Všechno je jinak!

Všechno je jinak! https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/188446/bmid_vsechno-je-jinak-663744a15cc67.png 4 153 55

Nový román od autora bestselleru Zítra začnu nový život! Tolik laskavého a moudrého humoru v jedné knize se jen tak nevidí… Kdybychom se řídili obecně platnými kritérii, Andrew Blake nemá jediný důvod ke stížnostem: je bohatý, mocný, úspěšný. Jenomže Andrew má toho všeho po krk. V životě nepoznal nic jiného. A vzhledem k poměrně pokročilému věku začíná hrozit, že už ani nepozná. Pokud ovšem neudělá něco zásadního... A tak to udělal. Opustil Anglii a vyrazil vstříc novému životu ve Francii. Po cestě nepřekročil pouze Lamanšský průliv, ale také společenské postavení a konvence: nastoupil jako majordomus k madame de Beauvillier. Nikdo v tom starém venkovském sídle netuší, kým ve skutečnosti monsieur Blake je: vždyť výtečně ovládá francouzštinu a má ta nejlepší doporučení. Dokonalý muž na svém místě! To však platí jen do doby, kdy Andrew nevydrží být jen nestranným pozorovatelem a začne strkat nos do cizích věcí. Tolik chce všem pomoci, až zapomene na to, že cesta do pekla je obvykle dlážděna dobrými úmysly. A že konáním dobra občas zakrýváme vlastní volání o pomoc.... celý text

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: , Domino

Complètement cramé! , 2012

Jaruš7
24.04.2016 5 z 5

Parádní čtení, neskutečné vnímání postřehů citovým vjemem vás překvapí k jakým osudovým závěrům můžete dojít, pouhým pohledem do očí jen o dvě vteřiny delším , než je obvykle vhodné. Citát z knihy - hodnotu má jen to, o co se s někým podělíš, ..atd.G.L. je knižní Přítel určitě v NEJ.

vera129
12.02.2016 5 z 5

Dávám plný počet hvězdiček, milé, vtipné, napsané s příslovečným francouzským šarmem :)
Pokud je příběh kýč, přiznám se bez okolků, chtěla bych ho s těmi lidmi žít.

alzbeta4340
10.02.2016 4 z 5

Dobře se to četlo, taková pohádka o hodném dědečkovi okořeněná jemným humorem

medialstar
02.01.2016 5 z 5

Přečetla jsem na doporučení, jinak bych zřejmě po knize nesáhla a určitě nelituji. Vtipné, svižné, vše se vám odvíjí před očima jako film. Plná laskavého humoru. Čte se jedním dechem, i když není zrovna hubená. Doporučuji těm, co hledají nenáročný, ale přitom inteligentní příběh, který zahřeje u srdce.

maara
09.11.2015 5 z 5

Nejedná se o nějaký složitý sloh co se týká literárního pohledu. Některé úseky mají v sobě moudra, která mohou být pro mnoho čtenářů zajímavá a poučná. Pokud bych měl knihu shrnout tak je to velmi, velmi pohodová kniha, která se snadno čte, je úsměvná a jak už zaznělo v jiné recenzi, také bych viděl rád tuto knihu zfilmovanou :-)

petra106
13.09.2015 5 z 5

I když se v této knize řeší některá závažná témata, je napsána tak, že má člověk stejně jistotu, že to nakonec všechno dopadne dobře. Chvílemi jsem se musela smát nahlas, dialogy jsou vtipné, člověk si dovede všechny situace představit. Nechybí ani drobné špičkování mezi Angličanem a Francouzem. Tón psaní je laskavý a hřejivý, postavy celkem uvěřitelné. Tuhle knížku bych chtěla vidět zfilmovanou.

Alma5
12.05.2015 5 z 5

Krásný příběh, který člověka příjemně naladí.

kam-pak
08.05.2015 4 z 5

Musím říct: měla jsem hodně nečtenářské období. Zaviněné starostmi, vyhořením... A toto je přesně ta kniha, po které je dobré v takových chvílích sáhnout: pohladí a dodá víru, že všechno dobře dopadne :-)

jasmína
31.03.2015 5 z 5

Kniha byla tak příjemným počteníčkem a dokázala mě pohladit po duši, jak se říká, a děkuju za tohoto spisovatele, já jsem si jej oblíbila už u jeho první knihy a oceňuju, že tato byla naprosto jiná, a doporučuju !

Ilona
26.03.2015 5 z 5

Krásné čtení, které pohladí duši, donutí se zamyslet a probudí touhu něco změnit.

Neo1tex
20.03.2015 5 z 5

Nesmírně laskavý a poutavý příběh o lidech, který se ztratili ve svých životech. Dokonce tak dobrá, že lze prominout i lezce za vlasy přitažený konec... Krásné čtení.

sarka45
15.01.2015 5 z 5

Krásná a pohodová kniha, která se velice dobře čte a tak nějak člověka zklidní. Je to taková pohádka pro dospělé a člověk někdy potřebuje alespoň na chvíli uvěřit, že všechno dobře dopadne, že jsme sice podivíni, ale v jádru dobří, že je jen potřeba potkat toho správného člověka, který tomu dobrému v nás otevře cestu. Je to kniha o cestě, jak neztratit naději.

Spark
08.12.2014 4 z 5

Moc pěkná knížka, skvělá oddychovka, chvílemi jsem se smála nahlas ;)

kneslova
08.12.2014 4 z 5

Knihu jsem stále odkládala, ale byla jsem mile překvapena. Pěkná knížka, krásně se čte, je tam humor, výborná oddechová záležitost, mám takové příběhy ráda, tak za 4,5 hvězdiček

RADOST
20.11.2014 4 z 5

Hladivá, konejšivá a humorná kniha o tom, jak se vyrovnat se smutkem, samotou a životními ztrátami.
Citace, str.315: "... nic by se nemělo nechat jen tak být. Je potřeba kout železo, dokud je žhavé. Žal i zahořklost jsou k ničemu. Záleží jen na přítomnosti a budoucnosti. Jsme tak křehké bytosti... I mně chybí lidé stejně jako vám. Stejně jako vy žiju ve stínu myšlenek na to, že tu se mnou už nejsou. Myslím, že jak vy, tak já sám máme i nadále blízko k těm, kteří nás opustili, ale jiní lidé jsou pořád tady a potřebují nás..."