Alma5 Alma5 komentáře u knih

Žít a nechat žít Žít a nechat žít Hendrik Groen

Námět knihy je zajímavý, bohužel se mi kniha zdála příliš nudná, abych jí přečetla celou. Po první třetině jsem proti svému zvyku přečetla rovnou konec.

28.09.2020

Labyrint pohybu Labyrint pohybu Pavel Kolář

Velice zajímavé a podnětné čtivo. Líbilo se mi, že přestože je p. Kolář veskrze racionální (žádné čakry, energie atd.), tak jeho přístup k pacientům je celostní. Kéž by takto uvažovalo více lékařů, líbilo by se mi více, kdyby mi byl naordinován tělocvik namísto prášku...

31.08.2020 5 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Zábavná četba na dovolenou, líbily se mi i ty vlastivědné vsuvky.

27.08.2020 5 z 5

Zdraví člověka - Projevy pýchy Zdraví člověka - Projevy pýchy Sergej Nikolajevič Lazarev

Opakování matka moudrosti, takže obsah je podobný jako v předchozích knihám. Nicméně je zajímavé, že Lazarev považuje za projev pýchy nejenom přilišné zaměření se na své vlastní osobní potřeby a požitky, ale i nadměrný altruismus a zanedbávání svých vlastních potřeb.

21.08.2020 4 z 5

Praha - Paříž: do vlastních rukou Praha - Paříž: do vlastních rukou Lenka Horňáková-Civade

Obvykle se mi líbí knihy o tom, jak se žije jinde. Ovšem zde jsou v dopisech povětšinou takové intelektuální úvahy, často o politice a dění ve světě, nic moc osobního. Takže mně to moc nebavilo.

25.07.2020 3 z 5

Eva Eva Wm. Paul Young (p)

Nevím jestli jsem kdy četla zvláštnější knihu, ale přidávám se k táboru, kterému se tento biblicko-duchovní příběh líbil.

27.04.2020 5 z 5

Osud ve svých rukách Osud ve svých rukách Zdenka Blechová

U této knihy je důležité nevnímat formu, ale obsah. Obálkou jako z minulého století, ani množstvím fotografií autorky v knize by mně určitě nezaujala.
Ovšem na druhou stranu, před tím jsem četla knihu od Lazareva, jehož styl se mi jeví dost náročný na pochopení, a zde paní kolikrát to samé téma popsala tak absolutně lidovou formou, často příklady ze svého života, že se mi vlastně předchozí kniha "dovysvětlila". Takže bych řekla, že toto je taková ezoterika pro každého :)

17.04.2020 5 z 5

Nenáročná, poněkud černohumorná bláznivina na odreagování. Bohužel druhá polovina knihy byla už tak moc rozvleklá, že závěr knihy byl už hlavně úlevou, že to konečně nějak dopadlo a je konec.

08.04.2020 3 z 5

Cesta ke zdraví člověka skrze uzdravení duše Cesta ke zdraví člověka skrze uzdravení duše Sergej Nikolajevič Lazarev

Tyto knihy ze série Zdraví člověka jsou mnohem srozumitelnější než Diagnostika karmy. A i tak podle mně není lehké přijmout, co zde autor předkládá, a to hlavně, že pro zlepšení svých potíží je nutná snaha o zlepšení našeho charakteru.

24.03.2020 5 z 5

Temný les Temný les Liou Cch'-sin

Kniha se mi líbila mnohem více než předchozí díl, hlavně kvůli naprosté nepředvídatelnosti děje a podnětům k zamyšlení. Jsem zvědavá co autor vymyslel v posledním díle.

15.02.2020 5 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Taková pohádka o kočce s prvky buddhismu. Docela pěkné, podnětné k zamyšlení.

10.01.2020 4 z 5

Duchovní unikání Duchovní unikání Robert Augustus Masters

Nemohu říci, že bych porozuměla úplně celé knize, protože je psána takovým těžko srozumitelným jazykem, plným psychologických pojmů. Je to ovšem dobré "varování" před tím, když se to s duchovnem a ezoterikou přehání. Vysvětluje, jak správně chápat poučky, které se v knihách často nacházejí - nebrat si nic osobně, nikoho nesoudit, za svou nemoc si můžeme sami atp. Prospěšné.

