Ztracený svět

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dobrodružný román věhlasného autora detektivek je součástí série próz o příhodách profesora Challengera. Tento vědec se spolu se svým oponentem profesorem Summerleem a s dvěma dalšími odvážlivci vydá do neprozkoumaného kraje, kde se uchoval pravěký život. Na území Jižní Ameriky v povodí Amazonky prožívají výzkumníci čas úžasu a hrůz a poznávají přitom přírodu v jejích počátcích.....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45285/pribehy-profesora-ch.jpg 4.3400
Série

Příběhy profesora Challengera / Profesor Challenger 1.

Žánr
Literatura světová, Dobrodružné, Fantasy
Vydáno, Albatros (ČR)
Orig. název

The Lost World, 1912

více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (4)

Profesor Challenger se objevuje v dalších čtyřech Doylových knihách. (Kmotr99)


Kniha byla poprvé zfilmována v roce 1925. (Kmotr99)


Se skutečností za románem se čtenář může seznámit např. v knihách ing. Jaroslava Mareše, který po stopách knihy uspořádal expedici. (HTO)


Ivo Fencl, komiks.cz: „V roce 1909 už tehdy velice slavný tvůrce Sherlocka Holmese navštívil přednášku plukovníka Percyho Harrisona Fawcetta, jinak znalce brazilských pralesů. Fawcett, tento voják i cestovatel byl pověstný urputnou důsledností, tvrdostí a až chorobně železnou vůlí. Právě se vrátil do Londýna. Nadšeně na přednášce vyprávěl zhruba toto (parafrázuji): „Osamělé tabulové hory na rovníku o nadmořské výšce přes dva tisíce metrů se tyčí vysoko nad okolní pralesy a náhorní vegetace NA NICH bude určitě zcela odlišná od porostu v nížině... Jsou to ostrovy! Jsou od světa odříznuty a tyčí se uprostřed šumícího a zeleného oceánu džunglí. Noha člověka se ještě nedotkla těch vrcholků. Ony se tyčí vzhůru k nebi jako nějaký ZTRACENÝ SVĚT a po většinu roku jsou zahaleny mračny a mlhou. A tak tam smí naše představivost oprávněně umísťovat království tvorů, kteří už jinde vymřeli. Ano, všude jinde vyhynuli, ne však tam nahoře. Říkám: Izolovány se pravěké příšery určitě i v tuto chvíli toulají po oněch existujících stolových horách. Samy, nikým neohrožovány, ale uvězněny, současně však chráněny nepřekonatelnými skalními srázy a útesy.“ Poutavá přednáška na Doyla hluboce zapůsobila. S Fawcettem se spřátelil a získal senzační podklady pro román Ztracený svět (1912). Ten inspiroval nejen filmy, ale i skutečné výpravy!“ (HTO)