stránky vždy vystřídalo třicet nudných.
Ale toto mně oslovilo:
"Ale chceš vědět, čemu nerozumím ještě víc než lodičkám a opalování? Když si někdo čte online o lodičkách a opalování. Já jsem žil zprostředkovaně už předtím, než přišel internet. Copak potřebuju ještě dalšího prostředníka? To mám trávit ten čas, kdy nedělám to, co dělají oni, tím, že si budu číst o tom, jak to oni dělají? Mám si přehrávat klipy, na kterých to dělají, psát komentáře, jakou mají kliku, že všechny ty věci dělají, lajkovat a diggovat a bookmarkovat a tweetovat všechny ty věci a připadat si ještě hůř mimo než kdy dřív? Kde se vzal tenhle nápad, že to poskytuje větší propojení? Nikdy v životě jsem si nepřipadal odpojenější. Je to něco jako to, jak bohatí ještě víc bohatnou. Ti propojení jsou ještě propojenější a ti odpojení jsou ještě odpojenější. Díky, ale ne, to já nemůžu. Betsy, na světě bylo dost utrpení už před Facebookem."

02.10.2016 2 z 5

Projekt potomek Projekt potomek Graeme Simsion

Na to, že jsem si myslela, že knihu ani nezačnu číst se mi moc líbila a zasmála jsem se dost.

26.08.2016 5 z 5

Tentokrát to vyjde! Tentokrát to vyjde! Gilles Legardinier

Oproti předchozí knize od tohoto autora značné zklamání. Vtipné mi to příliš nepřišlo a hlavní hrdinka mi nebyla sympatická, některé její "krásně potrhlé" činy by zasloužily spíš trest než tolik chvály.

21.08.2016 2 z 5

Dobrý zrak bez brýlí Dobrý zrak bez brýlí František Vícha

Tato kniha se mi zdá z knih o zlepšení zraku taková nejúdernější, poměrně stručně a jasně vše vysvětlí, obsahuje množství použitelných cvičení. Jenom ta dietní doporučení jsou tedy dost striktní.

31.07.2016 5 z 5

Čtyři dohody Čtyři dohody Don Miguel Ruiz (p)

Prostě těmto jihoamerickým autorům nemůžu přijít na chuť. Hlavní myšlenky v knize - tedy "dohody" se mi líbí a jejich využití je určitě prospěšné. Ale jsou uvedeny už na záložce knihy a možná by stačilo přečíst jenom to. Uvnitř jsou akorát obaleny pro mně většinou nesrozumitelným a podivným výkladem.

22.07.2016 4 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Detektivky obvykle nečtu a do téhle jsem se pustila kvůli čtenářské výzvě. Z tohoto důvodu jsem také překonala značně rozvleklou první polovinu knihy. Potom už to bylo zajímavější, i když závěr mi přišel poněkud přitažený za vlasy. Oceňuji sympatické hlavní postavy a že tam netekla krev proudem, takže nakonec možná časem přečtu i další díl.

12.07.2016 4 z 5

Andělské karty Andělské karty Doreen Virtue

Tyto karty jsou úžasné, pozitivní a jakoukoli si vytáhnu, je to k věci... I obrázky jsou pěkně provedené.

16.06.2016 5 z 5

Hadí žena Hadí žena Hernán Huarache Mamani

Kniha mi byla doporučena jako hodně užitečná pro ženy. Myšlenky v ní jsou skutečně zajímavé a k zamyšlení. Vadil mi příliš jednoduchý způsob vyprávění, skoro by se mi zdálo lepší kdyby autor od snahy o román upustil a zůstalo jenom to podstatné ve formě naučné knihy. V knize je návod i na množství cvičení, k těm by se mi hodil podrobnější návod.

11.06.2016 4 z 5

Reconnection - návrat k léčivé energii Reconnection - návrat k léčivé energii Eric Pearl

Přečetla jsem až po návštěvě přednášky o tomto léčení (ne tedy přímo s autorem). Kniha mně příjemně překvapila, čekala jsem mnohem víc amerického stylu. A řekla bych, že návod jak léčení provádět i sám doma je tam obsažen. V knize se uvádí, že už samo přečtení knihy je pro účely domácího použití dostačující.

05.06.2016 5 z 5

Jak se stát Pařížankou Jak se stát Pařížankou Sophie Mas

Díky této knize jsem zjistila, že Pařížankou se stát nechci :)

28.05.2016 2 z 5

Kvítek karmínový a bílý Kvítek karmínový a bílý Michel Faber

Krása této knihy mi zůstala skryta. Tak ohromné množství popisů nejsem schopna strávit, vydržela jsem 150 stran, na kterých bylo děje jen pomálu.

16.05.2016

Nanejvýš čtyři hodiny spánku Nanejvýš čtyři hodiny spánku Marlene Schiappa

Mně se to líbilo, na odreagování účinné. Myslím, že všechny ty problémy matek jsou v takovýchto knihách poněkud nafouknuté, však kdo by chtěl číst o perfektně zorganizovaných a výkonných hrdinkách bez chyb.

27.04.2016 4 z 5

Bůh s.r.o. Bůh s.r.o. Ondřej Neff

S předchozím komentářem musím souhlasit, nejlepší byla asi Vražda v mateřské školce. Část povídek byla na můj vkus tak brutální, že se ani nedaly přečíst.

23.04.2016 3 z 5

Slasti a strasti života s doktorem Slasti a strasti života s doktorem Mary Bard

Oddechové čtení, zasmála jsem se, nicméně najdou se tam i dobové zdravotnické prvky, např. kterak jsou matce do porodnice přinášeny cigarety a whisky na přilepšení :)

12.04.2016 4 z 5