Půl žlutého slunce přehled

Půl žlutého slunce https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/2357/bmid_pul-zluteho-slunce-CcD-2357.jpg 4 152 152

Za tento román získala Adichieová (*1977) prestižní cenu Orange Prize 2007. Stala se tak nejen prvním vítězným africkým autorem této ceny, ale také nejmladším. Adichieová předkládá pozoruhodný román s poutavým dějem a nemalou dávkou sarkasmu. Vycházející slunce bylo symbolem východonigerijské Biafry, která se odštěpila od Nigérie, a objevuje se tedy i v názvu tohoto dramatického příběhu o lásce a nenávisti. Krásná Olanna a její dvojče Kainene, dcery bohatého podnikatele v nigerijském Lagosu, vplouvají do vln milostného života…... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , BB art

Half of Yellow Sun , 2006

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Půl žlutého slunce. Přihlašte se a napište ho.

veronika0131
18.08.2023 3 z 5

Kniha zajímavá, víceméně mě bavila, ale konec už jsem trochu přeskočila, protože mi přišli, že děj už se často opakoval.

Kira283
28.07.2023 5 z 5

Teprve má druhá kniha od autorky a nezdráhám se říci, že již patří mezi mé oblíbené autory.

Kniha na mě velmi zapůsobila. Téma je velmi aktuální a zcela jistě nikdo z nás toto nechce zažít... Mělo by být povinnou četbou na školách.

Terezka_U
20.03.2023 4 z 5

Knížka je čtivá a krásně si hraje s psychologií postav. Oproti jiným knížkám autorky mě ale zaujala o něco méně. Přičítám to hlavně tomu, že jsem příliš nerozuměla politickým událostem v pozadí a některé části proto pro mě byly trochu zmatené.

Knižní novinky (11. týden)

14.03.2021

Knižní novinky (5. týden)

31.01.2021

Ocenění knihy (2)

2007 - Anisfield-Wolf Book Awards
2007 - Women's Prize for Fiction

Kniha Půl žlutého slunce v seznamech

v Právě čtených7x
v dalších seznamech5x