Hlavou dolů - Země sluncem vyprahlá

Hlavou dolů - Země sluncem vyprahlá https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/6275/hlavou-dolu-6275.jpg 4 43 10

Barvitý a zábavný cestopis z Austrálie, z kontinentu, kde se nejen lidé, ale i věci občas ocitají „hlavou dolů“. Humorně laděný cestopis napsaný zvídavým a přemýšlivým autorem, který si pro svůj osobitý styl už stačil ve světě získat nemalou oblibu. Proto jsme usoudili, že by byla nesmírná škoda, kdyby tento svérázný gentleman zůstal českým čtenářům osobou neznámou, a že je tudíž nejvyšší čas „pozvat“ ho na pulty našich knihkupectví. Jeho kniha je plná nečekaných pohledů, postřehů, setkání a zážitků, přičemž se jen tak mimochodem dozvíte ty nejzajímavější věci o Austrálii. Bill vám bude vyprávět o jejích obyvatelích, nádherné, nespoutané a nezaměnitelné přírodě, o kultuře, o dávné historii i současnosti. Ti, kdo už v Austrálii byli, se po přečtení téhle knížky zatouží znovu se tam vrátit, a ti, co to štěstí dosud neměli, začnou dozajista šetřit na letenku.... celý text

Literatura naučná , Cestopisy a místopisy

Vydáno: , Columbus (ČR)

Down Under , 2000

bigbabe
bigbabe
01.03.2023 3 z 5

Velice zajímavý cestopis z pohledu amerického cestovatele. Jen je potřeba brát v úvahu, že je již trochu starší, takže některá číselná nebo i jiná fakta nebrat za bernou minci.
Jinak i přesto, že docela dlouhé, tak zajímavé.

mgeisselreiter
mgeisselreiter
16.02.2023 4 z 5

Bryson svým osobitým stylem přináší cestopis o Austrálii. Je to nejen zábavné, ale i poučné a zajímavé. Jednoduché černobílé mapky pomohou pro orientaci, ale barevná obrazová příloha by se hodila. I bez ní jde ale o velmi dobrou knihu, která dává pro potencionální cestovatele nemálo zajímavých tipů. 80%, 16. 2. 2023.

Uroborus
Uroborus
10.03.2018 5 z 5

Všetko bolo povedané, teda napísané o zopár riadkov nižšie a ešte nižšie...Mám rád knihy, pri ktorých sa nekontrolovane nahlas zasmejem a táto k nim patrí. Knihu som si vybral, pred viacerými rokmi, ako súčasť vianočných darčekov, od dcéry, v likvidovanom kníhkupectve a zrejme to bol posledný výtlačok v našom meste. Mal som teda na ňu šťastie,...tak sa tomu vraví :) Super čítanie a krásna obálka!

fajvka
fajvka
26.09.2017 5 z 5

Jsem nadšená, jedu tam :-) Bezvadně napsaný cestopis, doporučuji.

Misuri
Misuri
15.10.2014 4 z 5

Kniha je velmi zajímavá a plná užitečných informací. Spolu s autorem procestujete australská města, přírodní parky a také muzea. Díky tomu poznáte více o historii a objevení této země. Dozvíte se také o povaze Australanů, kterou autor často líčí s vtipem. Knihu velmi doporučuji všem, kteří se rádi dozví něco nového, nebo rádi cestují a poznávají nové kraje.

soukroma
soukroma
11.08.2014 5 z 5

Nejenom humorné, ale veskrze optimistické - přes všechna hrozící (smrtelná) nebezpečí a přes prostředí povětšinou nevhodné pro život autor čtenáře jednoznačně naláká k návštěvě protilehlého kontinentu.

Alma5
Alma5
07.03.2014 5 z 5

Výborná kniha, krom mnoha informací jsem je i hodně pobavila.

dulenka
dulenka
08.11.2013 5 z 5

S Billem cestovat musí být nezapomenutelný zážitek...chytrý, vtipný, citlivý.. Díky za zprostředkovámí cesty do Austrálie a spoustu informací-bezva:-) Mám chuť se vydat na další poznávací výpravu- těším se na Appalačskou stezku

Nikola131
Nikola131
26.10.2013 5 z 5

Velmi čtivý a vtipný cestopis. Bill Bryson se díky svému osobitému humoru zařadil k mým oblíbeným autorům.

květáček
květáček
01.12.2012 5 z 5

Výborně napsaný cestopis, kdybych náhodou jela do Austrálie, musím si ho ještě jednou přečíst. Člověk se dozví informace, které v žádném průvodci nenajde a ještě se dobře pobaví.

Austrálie cestopisy

Bill Bryson