Projekt potomek
ekniha

Fanouškem Dona Tillmana „aspergenového hrdiny“, se stali geekové v čele s Billem Gatesem. A teď se vrací zpět, a je to stále stejně společensky bezradný, roztomilý a někdy na nervy lezoucí nešika… Projekt manželka byl ukončen. Byl jsem však naprosto nepřipraven na Projekt potomek. Zdravím. Jmenuji se Don Tillman. Je mi čtyřicet jedna let. ...celý text

Projekt manželka byl ukončen. Byl jsem však naprosto nepřipraven na Projekt potomek. Zdravím. Jmenuji se Don Tillman. Je mi čtyřicet jedna let. Deset měsíců a deset dní jsem ženatý s nejdokonalejší ženou na světě Rosií Jarmanovou. Manželství dodalo mému životu významnou komplexnost. Když jsme se přestěhovali do New Yorku, Rosie si přivezla tři kufry maximální velikosti.
Opustili jsme Standardizovaný stravovací systém a dohodli se, že sex se nebude plánovat předem. Pak mi Rosie oznámila, že „máme co oslavovat“, a přede mnou stál úkol mnohem závažnější, než byl ten najít si partnerku.Pokusil jsem se řídit podle konvenčních protokolů a hledal rady u svých šesti přátel, své terapeutky a na internetu. Výsledkem byla síť klamu. A já se ocitl v nebezpečí odsouzení, deportace a profesionálního znemožnění. A ztráty Rosie. Navždycky. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/27_/273159/projekt-potomek-sXF-273159.jpg 3.786

Don Tillman (2.)

The Rosie Effect (2014)

Literatura světová, Humor
Formáty eknihy:EPUB, MOBI, PDF
Vydáno:, Fortuna Libri (ČR)
Více informací...

Jonny

Důstojné pokračování prvního dílu. Moc rád jsem byl zase v přítomnosti Dona Tillmana, racionálního sympaťáka. Snad jen škoda, že děj byl ve výsledku dost sluníčkový - křivdy vyřešeny, nejasnosti vyjasněny.

A jako vyloženě nepovedený mi přišel úryvek s porodem telete. (Pokud je potřeba porod asistovat, tak se k tahání plodu nepoužívá řetěz - když už, tak řetízek, ale mnohem spíš porodní provázek.)

Gábina231

Vtipné čtení na dovolenou...

Kešu1981

Rosie je těhotná a tak Don plánuje "projekt potomek"...opět jsem se skvěle pobavila! :o)

Liana
17.10.2016

Podľa mňa bola táto časť menej zábavná ako prvá. Prvú polovicu knihy to bolo nemastné neslané, až potom to trochu začalo naberať grády. Darmo... pokračovanie už nie je ako prvá časť...

cukrovka
15.10.2016

Knížka byla stejně čtivá a zábavná jako Projekt manželka. Don je sympaťák a jeho řešení problémů je dost nekonvenční. Rosie jsem občas nechápala. Vybrala si Dona jako partnera i přes jeho společenskou neobratnost a pak se rozhodla, že není vhodný pro roli otce. Dona mi bylo až líto, jak se mu život hroutil i přes všechnu jeho snahu.

ajla5
12.10.2016

Celou dobu jsem se o Dona dost bála. Ale i tak to bylo dobrá kniha.

babsi66
05.10.2016

Je pravda, že se v knize objevuje spoustu za vlasy přitažených situací. Na druhou stranu Don je cokoli jen ne průměrný, takže mě značná dávka nepravděpodobnosti v některých dějových zvratech zase tolik nevadila.

