Zpověď Kateřiny Medicejské

Zpověď Kateřiny Medicejské https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/146299/bmid_zpoved-kateriny-medicejske-aUa-146299.jpg 5 44 13

Čtrnáctiletou Kateřinu Medicejskou provdali za francouzského krále Jindřicha, kterému se vůbec nelíbila. Raději svou přízeň věnoval milenkám než královně. Když Kateřina ovdoví a zůstane s šesti malými dětmi sama v království plném zrádných šlechticů, musí zajistit trůn pro své syny. Jenže za to zaplatí svými ideály i tajemstvím svého srdce.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Alpress

The Confessions of Catherine de Medici , 2010

Aghatte
06.02.2023 4 z 5

Beletrizované životopisy a zromantizovaná historická fakta pomáhají přibližovat minulost i lidem, jako jsem já, tedy těm, v dějepise plavali a hleděli spíše do budoucnosti.
Knihy pana Gortnera mám ráda, tento příběh mě bavil trochu méně než Carevna nebo Coco.

VendulaB
22.04.2022 5 z 5

Velmi zajímavý a čtivý životopis Kateřiny Medicejské, který čtenáři velmi detailně přibližuje život na francouzském královském dvoře v 16. století. Čtivé, živé, uvěřitelné. Skvělý pohled na neuvěřitelně divokou a turbulentní dobu.

alabra
30.05.2019 4 z 5

Historii miluji, po této stránce mě kniha uspokojila, ale něco tomu chybělo, neměla šmrnc

rampapa
14.04.2019 5 z 5

Nádherná kniha velmi jí všem co mají rádi historii doporučuji.

Madelisi
19.01.2018 3 z 5

Precizně postavený příběh na faktech. Neuškodí si jednou přečíst něco, kde je Kateřina Medicejská za hodnou a laskavou.

hejnak
23.10.2017 5 z 5

První knihy od tohoto spisovatele, kterou jsem četla. Mile mě překvapila, přečetla jsem jí raz dva. Jako plus beru, že jsem se dozvěděla hodně o době, kdy Kateřina vládla, také spoustu informací o ní, včetně autorova upřesnění na konci knihy.

OldřichHanton
04.06.2017 3 z 5

Historický román z období náboženských válek ve Francii psaný z pohledu Kateřiny Medicejské. Autor se snaží Kateřinu částečně rehabilitovat a určitě strávil spoustu času studiem dané doby. Příběh je poměrně historicky přesný. Bohužel, alespoň pro mě, tomu něco chybělo. Nějak jsem se nedokázal sžít s postavami a když se přidá problém všech historických románů, že víte jak to asi dopadne, musel jsem se do čtení občas nutit. Ani důraz na věštby a astrologii u mě moc nebodoval.

Evišťátko
06.08.2016 5 z 5

Zajímavě a poutavě zachycena historická fakta.

orinka3
18.01.2016 5 z 5

Silná osobnost, díky autorovi je teď asi vnímána jinak, než jak ji hodnotí dějiny. Vražednice a travička se při obracení stránek knihy začne jevit spíš jako nešťastná žena, která je na všecko sama - sama uprostřed davu. A nesmí si odpočinout. Za všechno a všechny odpovídá. Nezáviděníhodný osud ženy, která byla určena vládnout a tomu musela podřídit všechno. Přes své postavení na tom byla hůř, než kterákoliv její poddaná - nesměla nic, musela všecko. Bartolomějskou noc jí už asi neodpáře nikdo, ale nikdo snad nemůže věřit tomu, že z ní měla potěšení. Doporučuju jako dobrou a čtivou knížku všem, kdo se o historii zajímají.

jakafe
17.09.2015 4 z 5

Kniha se čte moc hezky, dozvěděla jsem se toho spoustu o - do té doby pro mě víceméně neznámé - osobnosti Kateřiny Medicejské a jejím zajímavém životě a osudech jejího početného potomstva.

Týnušxxx
02.06.2015 5 z 5

Moc pěkná a smutná kniha, která se kouká na nenáviděnou francouzskou panovnici z trochu jiného úhlu :-)

svitim
12.03.2014 4 z 5

Velmi zajímavá kniha, hodně o politice, ale je psaná na základě historických událostí, tak se není čemu divit:-) Lásku nečekejte, spíš intriky, vraždy a náboženské fanatiky.

Alma5
11.12.2013 5 z 5

Dost smutný osud hlavní hrdinky je zde velmi poutavě vylíčen, určitě si přečtu i druhou knihu od tohoto autora.

16. století Medicejové Kateřina Medicejská

C. W. Gortner