Všechno je jinak!

Všechno je jinak! https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/188446/bmid_vsechno-je-jinak-UZN-188446.jpg 4 152 55

Nový román od autora bestselleru Zítra začnu nový život! Tolik laskavého a moudrého humoru v jedné knize se jen tak nevidí… Kdybychom se řídili obecně platnými kritérii, Andrew Blake nemá jediný důvod ke stížnostem: je bohatý, mocný, úspěšný. Jenomže Andrew má toho všeho po krk. V životě nepoznal nic jiného. A vzhledem k poměrně pokročilému věku začíná hrozit, že už ani nepozná. Pokud ovšem neudělá něco zásadního... A tak to udělal. Opustil Anglii a vyrazil vstříc novému životu ve Francii. Po cestě nepřekročil pouze Lamanšský průliv, ale také společenské postavení a konvence: nastoupil jako majordomus k madame de Beauvillier. Nikdo v tom starém venkovském sídle netuší, kým ve skutečnosti monsieur Blake je: vždyť výtečně ovládá francouzštinu a má ta nejlepší doporučení. Dokonalý muž na svém místě! To však platí jen do doby, kdy Andrew nevydrží být jen nestranným pozorovatelem a začne strkat nos do cizích věcí. Tolik chce všem pomoci, až zapomene na to, že cesta do pekla je obvykle dlážděna dobrými úmysly. A že konáním dobra občas zakrýváme vlastní volání o pomoc.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Domino

Complètement cramé! , 2012

221B
14.06.2023 1 z 5

Celkem protivný dědula neustále poučuje okolí. Vtipné části byly spíše trapné. Asi nejsem stavěná na tzv. laskavý humor.

TeaPeter
23.04.2023 3 z 5

Celkem mile zmotaná knížka. Jen ten konec (nebo spíše nekonec?) byl takový už za čárou a hůře stravitelný. Andrew byl sympatický a vážně by mě zajímalo, co se dělo za stránkou č. 378 neboli poslední.

Marcik7
07.09.2022 5 z 5

Vůbec jsem nečekala, že v této knize najdu tolik moudrosti, laskavosti a humoru. Je známo, že obyvatelé Anglie a Francie se navzájem moc nemusí, ale v tomto příběhu si porozuměli více než dobře.

janulka1310
10.08.2022 4 z 5

Román jsem si koupila někde náhodně ve výprodeji a moc se mi líbil. Je to milý, pohodový příběh, s lehce předvídatelnými situacemi, nicméně i tak mě čtení bavilo. Oceňuji zejména osobitý humor hlavní postavy a anglicko-francouzské přetřelky :) A nejvíce se mi líbila hlavní myšlenka celé knihy (aspoň pro mě), že i dospělí jsou prostě pouze jen děti, které vyrostly...

aNGie5
23.11.2021 5 z 5

Laskavý humor

Jájinka
31.03.2021 3 z 5

Příjemný relax mezi těmi všemi thrillery:-)
"Nikdy nezapomeň, že dospělý je jen dítě, které zestárlo."

Sofonisba
08.01.2021 5 z 5

Milá a pohodová kniha, která vás přinutí k úsměvu, i když máte špatný den

Petrush
27.07.2020 3 z 5

Milá oddychovka. Kapitoly jsou krátké, takže vhodné třeba na dojíždění do práce.

pydla
18.05.2020 5 z 5

Pokud si chcete odpočinout nebo si za slunečného dne ve stínu přečíst nějakou pohodovou a laskavou knihu, pak doporučuji sáhnout po této.
Bohatý a úspěšný Andrew už má dost řízení podniku a starostí až nad hlavu a tak se rozhodne všeho nechat, opustí Anglii a odjíždí do Francie, kde si najde práci jako majordomus u madame de Beauvilier. Plní na výtečnou příkazy a nestranně pozoruje dění kolem. To však nevydrží dlouho, začne svým neotřelým způsobem zasahovat do života druhých s touhou jim pomoci a stane se hodným " strýčkem " svému okolí. Hezky napsaná kniha, která Vás pohladí, rozesměje i poradí. Doporučuji.

pip11
11.02.2020 5 z 5

Krásně oddechová a pohodová kniha, ve které se budete minimálně usmívat, ne-li smát nahlas. Moc jsem si oblíbila monsieura Blake-a a také všechny ostatní.
Srdečný příběh, který si vás jistě získá.

OndřejkaH.
01.05.2019 4 z 5

Kniha mě moc bavila - žádné drama. Příběh o muži, který ztratil milovanou ženu a i přes to, že je velmi bohatý odjede do Francie, kde získá místo majordoma. Krom toho pomůže všem jeho obyvatelům včetně kocoura a především sám sobě přijmout bolest ze ztráty milované ženy.

babystar
24.04.2019 5 z 5

Nádherná knížka plná životní moudrosti.

Veruci
20.03.2019 3 z 5

Příjemné pohlazení po duši, příběh prodchnutý lidskostí. Každý máme nějakého toho kostlivce ve skříni a radši se snažíme páchat dobro na druhých, než bychom pomohli sami sobě, nebo to dovolili našim přátelům.

Malýmedvěd
10.11.2018 4 z 5

To je blbý, to se bude líbit! Nemohu si pomoct, trochu se i stydím, ale mě se to líbilo. Je to Béčkové, je to červená knihovna, je to pohádka, je to schématické, je to předvídatelné, je to chvílemi extra přeslazené ale na druhou stranu je to milé a vtipné. Tzn pokud chcete doporučit dobrou oddechovku, tady je, směle do toho.

Peti
06.08.2018

Tak to tedy bylo luxusní počtení. Andrew velkopodnikatel v roli majordomuse ve Francii dokáže změnit ledasco, a nakonec tím pomůže i sám sobě. Vtipné čtení, které má jiskru a pobaví.

akina
19.05.2018 4 z 5

Velmi milá kniha, která nenutí člověka příliš přemýšlet a hodí se k odpočinku po dlouhém dni plném srážek s blbci.
Chvílemi jsem se dokonce smála nahlas a jistě si ji někdy znovu přečtu. Pokud by to šlo, tak dám 4,5 hvězdičky, ale bohužel to není možné.

Rade
16.05.2018 3 z 5

Zprvu jsem myslela, že ani nedočtu. Takový jednoduchý příběh ve stylu filmu Stážista. O hodném moudrém důchodci, který všem nezištně pomohl, a komplet všichni ke štěstí přišli. Jenže v druhé půli mi humorem připomnělo tak trochu knížky P.G. Woodehouse a tak jsem nakonec vzala knihu na milost…

Dousabel
05.05.2018 4 z 5

Oddechová, nenáročná a lehce předvídatelná kniha. Ale krásná, hrozně milá a i docela vtipná, především ke konci :). Rozhodně se k ní budu vracívat!

Lemurka
29.01.2018 3 z 5

Příjemná oddychovka, místy vtipná. Kniha, která neurazí ani nenadchne.

SilvaK
25.01.2018 4 z 5

Milá kniha, príjemné čítanie.

humor senioři

Gilles Legardinier
francouzská, 1965
2012  71%Zítra začnu nový život!
2014  83%Všechno je jinak!
2015  71%Tentokrát to vyjde!
2016  76%Srdeční záležitost

Kniha Všechno je jinak! je v