Zůstaň!

Zůstaň! https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/133940/zustan-133940.jpg 4 101 101

Savannah „Van“ Leonová má dva nejlepší kamarády - Petera a Janie. Van Petera miluje od první chvíle, kdy ho na univerzitě potkala, a Peter zase miluje Janie. Od té doby, co jí poprvé spatřil. Když se tedy Janie za Petera provdá, může Van udělat jen jediné - opít se a pořídit si roztomilé a nemotorné štěně! Držíc se zuby nehty konce vodítka je Van malým gigantem tažena do života, kde staré pořádky rázem neplatí. Neodolatelně zábavná prvotina mladé americké autorky o tom, jaké to je převrátit si po pár skleničkách život naruby... celý text

Renike
29.08.2021 5 z 5

Knihu jsem si vypujcila z knihovny kvuli pejskovi .. kdyz jsem cetla,ze byl vycvicen na hledani drog a patrani, doufala jsem, ze bude brat dej timhle smerem a bude vlcak vyuzit na dobre ucely .. ale nikoliv .. kazdopadne, nebylo to spatne cteni

Kudík
01.08.2020 4 z 5

(SPOILER) Van byla zajímavá postava, chvilku v pohodě, poté se opíjela nebo hroutila, ale Diane měla pravdu...., že je silná a statečná. Ve výsledku byla. No a hlavní přátelé Peter a Janie, tam to bylo jako ze života, kde vztah upřednostňuje postavení a peníze. Kniha je nejvíc super od pořízení Joe alias Ragelhause vom Stoffelgrunda. :) Takové telátko bych brala všemi deseti... hlavně, když uměl tolik povelů a byl ze Slovenska. A potřeboval veterináře. :) Na prvotinu autorky je to pohodové čtení.

petulkapeta
30.05.2020 5 z 5

Pekny odpocinkovy pribeh o lasce nejen k pejskovi..

bookwoman
31.03.2020 4 z 5

Strašně čtivá a pohodová kniha, kterou jsem měla přečtenou do tří dnů. Neměla složitý děj, prostě takové odpočinkové čtení. Savannah byla celkem fajn, ale víc sympatický mi přišel Alex.

barbora5337
16.11.2019 5 z 5

Velmi povedená prvotina... Kdyby každá prvotina byla jako tato, nevím na kterou úroveň by se světová beletrie dostala. Krasný a vtipný příběh.
Potvrzující fakt, že pes je opravdový přítel člověka.

MarceD.
03.09.2019 2 z 5

Odpočinková romance, se snadno odhadnutelnou zápletkou. Tak akorát na horký letní víkend. Jednoduchý jazyk, jednoduchý děj s několika vtipnými momenty. Hlavně tedy pokud víte, jaké je soužití se štěnětem...

Nelička
28.05.2019 4 z 5

Taková jednoduchá pejsková limonádička. Žádný velký drama, prostě pohoda s pejskem "za zadkem". Sama jednoho mám, tak jsem od knížky očekávala možná trochu víc z toho jejich světa, ale neva. Dočetla jsem a hodnotím poměrně pozitivně.

Foxiiis
13.03.2019 3 z 5

Četla jsem mezi válečnou literaturou, hledala jsem odpočinek od těžkého tématu, a to jsem našla. Je to milá oddechová kniha, která přímo nenadchne, ale ani neurazi.

jana79
08.11.2018 4 z 5

Úplně pohodova knížka. Lehce čtivá a nenutí člověka nad vším přemýšlet, prostě ideální na jedno odpoledne, kdy chcete jen odpočívat s knížkou.

efka.saf
29.04.2018 2 z 5

Aaach neee... Tak tohle byla opravdu typická šablonovitá sladkobolná limonáda, které fakt nesnáším :-/. Na knihu jsem narazila (předpokládám) na svých toulkách Databází a zaujalo mě štěně a způsob, jakým bude pořízeno a také hláška "Neodolateně zábavná prvotina". Bylo mi jasné, že se nevyhnu romantice, ale říkala jsem si, že když se trochu zasměju a zavzpomínám na infarktové stavy v době, kdy byl náš pes štěňátko, trochu zaláskovaného sentimentu zvládnu. Místo toho jsem ale dostala kýbl předvídatelné romantiky, humor vůbec žádný a pejsek? No, byl tam.

Na knize mě asi nebavilo skoro nic. Užívala jsem si pouze krátkou kapitolu, kdy se Van picla a koupila přes net psa za cenu, za kterou by šikovnější našinec zrekonstruoval menší byt. Pak se děj odvíjel přesně tak, jak jsem předpokládala a čím víc se moje předpoklady ukazovaly jako pravdivé, tím jsem byla naštvanější. Doufala jsem, že aspoň pejsek Joe bude dělat psí kusy, jaké štěňátka v tomto věku většinou dělají. Ale Joe byl opravdovým ztělesněním Rin Tin Tina, který Van zachránil tím, že ji umožnil jít na veterinu a každého, s kým se setkal, láskyplně olízal. Ve věku 5 měsíců, kdy pejsek mění zuby, by ale pravděpodobně rozebral nábytek na prvočinitele, z bot by udělal strouhanku, z podlahy odstranil veškerou krytinu (krom kachliček) a páníčka by pravděpodobně starostlivější kolega přemlouval, ať si zajde k psychiatrovi, protože sebepoškozování hraničí s psychickou poruchou. A konec? Ano, romantické srdce zaplesá, protože všechno dopadlo "úplně nejlíp na světě", ale mé realistické srdce šmrnclé pesimismem zakroutilo unaveně chlopní a je rádo, že další na pořadu dne je pořádná kriminálka.

LucyBooks
13.01.2018 5 z 5

Krásná kniha. Má vše co má mít. Krásná, smutná, dojemná, ale i humorná. Konec byl hezký.

KTera
23.09.2017 5 z 5

Příběh byl čtivý, vtipný a také dojemný. Kniha se skvěle četla. Přečetla jsem ji jedním dechem.

MíšaS.
30.04.2017 5 z 5

Vynikající kniha, humorná a o životě.

Vero96
05.04.2017 5 z 5

Super počteníčko. Pobaví. Oddychnete si u toho. A máte to předčtené za odpoledne.

veskr
07.01.2017 4 z 5

Ideální čtení na dovolenou. Pobavíte se a nemusíte přemýšlet, co tím chtěl autor říct.

deedulka
18.11.2016 4 z 5

Vtipné i smutné oddechové čtení. Van mi bylo líto, že je tak sama a štěněčího přítele jsem jí přála. A zbytek s tím související už byla souhra příjemných náhod... :)

en.bee
27.06.2016 5 z 5

Krasna kniha, uzasne se cetla.

kristyna8032
03.06.2016 5 z 5

Velmi oddechové čtení. Knížka se skvěle čte a člověk má potřebu jí dočíst :-) Určitě se k tomuto příběhu někdy vrátím :-) Vřele doporučuji!

Nuny
17.02.2016 5 z 5

Kniha je úžasná pro chvíle pohody. Je to velmi čtivý příběh bez dlouhého okecávání, které je tolik u knih kritizované. Ani chvilku jsem se nenudila a to je u mě velké plus. Jistý nádech nadsázky, tomu dodal správnou eleganci.

Beky
16.02.2016 5 z 5

Příjemné oddechové čtení ... Dokonalý příběh, který se klidně může stát i v běžném životě. Síla přátelství a lásky ... :)

Autorovy knížky

2012  78%Zůstaň!