Alma5 Alma5 komentáře u knih

Fabrika Fabrika Kateřina Tučková

Zajímavé téma, přesto se mi kniha četla dost špatně, nejspíš i proto, že jsem čekala román. Nejspíš více potěší ty, kteří mají k Brnu hlubší vztah.

03.07.2018 3 z 5

Síla myšlenky II. - Manipulace Síla myšlenky II. - Manipulace Antonie Krzemieňová

Tato kniha se mi jeví jako varovná. Autorka nabádá k obezřetnosti před různými sektami, ezoterickými spolky a léčebnými metodami jako hypnóza, regrese, konstelace, ba i kineziologie a další. Je to rozhodně jiný úhel pohledu než ostatní knihy tohoto typu, stojí za to přečíst, rozšířit si obzory a dostat se z ezoterických oblak na pevnou zem.

24.06.2018 4 z 5

Minutové nesmysly Minutové nesmysly Anthony De Mello

Kdybych ji neměla půjčenou z knihovny, tak by to byla taková věčná kniha. Kdykoli ji člověk otevře, vždy najde podnět k zamyšlení.

"Žáci seděli na břehu řeky.

Když spadnu z břehu dolů, utopím se?

Ne, řekl Mistr. K utonutí nedojde tím, že člověk spadne do řeky, ale tím, že v ní zůstane."

13.06.2018 5 z 5

Síly myšlenky III. - Nemoci z emocí Síly myšlenky III. - Nemoci z emocí Antonie Krzemieňová

Výborná kniha, srozumitelnou a čtivou formou se postupně dobíráme k příčinám vzniku nemocí, což jsou naše myšlenky. Zaujalo mně, že autorka se staví skepticky nejen k různým formám léčení energiemi, regresím, reiki, ale i k čínské medicíně nebo homeopatii. Trochu mi vadilo, že je zde opakovaně zmiňována metoda samopomoci, která ale není v této knize popsána, pouze se odkazuje na knihu předchozí.

01.06.2018 5 z 5

Žádný sex, je úterý Žádný sex, je úterý Tracy Bloom

Za mě spíše slabší kus, ale za podařený závěr přidávám jednu hvězdičku navíc.

20.05.2018 3 z 5

Městečko Thunder Point Městečko Thunder Point Robyn Carr

Nenáročná oddechová kniha z maloměstského prostředí. Postavy byly bohužel popsány jak z červené knihovny, kladní hrdinové všichni ztepilí, nádherní, nejkrásnější ze školy a bídák naopak stoprocentně bezcharakterní. Myslím že by se mi to lépe četlo, kdyby to bylo o nějakých obyčejnějších lidech...

06.05.2018 3 z 5

V případě neočekávané události V případě neočekávané události Judy Blume

Příběh byl hodně obšírný kvůli velkému množství postav, ve kterých jsem se ze začátku trochu ztrácela. Přestože to s většinou dopadlo dobře, po přečtení ve mně kniha zanechala pocit smutku, melancholie a strachu z letadel...

25.04.2018 4 z 5

Reflexní terapie jako životní styl Reflexní terapie jako životní styl Július Pataky

Kniha obsahuje spoustu užitečných informací, např. svépomocné přímé uvolnění krční páteře, nervovou reflexní terapii, reflexní terapii pro psy a různé méně či více zvláštní léčebné metody.

09.04.2018 5 z 5

Je to příjemné čtení a dozvěděla jsem se spoustu zajímavostí. Jenom jak už zde bylo zmíněno, chyběla tam nějaká pasáž o seznámení s manželem, od aupair k svatbě a porodu tam byl trochu náhlý přechod.

09.04.2018 4 z 5

Dědictví otců Dědictví otců Robert Merle

Kniha byla nad mé očekávání poutavá a ten historický jazyk prostě výborný. Popisy válek a politiky mně bohužel nebaví v žádné knize, zde jich naštěstí nebylo až tak moc. Určitě si časem přečtu i další díl...

28.03.2018 4 z 5

Kvantový úspěch Kvantový úspěch Sandra Anne Taylor

Průměrná příručka o osobním rozvoji a afirmacích. Případné poznatky nejmodernější vědy jsou v knize zastoupeny větami typu "vědci zjistili" a "výzkumy prokázaly"...

11.03.2018 3 z 5

Kouzlo intuice Kouzlo intuice Louise L. Hay

Příjemná knížka, jednoduše vysvětlené a k věci, i když je hodně o afirmacích a méně o intuici. Krásné je i grafické provedení.

11.03.2018 5 z 5

Reflexní terapie a nečekaná odhalení Reflexní terapie a nečekaná odhalení Július Pataky

Kniha doplňuje předchozí knihy, varuje před kávou s mlékem (bohužel) a kromě reflexní terapie obsahuje i různé podivuhodné léčebné postupy.

03.03.2018 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Knihu jsem zařadila v čtenářské výzvě mezi žánr, který obvykle nečtu, a tak tomu asi i zůstane. Nicméně po překonání nudného začátku to vlastní pátrání bylo hodně poutavé, musela jsem přečíst snad za jeden den. Film rozhodně vidět nechci, i ta kniha byla na mně příliš drastická.

11.02.2018 4 z 5

Radost, hojnost, prosperita s jógou vědomí Radost, hojnost, prosperita s jógou vědomí Dita Lyner

Pěkná kniha, obsahuje sadu snadno proveditelných cvičení a meditací s různými účinky.

24.01.2018 5 z 5

Kuchařka šťastného života Kuchařka šťastného života Eva Michaličová

Když pominu používání toho kuchařského názvosloví, které mně dost rušilo, tak nakonec knihu hodnotím jako přínosnou k zamyšlení nad sebou a svým jednáním a myšlením.

14.01.2018 4 z 5

Žádnou předchozí knihu od tohoto autora jsem nečetla, takže nemám s čím porovnávat. Bylo to velmi vtipné, často jsem se zasmála nahlas, což se mi běžně nestává. Nevím proč, ale celou dobu jsem si představovala autora jako toho divného blonďáka z filmu Účastníci zájezdu :)

05.01.2018 5 z 5

Život s vysokou inteligencí Život s vysokou inteligencí Monika Stehlíková

Škoda že jsem podobnou knihu nečetla asi tak před dvaceti lety, mohla jsem se cítit lépe už tehdy. Mnoho podnětných rad ke spokojenějšímu životu je tady zhuštěno na jednom místě.

22.12.2017 5 z 5

Poutnický deník Poutnický deník Jiří Bouda

V knize opravdu není příliš informací o navštívených místech (což jsem původně očekávala). Nicméně mně přišlo úžasné, že autor popisuje tisíce kilometrů dlouhou cestu stylem "jedu na kole na nákup do sousední vesnice", jako by to bylo úplně lehké. Nakonec se mi líbilo i jak je každý den popsáno co měl k snědku, a samozřejmě jsou krásné ilustrace.

08.12.2017 5 z 5

Kavárna na pláži Kavárna na pláži Lucy Diamond (p)

Nevím jestli je to tím, že mám momentálně nějakou hloubavější náladu, ale tuto oddechovku považuji za slabší kus. Nanicovatá hlavní hrdinka, až moc předvídatelný děj, stále jsem přemýšlela jestli odložit nebo ne..

19.11.2017 2 z 5