Všechno je jinak!

Všechno je jinak! https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/188446/bmid_vsechno-je-jinak-663744a15cc67.png 4 153 55

Nový román od autora bestselleru Zítra začnu nový život! Tolik laskavého a moudrého humoru v jedné knize se jen tak nevidí… Kdybychom se řídili obecně platnými kritérii, Andrew Blake nemá jediný důvod ke stížnostem: je bohatý, mocný, úspěšný. Jenomže Andrew má toho všeho po krk. V životě nepoznal nic jiného. A vzhledem k poměrně pokročilému věku začíná hrozit, že už ani nepozná. Pokud ovšem neudělá něco zásadního... A tak to udělal. Opustil Anglii a vyrazil vstříc novému životu ve Francii. Po cestě nepřekročil pouze Lamanšský průliv, ale také společenské postavení a konvence: nastoupil jako majordomus k madame de Beauvillier. Nikdo v tom starém venkovském sídle netuší, kým ve skutečnosti monsieur Blake je: vždyť výtečně ovládá francouzštinu a má ta nejlepší doporučení. Dokonalý muž na svém místě! To však platí jen do doby, kdy Andrew nevydrží být jen nestranným pozorovatelem a začne strkat nos do cizích věcí. Tolik chce všem pomoci, až zapomene na to, že cesta do pekla je obvykle dlážděna dobrými úmysly. A že konáním dobra občas zakrýváme vlastní volání o pomoc.... celý text

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: , Domino

Complètement cramé! , 2012

katerina5544
05.12.2017 5 z 5

To je tak mila a hezka knizka

genie
18.11.2017 5 z 5

Od začátku je vám jasné, jakým směrem se vše bude ubírat a jak to asi skončí, přesto vás zajímá, jak se k tomu konci hrdinové knížky doberou ... klidné, úsměvné a moudré. Fajn čtení ...

Jiřka27
11.11.2017 5 z 5

Úžasně napsaná kniha, na kterou se budete těšit :-)

haski
18.10.2017 5 z 5

Nechci psát v superlativech, abych tím spíš někoho neodradila. Pro mě pohodové čtení. Zvlášť v době, kdy se moc pohodově necítím. Pomohlo mi to trochu otevřít oči a podívat se i jiným směrem. Zažene chmury, zkrátka zlepší vám náladu.

niika
10.07.2017 4 z 5

Opravdu super. Řekla bych univerzální, bude se líbit všem.

Selinute
04.07.2017 4 z 5

Nečekaně dobré čtení.
Knížku jsem si odkládala na dovolenou, no, jak je vidět, předsevzetí mně dlouho nevydrželo. Je to milý a oddechový, humorně laděný příběh z francouzského prostředí, který čtenáře zaujme svými dialogy a pobaví vtipnými situacemi. Jako dovolenková četba pro mnohé z vás ideální...

cukrovka
18.06.2017 4 z 5

Příjemné oddechové čtení okořeněné humorem.

Bustedka
13.06.2017 3 z 5

Takové příjemné počtení, nenadchlo, neurazilo

Jonny
11.06.2017 3 z 5

Taková nenáročná oddechovka. I přes ten kýčovitý konec to bylo milé čtení.

Toffee
26.04.2017 4 z 5

Velice příjemná a pohodová kniha o lidech a obtížích jejich vztahů. Bylo sice dlouho dopředu jasné, k jakému konci vše spěje, ale vůbec to knížce neubralo na kráse. Nechyběl ani jemný konverzační humor často využívající tradiční rivalitu Anglie a Francie.

AnetV
09.04.2017 4 z 5

Milá kniha, pořád jsem čekala co se z příběhu vyvine, zklamaná jsem nebyla.

popeluška
18.03.2017 5 z 5

Tak tuto knihu jsem si užila na sto procent.....moc krásně napsaná....už teď se těším na další knihy od autora, který umí víc než na pět hvězdiček :-)

orson
28.02.2017 4 z 5

Takové příjemná oddechovka. Nápad hezký, dobře zpracovaný, ale asi by to šlo ještě o trochu líp, ten prostor na zajímavé scény tam byl.

Anne Leyyd
31.12.2016 5 z 5

Z četby této knihy jsem měla trochu obavy, protože jsem si nebyla jistá, zda dosáhne kvalit své předchůdkyně Zítra začnu nový život! Zcela zbytečně.

Gilles Legardinier mi tímto svým románem jen potvrdil, že je opravdu Pan spisovatel, mistr vypravěč, který do svých knih vždy přimíchá onen důležitý prvek, který mnoho spisovatelů přidat nedovede - totiž abyste se s knihou v ruce a odehrávajícím se příběhem ve vaší hlavě cítili pohodlně, příjemně... zkrátka aby vám s knihou bylo dobře.

Příběh Andrewa byl sice úplně jiný než předchozí román, ale autor mu propůjčil mnoho z toho, čím udělal knihu o Julii tak skvělou: pěkně promyšlený příběh, sympatické hlavní postavy, báječný lidský humor (zase jsem brečela smíchy :D), romantickou zápletku, důraz na přátelství, velmi příjemné prostředí krásného domu a okolí a spoustu dalšího.

Kniha snad může místy - především v dialozích s hlavní postavou - působit trochu jako kupa úvah a zamyšlení na různá témata, ale i tento aspekt jsem si užila a sama získala zase spousty citátů a námětů k dalšímu přemýšlení.

Tedy celkově: velmi milý, odpočinkový příběh se sympatickými postavami, u kterého si odpočinete a současně se zasmějete. Rozhodně doporučuji těm z vás, kterým se Zítra začnu nový život! líbilo a autorův příjemný styl psaní vás zaujal. Nemůžu dát jinak než 5 hvězd a těším se na další Legardinierovu knihu :-)

Lenka1386
28.11.2016 5 z 5

To byla ale báječná kniha! Moc hezky se četla. Od začátku jasné, jak to dopadne, nic vás nepřekvapí - ale to je právě ono! Sice ty okultní sklony paní domu mi přišly trošku přes čáru, ale to nechme být. Skvělá i jako dárek!

luba65
13.10.2016 4 z 5

Hezká, pohodová kniha.

bookcase
01.09.2016 5 z 5

Tak to bylo milé pohlazení na duši. Tohoto spisovatele miluju čím dál víc. :)

vikaa
24.08.2016 5 z 5

Nikdy by mě nenapadlo, jak může být knížka, kde je hlavní postavou obstarožní muž vtipná a pohodová. Pokud po knize sáhnete, příjemný pocit Vás bude doprovázet po celou dobu čtení. A kniha je zároveň i lehce poučná - nikdy není pozdě na to, začít hledat sám sebe a nebát se změnit od základů svůj život. Téměř sedmdesátiletý muž, který dokáže poradit všem, jenom ne sám sobě, je toho důkazem. No a samozřejmě nechybí ani happyend a to pro všechny zúčastněné. Určitě doporučuji těm, kteří zrovna potřebují lék pro zlepšení špatné nálady...

raffi
01.07.2016 5 z 5

Príjemna kniha, veľmi dobre sa číta napriek tomu, že nemá žiadnu zápletku. Len tak plynie krátkym úsekom života hlavných postáv. Napriek tomu je v nej dosť myšlienok a postrehov, ktoré stoja za povšimnutie.
Až budem niekedy potrebovať pohladenie po duši, tak siahnem po tejto knihe znovu.

Michaelleka
07.05.2016

Byla knížka přeložena do angličtiny?