Oproti prvnímu dílu se knížka nese v trochu vážnějším tónu, ale stále je to primárně knížka k pobavení. A já se bavila. Don je sympaťák, chaotickou Rosie je těžké v jejích obavách nechápat a jedna absurdní eskapáda střídá druhou. Na oddechovku dobrý skóre.

lencin
04.10.2016

Místy opravdu vtipné,ale celkově více působí dojmem vynucenosti. Inu prokletí druhých dílů.

tweed
07.09.2016

Knížka byla opět plná vtipných situací, nicméně udílím o hvězdičku horší hodnocení a to zejména proto, že mi některé situace přišly vyloženě vynucené.
Na rozdíl od prvního dílu, kdy je všechno ještě růžové se dostáváme k prvním problému a příběh již není tak lehkomyslný, nicméně to mi osobně vůbec nevadilo, právě naopak.

Alma5
26.08.2016

Na to, že jsem si myslela, že knihu ani nezačnu číst se mi moc líbila a zasmála jsem se dost.

eiramka
01.08.2016

Mám Dona ráda (jeho myšlenkové procesy mi připomínají mého manžela, takže asi proto) a byla jsem zvědavá, jestli první díl může být překonán - no, nemůže:) Ale přesto to není vůbec špatné čtení, Rosie je těhotná a to znamená pro Dona novou výzvu - a nutno říct, že se připravuje stejně pečlivě a systematicky , jako na projekt manželka - nic jiného bychom od něj neočekávali. Vtipné, zábavné, lehké čtení.

blonďatá.luc
27.07.2016

U prvního dílu jsem se dobře bavila originálním hrdinou, který prostě není dokonalý. V druhém díle to už bylo jiné - hlavní hrdina se změnil, zápletka byla více průhledná a časté záchvaty smíchu se nekonaly. Bylo tam pár neuvěřitelných situací, což se ale v knihách mnohdy promíjí. V tomto případě tam ale byly tak trochu na škodu - jen jsem seděla a říkala si: "to jako vážně?". Ale pro ty, které uchvátil první díl by čtení druhého dílu mohlo vyústit v pěkně strávené odpoledne.

Market = )
24.07.2016

Mně se to líbilo moc. Možná na mě místy byla zápletka trochu víc neuvěřitelná, než mám obvykle ráda, ale spokojenost :-).

alzbeta4340
26.06.2016

Sympatický a vtipný příběh o tom, že každý musí v životě hrát s kartami, které mu osud přinesl. Já jsem se bavila moc. Na rozdíl od ostatních komentářů se mi tento díl možná líbil i více, protože si Dona umím jako nastávajícího otce velice dobře představit. Doporučuji.

mrfox
25.05.2016

Oproti předchozí knize autora se děj trochu táhne. Projekt manželka byl pro mě zábavnějším čtením.

SBH
04.05.2016

Velmi pěkná knížka, která se dobře četla a nemohu ji dostat z hlavy. Don je anděl s přehnaně vyvinutým algoritmickým uvažováním. Jeho laskavost a dobré srdce mu často působí potíže, což platí naprosto obecně, nicméně člověk vždy sklízí, co zaseje, a v tomto případě to naštěstí platí také. Rosiino chování působí poměrně zmateně, jenže kdo těhotenství nezažil, neví, čeho jsou ty potvory hormony schopné. I ona má ode mě palec nahoru. Při zatýkání Dona na dětském hřišti jsem plakala - smíchy. Druhá půlka ve mně vyvolávala smutek, jak se Donovi život hroutil pod rukami přes všechnu vynaloženou a dobře míněnou snahu. Nejsilnějším momentem bylo setkání s Georgovým synem. Celkově vřele doporučuji.

bookcase
14.04.2016

Pokračování se mi líbilo, Don je prostě Don a jinudy vlak nejede. :-)

Mikisan
14.04.2016

Jsem zklamaný! První díl nastavil laťku vysoko, tudíž očekávání bylo veliké. Jenže to i zklamání. Knihu jsem přečetl do konce a pořád nějak doufal v ty záchvaty smíchu jako u prvního dílu, až jsem se dobral konce a knihu smutně zaklapl.

