2010: Druhá vesmírná odysea

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Ke kosmické lodi Discovery, osamoceně plující hlubokým vesmírem od doby, co David Bowman prošel skrz mimozemskou 'Hvězdnou bránu', se vydává nová mezinárodní expedice. Jedním z cílů výpravy je objasnění tragických událostí, které se na Discovery odehrály. Ale tím nejdůležitějším úkolem je průzkum záhadného vesmírného tělesa zcela pravidelných tvarů. Jde o přírodní úkaz nebo o výtvor mimozemské civilizace? Znamená těleso pro lidstvo hrozbu, nebo mu naopak může prospět? Vynořují se tisíce různých otázek a zodpovězení byť jen části z nich může navždy změnit chápání samé podstaty existence vesmíru a tím i budoucnost lidského druhu......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29787/big_2010-druha-vesmirna-odysea-Gbu-29787.jpg 4.4476
Série:

Vesmírná odysea 2.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Laser-books (Laser)
Originální název:

2010: Odyssey Two, 1982


více info...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (2)

Vzhledem k tomu, že Clarke v knize Druhá vesmírná odysea navazuje na filmový děj, může to být pro čtenáře neznalé filmu značně matoucí. Ve filmu se především druhý monolit nenachází v soustavě Saturnu, ale o planetu blíže k Zemi, na oběžné dráze Jupitera. Monolit také nestojí na povrchu měsíce Japetus, ale ve filmu je umístěn volně v Lagrangeově bodě mezi Jupiterem a jeho měsícem Io. (Romanka89)


V roce 1984 natoči režisér Peter Hyams 2010: Druhá vesmírná odysea. Zahrál si zde opět Keir Dullea jako David Bowman. (Romanka89)