04.01.2020 5 z 5

Diagnostika karmy 4 - Dotek s budoucností Diagnostika karmy 4 - Dotek s budoucností Sergej Nikolajevič Lazarev

Tato kniha se ke mně dostala náhodou. Jasné je, že by bylo lepší začít sérii od začátku, takhle mi mnoho informací prišlo zvláštních až vyloženě podivných. NIcméně i přesto mně kniha čímsi zaujala a oslovila.

22.11.2019 4 z 5

Betasamec Betasamec Milan Dohnal

Až tak moc vtipná mi kniha nepřišla, ale připadalo mi, že autor čerpá z (vlastního) života, takže dávám hvězdičky za trefný náhled do korporátního prostředí.

18.11.2019 3 z 5

Akvarel Akvarel José M. Parramón

Tato knížka je náhodou docela obsažná, ale kvůli malým rozměrům jsou i ilustrační obrázky poněkud mrňavé.

14.11.2019 5 z 5

Nemoc hodných lidí: Rakovina Nemoc hodných lidí: Rakovina Petr Novotný

Tato knížečka je vskutku preventivní záležitostí, inspirací k tomu, jak může člověk změnit svoje myšlení a chování dřív, než ho potká nemoc.
Několik citátů:
"Rakovina není nepřítel, se kterým lze bojvat, vždyť ona jen naléhavě i tvrdě podněcuje hledání emočních a sociálních východisek a vyzývá k proměně životního stylu. Pokud své rakovině vyhlašují boj v médiích populární osobnosti, neškodí jen sobě, ale i ostatním".
"Fakt, že v dnešních časech je odmítána odpovědnost za zdraví i za nemoci, kopíruje obecnější trend - nepřebírat odpovědnost pokud možno za nic. To se podařilo nasugerováním iluzí o všespasitelnosti vědy a bezcílnosti lidského údělu. "

04.11.2019 5 z 5

Seznámení s Novou medicínou Seznámení s Novou medicínou František Nagy

Název knihy je příhodný, je to stručná brožurka popisující základní principy metody Nová medicína. Ve stručnosti jsou nastíněny možné příčiny některých nemocí. Co je ale pro mně hodně překvapivé, že podstatě TO SAMÉ se dočteme i v knihách A. Krzemieňové (Síla myšlenky III a IV), která asi veřejnosti také není přiliš známa. (Tato paní to má ve svých knihách rozepsáno více i s různými příklady).
Není popsáno, jak na ty zákonitosti autor přišel, mně by to tedy zajímalo.
Tato konkrétní kniha je zajímavá, ale na to, aby se člověk nějak dověděl co se svou nemocí dělat, příliš stručná.

07.10.2019 3 z 5

Trosečník sibiřský Trosečník sibiřský Světlana Glaserová

Příjemné překvapení čtenářské výzvy, bez níž bych po knize určitě nesáhla. Zážitky z putování celé rodiny jsou opravdu dobrodružné.¨Jak to bylo se Slávkem dál se můžeme dočíst v knížce Rusanda na větvi, úplně pozitivní to však není.

03.10.2019 5 z 5

Vegetariánka Vegetariánka Han Kang

Tento bod čtenářské výzvy byla pro mně skutečná výzva, bylo to syrové, ponuré a asi jsem to vůbec nepochopila. Řekla bych, že kniha je vhodná spíš pro ty, kteří mají rádi básně, já jsem na tuto náročnou literaturu nevhodný čtenář.

23.09.2019 2 z 5

Kurz zázraků 1 - V čem spočíva boží klid Kurz zázraků 1 - V čem spočíva boží klid Helen Schucman

Myslela jsem, že si knihu přečtu, ale je to pro asi pro vysoce duchovně pokročilé jedince. Já jsem sice rozuměla slovům, ale už ne co tím chce autor říci.

09.09.2019