Zatopená Sahara

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha, jejíž francouzský název zní Vpád moře, vypráví příběh kapitána Hardigana, který společně s francouzskými vojáky umístěnými v Tunisu doprovází inženýra Schallera na jeho průzkumu opuštěných prací kapitána Roudairea. Inženýr Schaller totiž plánuje vzkřísit Roudaireův plán vytvořit uprostřed Sahary „moře“. Projekt předpokládal vykopání kanálu dlouhého 145 km, který by zavedl vody Středozemního moře do těch oblastí Sahary, jež leží pod úrovní jeho hladiny. Vzniklo by jezero o ploše 8 000 km2, které by ve prospěch francouzských koloniálních sil plnilo funkce dopravní, zavlažovací a vojenské. Společnost Saharského moře nasadila na výkop soustavy průplavů značné prostředky, včetně nově vynalezených strojů, avšak narazila na tuhý odpor domorododých Tuaregů. Pod vedením jejich náčelníka Hajdara, který nedávno uprchl z francouzského zajetí, Tuaregové přepadnou a zajmou i průzkumnou výpravu inženýra Schallera. Jejím členům se podaří uprchnout, ale jsou Tuaregy pronásledováni......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/91_/912/zatopena-sahara-912.jpg 3.132
Žánr:
Literatura světová, Dobrodružné, Romány

Vydáno: , Josef R. Vilímek
Originální název:

L'invasion de la mer, 1905


více info...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (2)

Román zdaleka nepatří k tomu nejlepšímu, co Verne napsal. Zřejmě se na textu projevily autorovy vážné zdravotní problémy a nepomohla ani pomoc autorova syna Michela. (Luccy78)


Jedná se o poslední zcela originální Vernovo dílo. Vyšlo sice již po smrti autora, ale Verne je k tisku kompletně připravil. (Luccy78)