Alma5 Alma5 komentáře u knih

Ostrov žen moře Ostrov žen moře Lisa See

Velice krásný a silný příběh,který mi stále zůstává v paměti. Vše další již napsali čtenáři přede mnou.

17.02.2024 5 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Myslím že toto je ideální kniha na na dovolenou. Ani dlouhá, ani krátká, čtivá, o vztazích, ale ne červená knihovna, nečekaný konec. Mínusem bylo, že většina postav mi byla poněkud nesympatická.

17.02.2024 3 z 5

Nevšední zápisky ze Šanghaje Nevšední zápisky ze Šanghaje Lukáš Mohelský

Tento autor je na mně vtipný asi až moc.
Navíc o Šanghaji jsem se toho moc nedozvěděla, většinou se popisuje výběr dovolené a cesty letadlem na dovolenou, ubytování v hotelu apod. Možná to může pobavit rodiče malých dětí, jelikož cestování s malými dětmi nebo necestování kvůli jejich nemocem je tu také květnatě popsáno.

30.12.2023 2 z 5

Obnažená Paříž Obnažená Paříž Stephen Clarke

Ideální doba pro četbu této knihy je před návštěvou Paříže, případně si ji vzít s sebou. Jinak člověk zjistí, že minul spoustu zajímavých věcí, které bude muset navštívit příště.

15.12.2023 4 z 5

Made in Korea II Made in Korea II Miriam Löwensteinová

Po shlédnutí několika korejských seriálů jsem si chtěla o Koreji přečíst něco blízšího. Příspěvky v této knize jsou velmi erudované, na mně někdy odborné až moc. Z větší části pojednávají o historii Koreje, proto bohužel nebyla naplněna moje očekávání dozvědět se něco o současnosti. Nejspíš současnost pojednána v knize Made in Korea I, nezbývá tedy než setrvat v dlouhém pořadníku v knihovně.

26.10.2023 4 z 5

Dopisy z ostrova Skye Dopisy z ostrova Skye Jessica Brockmole

(SPOILER) Kniha se mi nelíbila zdaleka tolik jako ostatním. Romány v dopisech asi nebudou moje oblíbená forma, stejné pocity jsem měla ze zmiňovaného Spolku literatury a bramborového koláče. Také asi nejsem dostatečně velký romantik, abych ocenila závěrečný šťastný konec po dvaceti letech čekání.

20.10.2023 3 z 5

Porodní bábou navždy Porodní bábou navždy Patricia Harman

Tento díl se mi líbil o dost méně. Ale protože mám slabost pro šťastné konce, tak jednu hvězdičku i přidávám.

02.09.2023 4 z 5

Porodní bábou proti své vůli Porodní bábou proti své vůli Patricia Harman

Tento díl se mi líbil ještě více než ten první. Nejdříve se mi nezdála výměna hlavní postavy, ale nakonec jsem si Becky oblíbila. Líbila se mi postava dr. Bluma, mám ráda takovéto nejednoznačné postavy.

21.08.2023 5 z 5

Porodní bába od řeky Hope Porodní bába od řeky Hope Patricia Harman

Krásný příběh, který byl dobrým společníkem na dovolené, přestože to není žádná předvídatelná romantika.

17.08.2023 5 z 5

Senzační sestry Turnerovy Senzační sestry Turnerovy Juliette Fay

Opravdu krásný příběh, vůbec bych nečekala, že mně kniha z divadelního prostředí tak zaujme.

30.07.2023 5 z 5

Zpráva o životě vesmířanů Zpráva o životě vesmířanů Becky Chambers (p)

Kniha se mi líbila, i když jsem nečetla předchozí díly. Takové sci-fi pro ženy, málo akce, hodně věcí k zamyšlení.

12.06.2023 5 z 5

Duše květů: To nejkrásnější z našich luk a zahrad Duše květů: To nejkrásnější z našich luk a zahrad Klára Mandausová

Krásná kniha. Sice zde nejsou verše, ale i tak je čtení o květinách takové poetické.

24.04.2023 5 z 5

Wakan Tanka Wakan Tanka Marek Vácha

V náboženských věcech jsem začátečník úplný, nikoli věčný. Tak možná proto se mi kniha četla tak těžce. Autor je zde jaksi moc naléhavý..

24.04.2023 3 z 5

Jóga z obýváku Jóga z obýváku Lucie Königová

Kniha se mi líbila obsahem i vizuálně. Obsahuje popisy jógových pozic i několik jógových sestav s různým zaměřením. Krom toho také návody na meditace a další rady pro zlepšení života.

28.02.2023 5 z 5

Divná planeta Divná planeta Nathan W. Pyle

Patrně se u této knihy vyskytují dva druhy čtenářů - ti, které to nezaujme a ti, kterým se to líbí. Přikláním se k té druhé skupině, tato kniha je prostě geniální , zasmála jsem se velmi :)

24.02.2023 5 z 5

Cesty za štěstím Cesty za štěstím Kristýna Tronečková

Přidávám hvězdičku za poslední část o Islandu, ta mne zaujala nejvíc, být neobsahuje příliš fotek, které je třeba vyhledat zvlášť. Začátek knihy je oproti tomu i přes množství zajímavých informací a myšlenek psán zvláštně nudným způsobem ..

18.02.2023 4 z 5

Zajímavé informace, nejen o dýchání. Pokud by měl někdo náhodou pocit, že dýchání ústy je neškodné tak po přečtení knihy mít určitě nebude...

03.02.2023 5 z 5

Umění být zdráv Umění být zdráv Věra Keilová

Ke knize jsem přistupovala značně skepticky, neboť dr. Vojáček mně zatím příliš nezaujal (asi jen svým vzhledem :) Nakonec jsem překvapivě mezi již zmíněnými omílanými tezemi našla pro sebe nějaké podněty, takže nemůžu hodnotit až tak špatně. Kupodivu jsem četla i dost knih, které jsou v knize zmiňovány. Věřím že pro toho, kdo nečetl z tohoto žánru nic to asi bude přínosné více.

24.01.2023 3 z 5

Pilates - Fit na těle i na duši, Úvod do základů Pilates Pilates - Fit na těle i na duši, Úvod do základů Pilates kolektiv autorů

Taková miniknížečka s popisem základních cviků. Také je zde něco o historii pilates. Docela dobré.

24.01.2023 4 z 5

Kulový blesk Kulový blesk Liou Cch'-sin

Přečetla jsem, ale s obtížemi, kniha je poněkud suchopárná. Všechny postavy jako by byly jenom figurky, které slouží k posouvání děje dopředu. Fyzikální náměty byly zajímavé, ale tomu zas natolik nerozumím. Oproti Temnému lesu a Vzpomince na zemi, které pro mně byly čtenářským zážitkem roku 2020 je toto o dost slabší kus.

14.12.2022 3 z 5