Obnažená Paříž

Obnažená Paříž https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136975/bmid_obnazena-pariz-okt-136975.jpg 4 59 14

Vydejte se na prohlídku města lásky s tím nejpovolanějším průvodcem, nahlédněte Paříži pod sukně a poznejte všechna její tajemství od módy, kinematografie a umění přes byty a bagety, až po cvrčky v metru a čurání na ulici. Jsou Pařížani opravdu tak hrozní, jak se tvrdí?

Literatura světová Literatura naučná Cestopisy a místopisy
Vydáno: , Plus

Paris Revealed: The Secret Life of a City , 2011

Amazonka72
16.01.2024 3 z 5

Tato kniha mě provázela na mé cestě do Francie a do Paříže. Přiznám se, že jindy bych ji asi nečetla, každopádně přímo v Paříži byla tím nejlepším průvodcem. Moc mě bavilo zkoumat zajímavosti tohoto velkoměsta, projíždět metrem a všímat si detailů, které autor ke každé z tras uvádí, vnímat naplno všechny vůně Paříže a její chutě, hledat muzea, která nejsou na prvních stránkách každého průvodce... Pokud se do Paříže chystáte a nejste turisté, kteří si musí ve svém deníčku pečlivě odškrtnout návštěvu všech význačných památek, ale fascinuje-li Vás spíše atmosféra města a její obyvatelé, určitě si tuto knihu přibalte do zavazadla. Bude Vaším skvělým společníkem...

Alma5
15.12.2023 4 z 5

Ideální doba pro četbu této knihy je před návštěvou Paříže, případně si ji vzít s sebou. Jinak člověk zjistí, že minul spoustu zajímavých věcí, které bude muset navštívit příště.

Luigi1
09.11.2023 4 z 5

Tato kniha se mi moc líbila,že bych nejradši do Paříže se hned rozjel

Zentao
18.07.2021 4 z 5

Jelikož se chystám žít nějaký čas v Paříži, tak jsem prolétl vybrané kapitoly a myslím si, že účel to splnilo. Kniha mne pobavila a dala mi základní informace o Paříži z pohledu člověka, který tam delší dobu žije. Zajímavé pro mne bylo knihu kombinovat s knihou Jana Šmída o zážitcích z Paříže.

Cher
14.02.2019 3 z 5

Je to takový jiný turistický průvodce. Spíše pro někoho, kdo se chystá žít v Paříži delší dobu.

Ebhlinne
07.07.2018 5 z 5

Výborný a vtipný průvodce Paříží. Clarke s humorem sobě vlastním popisuje, kam si zajít na pozorování obyvatel města, jak to funguje v metru či jaké to je, když si v Paříži chcete koupit byt.

kadgam
09.07.2016

Viac poradca neskúseného návvštevníka Paríža ako čokoľvek iné. Trochu histórie, sprievodca parížskymi štvrťami, divadlami a obchodmi. Veľmi vhodné prečítať pred cestou do Paríža.

tisha8409
28.08.2015 3 z 5

Tři hvězdy za počáteční popis povahy a to, že toto svědectví se shoduje s tím, které jsem nějakou dobu nazpět o Francii slýchala. ( a že jsem tím pádem získala pařížský syndrom :) )
Zbylé hvězdy strhávám za to, že jde o spíše turis. průvodce - mně Paříž moc nebre, a to hlavně historicky ne.

Lenka.Vílka
04.06.2014 4 z 5

Opet poteseni a nulove zklamani...

Kate84
25.04.2014 3 z 5

Paříž očima angličana, no jaké to může být? :-) Vtipné, věcné, předpojaté...

Dáda4
02.01.2014 4 z 5

Občas humorná, ale spíše vhodná jako netradiční pomocník pro cestovatele, kteří chtějí navštívit Paříž.

BooksLucyKing
15.11.2013 4 z 5

Hned bych jela do Paříže, po přečtení téhle knihy mě fascinuje ještě víc . Je to takové aneb jak nenásilnou a zábavnou formou nahlédnout do tajů Paříže.

Honey19
15.11.2013 4 z 5

Vtipně napsaný průvodce Paříží. Ne tak dobrá jako ostatní knihy autora, ale přesto pobavila a hlavně navnadila na návštěvu Paříže.

Verrrunka
22.01.2013 3 z 5

Vcelku vtipný cestopis. Někdy ale bohužel až moc zbytečné informace. A nepřeložené francouzské výrazy by pro někoho mohly být docela překážkou.

Paříž

Stephen Clarke
britská, 1958
2007  78%Merde! Rok v Paříži
2008  76%Už zase skáču přes Merde!
2009  73%Celkem jde o Merde
2011  72%Tak pravil hlemýžď