Ditules
08.03.2016

Ten chlap je naprosto nepoužitelnej, přesto ho nelze nemilovat! První díl byl dle mého názoru lepší, přesto pokračování udrželo kvalitu.

verunkaa
08.02.2016

Jak uz to u naslednych dilu po originalnich a ctivych knihach byva, kvalita sla bohuzel dolu. Rikam takovym kniham "vydojene", na silu navazujici na uspech te prvni. Celkove vazneji ladena knizka, zasmala jsem se nahlas maximalne trikrat, cteni uz zdaleka tak neodsypalo jako u prvni knizky. Spousta veci zbytecne prekombinovanych, aniz by to pribeh nekam posouvalo, i nektere reakce Rosie jakoby vubec nedopovidaly postave a byly udelane jen aby zamotaly pribeh (tj. Rosie nebyla nekdy uplne uveritelna a autenticka). Klidne bych mohla byt bez precteni druheho dilu.

Aknel26
20.01.2016

Podle mě určitě slabší než první díl. U prvního projektu jsem se smála, Donova "společenská nemotornost" mi přišla roztomilá. V Potomkovi, a hlavně v jeho druhé polovině, mě jednání i myšlení hlavního hrdiny (a občas i Rosie) spíš rozčilovaly. Vtipné momenty bych asi spočítala na prstech rukou.

Peace
16.01.2016

"Nejsem průměrný muž. Očekávám, že budu mít výjimečné problémy."
"A vyřešíš je svým výjimečným způsobem."

Na pokračování životních strastí oblíbené postavy Dona Tillmana jsem se těšila. Nebylo to špatné, první polovina knihy mě bavila hodně, ale poté se děj nějak zastavil a řešilo se neustále to samé dokola.
Pro milovníky "Projektů" i přesto povinnost ;o)

Magdalena
15.01.2016

Nejdřív jsem četla druhý (tento) díl, což trochu rozklíčovalo, jak to bylo v prvním, takže k němu se už nevrátím....ale božíííí čtení, smála jsem se nahlas ve metru a vůbec mi nevadilo, že se po mně koukají lidi. Kdyby se koukali dýl, tak bych jim asi začala předčítat:-)

Terez.a
13.01.2016

Dona jako postavu jsem si oblíbila hned v prvním díle. Je prostě svůj, bohužel druhý díl už mě nenadchnul jako první. Je to možná tím, že jeho chování už pro mě nebylo novinkou nebo tím, že hledání jeho vyvolené bylo prostě vtipnější.

magnolia
13.01.2016

Dočteno do půlky, s velkým přinucením a bez jediného pousmání. První projekt mě bavil tak, že jsem si půjčenou knihu po přečtení koupila a začala ji číst znovu! Čím to je - jsem jiná já?

agatha2
30.12.2015

Měla jsem velkou radost, když jsem zjistila, že vychází další " Don Tillman" a těšila jsem se, že si zase pěkně počtu.....početla jsem si sice pěkně, to zase ne, že by nééé, ale musím přiznat, že první kniha se mi líbila přeci jen více....ale i tak zde bylo pár pěkných chvilek, nemohu říci, že bych byla zklamaná komplexně, ale kvalit prvního dílu to prostě nedosáhlo.....

ivousekk
29.12.2015

Tak jak pro mě první díl byl skvělý, tak pokračování bylo zklamáním. Nějak se mi nepodařilo navázat tam, kde Projekt manželka skončil. Už mi to ani nepřišlo tak vtipné, vlastně jsem se vůbec nesmála :( Svou roli nejspíš sehrálo i to, že pokračování jsem četla 1,5 roku po první dílu a některé věci jsem zapomněla. Škoda.

adnov
24.12.2015

vtipné, čtivé, ale na jedničku to nemá.

happy-smile
23.12.2015

Stejně dobré jako první díl! Myslím, že více ani není potřeba dodávat. :-)

Ankavi
23.12.2015

Opět skvělá porce humoru, zdá se mně o fous slabší než Projekt manželka - ale styl psaní tentýž a Don se ani krapet nezměnil :-) Příjemné rozptýlení, doporučuji.